ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez freda 05 mar 2014, 11:44
xyz90, a u mnie słoneczko wyjrzało i od razu lepiej się czuję,miłego dnia :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez elmopl79 05 mar 2014, 12:22
freda napisał(a):Luki_Nerwusik, ja drugie dziecko urodziłam gdy już chorowałam na nerwicę.moje szczęścia mają już 15 i prawie 7 lat.to że żyję zawdzięczam rodzince,mam co robić.mam swój zwierzyniec,swoje roślinki.choć czasami jak mam gorsze samopoczucie trudno jest o to wszystko zadbać.ale to daje mi kopniaka-zero leżenia i myślenia o chorobie. Luki_Nerwusik, dlatego dbaj o rodzinkę,bo w rodzinie siła.tak trzymaj :yeah:

A jak przebiegala Twoja ciaza(druga)?Czy mialas ataki nerwicowe?Bo mnie gin.powiedzial,ze w ciazy nerwica odpuszcza i jest ok.Czy to prawda,czy nie ma regoly?

przez Zazulka 05 mar 2014, 12:27
Tojaaa napisał(a):Cały czas z tylu głowy będąc w tych związkach liczyłem sie z rozstaniem. Więc dzieci nie planowalam. Poza tym mje skłonności do kurwicy i panikowańie tez spowodowało, ze jest jak jest. To tez miało wpływ na ta kwestie.
Tojaaa, skąd ja to znam :cry:
Ostatnio edytowano 05 mar 2014, 12:32 przez Zazulka, łącznie edytowano 1 raz
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 05 mar 2014, 12:29
Xyz90
I Tobie życzę milego dnia i uśmiechu.U mnie tez pogoda okropna,a na dodatek dopadlo mnie wirusisko wstrętne....i wszystko mnie boli...:(

A tak w ogóle,to chorowaliscie na tych cukiereczkach?Bo podobno nie wszystkie leki mozna brac.....ja jednak wczoraj wypila theraflu....choc wiem,ze nie powinnam ale nic innego nie mialam pod reka.Na seroxacie spokojnie to uzywalam i nic sie nie dzialo,a od kąd jestem na esci to zrobilam sie strasznie przewrażliwiona.....co mnie bardzo wkurza,bo pier....le sie ze sobą jak matka z lobuzem....:)nie mam pojęcia czemu sie raka zrobilam....

przez smutna82 05 mar 2014, 12:33
Elmopl to wiek swoje robi ;)
ja jak kiedyś bralam asentre,nie balam sie pic alkoholu itd.
teraz po 8 latach,jak znowu zaczelam brać leki to praktycznie wszystkiego sie boje ;)
czy kawy,czy piwa itd

-- 05 mar 2014, 11:34 --

Tyz jestem przewrażliwiona.
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez krista 05 mar 2014, 12:46
Czesc wszystkim
U mnie dół nie wiem czy moje samopoczucie zależy od pogody, bo czuję niepokój, a pogoda do dupy nic mi się nie chce

przez xyz90 05 mar 2014, 12:54
krista, u mnie też pogoda do dupy, ja nie czuję niepokoju ani lęku ale czuje się trochę odrealniona, jakby wszystko działo się przez mgłe a dziś 16 dzień na Escitil.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez elmopl79 05 mar 2014, 13:09
Smutna
Wiesz,ze moze masz i racje....?!
Kuecze,to akurat nie wpadli mi do Glowy....
Obwinialam esci,ze zrobilam sie wylękniona,przerażona,bo na seroxacie tak nie bylo....tzn.bylo tak orzd braniem seroxatu,jak niewiedzialam co sie ze mna dzieje.Serixat postawil mnie na nogi.A z esci jest zupełnie odwrotnie....teoretycznie juz nie powinnam sie bac,ze cos mi sie dzieje,bo juz to przerabialam cztery lata temu...na seroxacie bylam taka odwzniejsza....a na esci....przerazona mysz.Co strasznie mnie wkurza!

przez lunatic 05 mar 2014, 13:14
elmopl79,
jestes moim przeciwienstwem pod wzgledem brania leków, w tym czasie jak Ty jestes na esci te klika miesiecy ja sprawdziłem juz z 5 różnych leków :twisted:

przez smutna82 05 mar 2014, 13:23
Mnie to asentra tak szybko wyciagnela z dola,ze nawet nie pytaj elmopl.
wtedy to nawet nie plułam sobie w brodę,ze musze antydepresanty brać.
a teraz co spojrzę na te tabletki,to mi się slabo robi.mam jakieś dziwne wyobrażenia,ze to nie ja sie dobrze czuje,tylko tabletki hehe.
na starość sie durnieje ;)
ja im straszą,tym wieksza panikara
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez elmopl79 05 mar 2014, 13:41
Lunatic
Ja tego pierwszego podejscia do esci wcale nie biore pod uwagę,bo to byla jedna wielka pimylka....
Na10mg jestem 5tydzien....i jest zupełnie inaczej niż na seroxacie....Gdybym nie miala porównania,to bewnie lykakabym grzecznie esci....alw mam piriwnanue z innym lekiem...
Lunatic,moze takie czeste zmienianie leku to tez nie jest dobre.

Smutna
Mnie sie wydaje,ze tu o wiek nie chodzi....To zależy jak szybko zadziala lek i jakie da skutki uboczne na początku.Moze ten cital i esci nie są wlasciwie dobrane dla nas...
A czemu nie chcialas za drugim razem asentry?

-- 05 mar 2014, 12:50 --

Smutna
Ale czujesz sie dobrze na tym citalu?

Ja wkurzam sie bardzo na esci,bo czuje sie na tym leku dziwnie.Moja p.dr twierdzi,ze to b.dobry lek i,ze na mnie dobrze dziala....ale ja czuje sie taka....jak nie ja.Wiem,ze trzeba samemu pracować nad sobą.....ale ten lek,a w zasadzie jego skutki piczatkowe wydtrzelilo mnie z kapci.Niby esci takie lagodne przy wprowadzaniu i w ogóle.....czuje,ze zrobilo mi wiecej strat niż pozytku.Jestem caly czas na czuwaniu,ze cos jest nie tak.Nie mam lęków,nie mam paniki,wiec niby esci zadzialalo,ale czuje sie taka.....zablokowana.Zupelnie inaczej niż na seroxacie....W przyszlym tygodniu idę na oddzial dzienny,wiec pewnie tam cos z tym zrobia.....

przez lunatic 05 mar 2014, 13:50
elmopl79,
nie jest za dobre ale jak widze ze lek powoduje to co kiedys powodował po długim czasie zazywania to nie widze sensu zeby sie znow z tym męczyć kolejny raz, co innego jak bierze sie dany lek pierwszy raz i mozna sie spodziewac ze pojawi sie w koncu dobre działanie

przez elmopl79 05 mar 2014, 14:11
Lunatic
No to ja tak wlasnie czekam na esci...jak na pierwszy lek.
Bo nie powiem,lęki sue schowaly,panika nie występuje.
..ale....ja w trakcie brania esci zwalam sobie sprawę,ze nie o zniwelowanie lęków mi chodzili,bo z tym dawalam sobie rade.Chcialam czuc sie lepiej,w sensie,bez samoboczucia nerwicowego....nie wiem jak mam to wytlumaczyc.Na seroxacie tak mialam,ze parlam do przodu,wiedzialam czego chce.A na esci czuje sie tak,jakbym sie cofnela di tylu,sana nie wiem czego chce....

przez lunatic 05 mar 2014, 14:24
co Cie w takim razie utrzymuje przy tym leku?

Sortuj wg