FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Bavarka86 03 wrz 2011, 11:59
Zaczynałam od razu od 20 mg. Benzo nie brałam, ale łykałam imovane na sen i po tym spałam jak dziecko ;). A Ty bierzesz coś dodatkowo?
Na początku niestety będzie niespecjalnie, trochę czasu minie zanim skutki uboczne się skończą, choć to dziwne, że odczuwasz coś już przy tak małej dawce. Pozdrawiam.

przez lula221 03 wrz 2011, 12:11
Ja nigdy wczesniej nie bralam zadnych lekow antydeprsyjnych ani uspokajających.Widocznie mam bardzo wrazliwy system nerwowy,to koszmar ale wiem,ze nawet bardzo mala dawka relanium dziala na mnie bardzo szybko.Mma wspomagająco przepisane rlanium ale staram sie go nie brac,chyba,ze bede zmuszona.Ja nie wiem,jak na mnie bedzie dzialało 10mg albo 20,skoro teraz czuje juz uboczne.Ale po esci było duzo gorzj,mialam przy 5 mg własciwie wszystkie uboczne i to bardzo nasilone,lekarz kazal odstawic i przerzuciłam sie na fluo.Oby wytrzymać,pozdrawiam .

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez brunetka 03 wrz 2011, 20:34
zamiast tego telfast biorę zenaro czy jakoś tak ale czy czyje jaką różnicę - nie

byłam już chyba u wszystkich możliwych lekarz na pomorzu we mnie jest tyle pieniędzy wrzucone ze az strach pomyśleć

-- 03 wrz 2011, 20:40 --

a i jest jeden plus brania tego fluo i hydro na noc śpię jak zabita zobaczymy co będzie później

a ty adamo_ od dawna bierzesz takie tabletki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 03 wrz 2011, 21:23
podwyższyłam dzisiaj dawkę fluo, czekam na efekt :pirate:

czarno to wszystko widzę
coma

przez adamo_ 04 wrz 2011, 01:07
brunetka napisał(a):a ty adamo_ od dawna bierzesz takie tabletki?

Od 4 lat różne... Jestem pjerdolnięty na głowę :mrgreen:. A serio to neurotyzm jest moim głównym problemem i zaburzenia depresyjno-lękowe.
adamo_

przez tahela 04 wrz 2011, 01:11
adamo_ napisał(a):
brunetka napisał(a):a ty adamo_ od dawna bierzesz takie tabletki?

Od 4 lat różne... Jestem pjerdolnięty na głowę :mrgreen:. A serio to neurotyzm jest moim głównym problemem i zaburzenia depresyjno-lękowe.

Skoro tak mowisz to niech Ci będzie hihi, wierzę na słowo.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez brunetka 04 wrz 2011, 15:45
Adamo przepraszam że pytam ale to było/jest spowodowane czym?

PS. Czy zdazyło sie wam ze podczas brania takich leków posiadanie większej (dużo większej) ilości pryszczów/ wyprysków na buzi?

przez adamo_ 04 wrz 2011, 23:30
brunetka napisał(a):Adamo przepraszam że pytam ale to było/jest spowodowane czym?

W sumie sam już nie wiem :?
adamo_

przez brunetka 05 wrz 2011, 15:28
to zdecydowanie nie dobrze Adamo :(

liczę ze to badziewie zniknie mi z buzi

-- 07 wrz 2011, 10:48 --

nikogo nie ma :(

przez Kalebx3 09 wrz 2011, 16:50
W 1996 roku prozac wyleczył mnie z jakiejkolwiek poezji i dosyć chorej wrażliwości .Zabrał jednak coś za coś ,robił żywot bardziej cwańszy i materialistyczny.Zmiana ta jest dosyć stała .dobry lek i każdy kto marzy o zdrowiu musi go wypróbować s swoim czasie.Mi pomógł ,ale też coś we mnie zabił.Jeśli dało się zabić to znaczy ,że jest nieprzydatno-niepotrzebne i tak wkołomacieja ,ale zawsze do przodu.Lek daje KOPA,ale tylko na początku,pierwsze pół roku ,nie więcej może czasami.Daje euforystyczną odwagę i optymizm dnia bierzącego.To zalew serotoniny do komórek mózgowych.-(mówię tu o początkowym i pierwszym roku brania leku).Wszystko cieszy,a to już bardzo wiele i wiele sięMOŻE, i ta pycha- ,można przesadzić ,odlecieć ,szeczególnie w grupie ,jak wszyscy się leczą bioxetinem."Palce lizać ",powiedziałby poeta, i tym poetyckim akcentem kończę swój blamaż o FLUOKSETYNIE.(przeżytą osobiście)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lula221 09 wrz 2011, 21:18
Witaj Pawle!Powiedz mi,czy fluo zniwelowała lęki?Bo ja tego chciałabym się pozbyc,pozdrawiam.

przez Kalebx3 10 wrz 2011, 16:49
Witaj Lulo.Już Ci odpowiadam piękna dziewczyno.Należało by wpierw się zapytać jakiego rodzaju są to lęki.Czy krótkie -panicznie ,czy też niskie -wolnopłynące,lub bardziej stresogenne dnia bieżącego,albo bardzoswoiste ,wstydliwe, Etc.,itd.? Jest to b.ważne bo wtedy można znależć szybko i odpowiednią dawkę leku i określić harmonogram łykania lekarstwa.Bierz fluo śmiało warto jest bo to dobry lek,lecz bacznie wsłuchuj się w reakcjie organizmu.Poza tym jak dobrze zauważyłaś jesteś bardzo wrażliwa na leki.Dla pocieszenia podam tylko ,że leki nie będą Cię drogo kosztować w aptece.No właśnie.Lepiej nawet wżiążć mniej leku niż ciut za dużo.Lekarstwo owe bierze często(temat ten łączy się z Twoim pytaniem)20mg /d,lecz często się dorzuca jakąś benzodiazepinę na zniwelowanie rzadko jednak występującym lękom przez pierwsze i najgorsze 3 do 4 tygodnii.
Lula ,na Twoim miejscu pomyślał bym o dawce początkowej 10mg/dziennie z rana .A tak po 3 tygodniach wskoczył bym na 20 mg. To na tyle >Pozdrawiam Cię ,jakby jakieś szczegóły chciała wiedzieć lub po prosto pogadać pisz na PW. Aha i jescze jedno ,jak po około 6 lek nie zatrybi ,to zmieniaj lek na inny (jest ich wiele),tzn. ,że fluo okazało się lekiem nie trafionym i tylo i trzeba wziążć się za inny ,a może pomoże.Pozdrawiam .

przez lula221 11 wrz 2011, 10:57
Bardzo dziękuję Ci Pawle za zaintersowanie i odpowiedź.Ja biorę fluo od 15dni,teraz konczę dawke 7,5mg i pojutrze zaczynam 10mg.Wczoraj odwiedził mnie w domu lekarz,ponieważ agorafobia zatrzymała mnie w domu.Lekarz powiedzial,że w moim przypadku to dobra metoda powolnego przyjmowania leku.Moja docelowa dawka to 20mg,lecz gdybym dobrze się czuła przy 15mg,to mam tak zostawić.Powiedział,ze widocznie taki mam mtabolizm.Pozdrawiam Cię serdecznie ,bardzo chętnie z Tobą porozmawiam,miłego dnia zyczę!

przez Kalebx3 11 wrz 2011, 13:05
Cześć Lula.Widzę ,że masz ogarniętego lekarza,który rozumie Twoją wysoką wrażliwość na obcą" leczniczą chemię".Mówisz ,że agrofobia zatrzymała Cię w domu.Ja raczej mam odwrotnie (choć nie cierpię na klaustrofobię),to siedzenie w domu w przenośni dusi mnie.A dopiero chodzenie uspokaja.Wierzę ,że lek u Ciebie w końcu dobrze zatrybi i znów poczujesz się jak wolny ptak z wiatrem pod skrzydłami.Oczywiście takie leczenie wymaga czasu i musisz uzbroić się w cierpliwość, w dodatku będą lepsze i na pewno gorsze dni, ale musisz się po nich "przetoczyć".Pisz co u Ciebie ,pozdrawiam.

Sortuj wg