KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez sylvek 12 mar 2014, 20:38
buszujacywtrawie, nie chce się az tak wtrącać ale czy twój lekarz w ogóle wie czym są enzymy cytochromu ? I dlaczego unika się terapii wieloma lekami naraz chyba ze wczesniej bardzo dokładnie wyliczy się dawki poszczególnych leków ?

między każdym lekiem który bierzesz zachodzą interakcje na niemal kazdym enzymie który uczestniczy w ich metabolizmie. Po ludzku mówiąc masz w organizmie conajmniej o połowe wiecej leków niz wynika to z dawek.

po krótce
klomipramina jest substratem dla 2C19 2D6, 3A4, 3A5, 3A7, Inhibitorem 2D6
haloperidol substrat dla 1A2, 2C9, 2C19, 2D6, 3A4, 3A5, 3A7 inhibitor 2D6, 3A4
olanzapina substrat 1A2, 2D6 inhibitor 2C9, 2C19, 2D6, 3A4
kwetiapina substrat 2C19, 2D6, 3A4, 3A5, 3A7 inhibitor 2D6

nawet nie chce mi się wymieniać poszczególnych interkacji bo jest ich tu od groma. Na oko jakieś trzy poważne i cztery mniejszego kalibru.

dodatkowo trzy neuroleptyki jako prewencja czegoś co lekarz nazwał pojedynczym epizodem psychotycznym ale nawet tego nie jest pewny ? Slyszalem rózne historyjki o psychiatrach ale ten ewidentnie niszczy system.

w zyciu nie namawiam cie do natychmiastowego odstawienia leków. Po prostu jak będziesz się widział z jakimkolwiek lekarzem, choćby rodzinnym to zapytaj go co o tym sądzi.

przez buszujacywtrawie 12 mar 2014, 21:27
sylvek napisał(a):buszujacywtrawie, nie chce się az tak wtrącać ale czy twój lekarz w ogóle wie czym są enzymy cytochromu ? I dlaczego unika się terapii wieloma lekami naraz chyba ze wczesniej bardzo dokładnie wyliczy się dawki poszczególnych leków ?

między każdym lekiem który bierzesz zachodzą interakcje na niemal kazdym enzymie który uczestniczy w ich metabolizmie. Po ludzku mówiąc masz w organizmie conajmniej o połowe wiecej leków niz wynika to z dawek.

po krótce
klomipramina jest substratem dla 2C19 2D6, 3A4, 3A5, 3A7, Inhibitorem 2D6
haloperidol substrat dla 1A2, 2C9, 2C19, 2D6, 3A4, 3A5, 3A7 inhibitor 2D6, 3A4
olanzapina substrat 1A2, 2D6 inhibitor 2C9, 2C19, 2D6, 3A4
kwetiapina substrat 2C19, 2D6, 3A4, 3A5, 3A7 inhibitor 2D6

nawet nie chce mi się wymieniać poszczególnych interkacji bo jest ich tu od groma. Na oko jakieś trzy poważne i cztery mniejszego kalibru.

dodatkowo trzy neuroleptyki jako prewencja czegoś co lekarz nazwał pojedynczym epizodem psychotycznym ale nawet tego nie jest pewny ? Slyszalem rózne historyjki o psychiatrach ale ten ewidentnie niszczy system.

w zyciu nie namawiam cie do natychmiastowego odstawienia leków. Po prostu jak będziesz się widział z jakimkolwiek lekarzem, choćby rodzinnym to zapytaj go co o tym sądzi.

Sylvek, dzięki za odpowiedź, właśnie szukam drugiego psychiatry do konsultacji. Też mi się to nie podoba, że biorę naraz aż 3 neuroleptyki, pozdrawiam :)

przez koszykova 15 mar 2014, 19:34
Piszę w imieniu uzytkownika Marian_Pazdzioch:

Marian_Pazdzioch jest w podrozy, kwetiapine brał dzisiaj o 1 w nocy, w domu będzie dopiero jutro w południe. Leki, które ma działają 24h, o przedluzonym uwalnianiu (doba minie tej nocy), jednak nie wziął ich ze sobą. Wszystkie inne leki zażył dzisiaj wieczorem.

Pytanie brzmi, czy jesli zażyje ten lek dopiero jutro jak wróci (czyli ze sporym opoznieniem) to czy grozi mu jakas hustawka, (jest bliski remisji) ?

Ma ze soba jeszcze klonazepam - kilka tabletek po 2mg jedna. Moze się nimi w razie czego podratować?
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 15 mar 2014, 19:39
powinno być ok, nie bierze ich specjalnie długo więc objawy odstawienne nie powinny wystąpić, klonazepam go wyratuje jakby co
nie ma się co bać, remisja nie jest zagrożona

tymczasem zszedłem do 25 mg i dopiero teraz pojawiły się problemy ze snem, mam nadzieję, że przejściowe, żadnych oznak destabilizacji
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez koszykova 15 mar 2014, 19:59
barsinister,
Marian_Pazdzioch dziękuje za odp ;)
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

przez barsinister 15 mar 2014, 21:26
policzyłem przy okazji i po odstawieniu 300 mg silne objawy pojawiły się po 72 godzinach, więc lepiej sobie nie robić wakacji dłuższych, niż dwa dni
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 00:17
Dziękuję za pomoc. Jestem w podróży, myślałem ze podpis troche w pociągu, ale nie wzialem kwety i nic z tego, bede sie meczyc 6h w pociągu bez snu i w tłoku, mimo sporej dawki klona zero sennosci. Dupa zbita
Marian_Paździoch

przez elfrid 16 mar 2014, 14:32
barsinister napisał(a):powinno być ok, nie bierze ich specjalnie długo więc objawy odstawienne nie powinny wystąpić, klonazepam go wyratuje jakby co
nie ma się co bać, remisja nie jest zagrożona

tymczasem zszedłem do 25 mg i dopiero teraz pojawiły się problemy ze snem, mam nadzieję, że przejściowe, żadnych oznak destabilizacji

Nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Zmiany w nastroju pewnie pojawią się dopiero po dwóch, trzech miesiącach od całkowitego odstawienia kwetiapiny.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 16:48
Po ponad dobie bez kwety włączył mi sie mega wku*w. Ludzi w zatłoczonym PKSie miałem ochotę powystrzelać.
Marian_Paździoch

przez elfrid 16 mar 2014, 17:12
Marian_Paździoch, moim zdaniem lepiej nie pomijaj dawek. Aby mówić o stabilności i remisji trzeba konsekwentnie dzień w dzień brać leki w stałej dawce. I najlepiej brać ich jak najmniej. Ja biorę już od pewno czasu samą kwetiapinę (lamo powodowała problemy z cerą) i odpukać jest świetnie - nastrój wyrównany, brak wewnętrznego napięcia. Bardzo poprawiły się funkcje poznawcze i możliwość skupienia. Awaryjnie mogę dodać 10mg paro, ale staram się trzymać od antydepów z daleka.Także już zakończyłem swoje poszukiwania leków - w moim przypadku neuroleptyki lepiej stabilizują i poprawiają funkcje poznawcze niż leki przeciwpadaczkowe. Osiągnąłem remisję - wyrównany dobry nastrój, pozytywne podejście do życia. Ale to nie stało się z dnia na dzień. Stabilizatorom trzeba dać więcej czasu, z reguły po ich wprowadzeniu utrzymuje się przez pewien czas obniżony nastrój.
Jak ciągle zmieniasz leki, dokładasz, odkładasz antydepresanty; to nie sprzyja stabilizacji i remisji pomimo, że bierzez lamo i kwetiapinę cały czas.

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 17:19
Aktualnie biorę tylko kwetę i lamo, na sen odrobina mirty i jest świetnie. Dawkę pominąłem, bo zapomniałem zabrać leku w podróż.
Marian_Paździoch

przez elfrid 16 mar 2014, 17:35
Marian_Paździoch, ale 60 mg fluoksetyny może też zaszkodzić. Niech lekarz zadecyduje co dołożyć do lamo i kwetiapiny. Współwystępowanie zaburzeń jest częste, nie powinien robić Ci wyrzutów tylko zaproponować coś konkretnego.

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 17:37
Eh, gdyby to był "tylko" Chad, wychodziłbym już powoli na prostą.
Marian_Paździoch

przez uzytkownik 18 mar 2014, 22:00
Czegoś tutaj nie rozumiem. Przeglądam siłę działania na poszczególne receptory - w tym przypadku: porównanie mianseryny i kwetiapiny.
Z czego wynika lepsze działanie nasenne kwetiapiny w stosunku do mianseryny (mówi się, że kwetiapina działa na sen jak już nic innego nie chce hulać)? Przecież kwetiapina działa dużo słabiej na H1 i nie tyka lepiej receptorów "usypiających" (wliczam histaminę) lepiej niż mianseryna. Przy okazji pytanie dodatkowe. Siła działania na poszczególne receptory jest liczona na podstawie jakiej dawki poszczególnego leku (chodzi o wiarygodne porównanie wpływu na receptory przy "tych samych dawkach")?

-- 18 mar 2014, 21:17 --

PS. Z kolei haloperidol działa bardzo silnie na receptory D* (porównując do kwetiapiny) - receptory dopaminowe są w takim razie odpowiedzialne za "zgaszenie" pacjenta? Skoro tak, to dlaczego przy pobudzeniu i nerwicy nie śmiga się po receptorach D* tylko sertoninowych?
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

Sortuj wg