ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez zzYxx 26 sty 2014, 17:12
Sęk w tym, że nie wiadomo co to jest. Możliwe, że w genach mam skopane kodowanie receptorów dopaminowych (takie przypuszczenie z palca wzięte). U krewnego 1 stopnia wystąpiła paranoidalna.
The Walking Dead.

przez lunatic 26 sty 2014, 17:15
a co na to wszystko lekarze?

przez zzYxx 26 sty 2014, 17:22
Zmieszani są. 4 mi mówiło, że prostej nie mam ale nadal mi ciężko w to uwierzyć - zanika mi krytycyzm, wola. Ostatni u którego byłem zalecił badania neurologiczne bo przyczyna może gdzie indziej leżeć. Polecił również szpital, tam by mnie mieli pod obserwacją i może by coś wymyślili. I czuję łaskotanie w czole, tam gdzie przecież jest płat czołowy, a on odpowiada za to... Co jeżeli jest to objaw powolnej atrofii?
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 26 sty 2014, 17:26
Tylko czy w schizofrenii prostej podniesienie dopaminy dałoby dobry efekt jak u Ciebie?

przez zzYxx 26 sty 2014, 17:28
Za objawy negatywne ponoć odpowiada deficyt dopaminy w mezokortykalnej części. Ta choroba jest tak rzadka... Lekarz, jak mu powiem o włączeniu leków p.parkinsonowskich/adhd może się przekona bo ja nie jestem typowym przypadkiem depresji/nerwicy. Coś jak DD ale bez derealizacji. A jestem tak otępiony, że szkoda gadać. Dobrze, że jestem w stanie pisać posty.
The Walking Dead.

przez littentree 26 sty 2014, 19:23
Hej,

Czy ktoś z Was przytył po Escitalopramie?
littentree

przez Gradrec 26 sty 2014, 22:09
Troche mnie z tym problemem z odstawieniem paro przestraszyles Dark ;)

przez elmopl79 26 sty 2014, 22:32
Gradrec
Nic sie nie martw,ja bralam paro rok i nic mi sie nie dzialo przy odstawianiu,ani niczym sie nie wdpomagalam.Takze to tez undywidualna sprawa.Nie martw sie na zapas,po co?Najpierw niech sie lek wkręci i zacznie działać,a o odstawienie będziesz sie martwil później:)

-- 26 sty 2014, 21:35 --

A jak w ogóle Wasze samopoczucie dzisiaj ...?

przez Katarzynka40 26 sty 2014, 22:40
cześć łykający esci i podobne:)
jakoś ucichło na Forum... mało esci w esci...

Co u Was?
Radol - jak tam w górach?
Nova - jak się dzisiaj czujesz?
Elmopl - odpisałam na maila:)
Gradrec - wenlę i paro odstawia się podobno najgorzej, odstawiałam wenle i żadnych skutków odstawiennych nie miałam, ale tez i dlatego, że odstawiałam powoli. Jeżeli ktoś chce wenlę i paro odstawić w ciągu 1 tygodnia niech się liczy z fatalnymi skutkami... odstawianie musi trochę potrwać, ale spokojnie można to przeżyć:)

Mnie dopadła popołudniowa senność, ale postanowiłam, że ją zwalczę, nie ucięłam więc sobie drzemki tylko zawzięłam się i udałam się... tak, tak Katarzynka udała się tradycyjnie na zakupki 8) :mrgreen: :lol: potem - mimo mrozu - pospacerowałam na mrozie i powiem Wam, że czuję się rewelacyjnie wprost:) radośnie super beztrosko i bardzo optymistycznie, dostałam zastrzyk energii, motywacji i chęci do działania:) to jest jeszcze lepsze samopoczucie niż tydzień czy dwa tygodnie temu...:) czyżby więc kolejna poprawa?!
Czyżby mój doktorek miał rację, mówiąc mi dwa dni temu, że mogę jeszcze przez najbliższy miesiąc (do 12 tygodnia na esci) liczyć na jeszcze większą poprawę?! 8)
Zobaczymy czy dzisiejsze 100-procentowe samopoczucie jutro rano nie wróci do poziomu 90% ...ale nie wybrzydzam, 90% to tez bardzo dużo, ale dzięki dzisiejszemu samopoczuciu wiem, że może być jeszcze lepiej niż było wczoraj:):):) czyli należy dążyć do ideału....
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Tojaaa 26 sty 2014, 22:44
Moje dziś bez zmian, chwile lepsze, gorsze, calodniowa podróż pociągiem, mega przeswietny weekend w Krakowie :D odpoczelam, miło będę wspominać ten wyjazd.
Elmpol, czy paro lepiej działała na napięcie i leki niż esci? I czemu teraz jesteś na esci a nie na paro?
Gradrec :papa: nie martwmy sie na zapas, o tylko naktecamy niepotrzebnie leki. Mój mąż tez brał i citalopram, potem paro, odstawil kilka lat temu bez problemu i jest dobrze.

-- 26 sty 2014, 22:46 --

Katarzynko cześć, milo słyszeć, ze tak Ci dobrze robi esci :D ja wierze, ze jeszcze trochę i tez tak będę sie cieszyc

przez elmopl79 26 sty 2014, 22:53
Tojaaa
Moja p.dr.stwierdzila,ze esci będzie lekiem kosmetycznym,ze nie potrzebuje nic mocniejszego,a esci ladnie sie wprowadza i ladnie odstawia....-to zdaniem p.dr.
Mowilas,ze masz nadwrażliwość,mozesz opisac czym ona sie uwidacznia?Bo ja na esci jestem prze badwrazliwa i emocjonalna....wkurza mnie to,bo nawet filmow nie ogladam,bo za bardzo przezywam czyjeś nieszczęścia ....to jest chore....

Kasiu,jeszcze nie dotarl mail.....To da sie czuc jeszcze lepiej....?:)O matko,a ja bym chciala czuc sie tak jak w nic sylwestrowa....:)eh....po drugip podejściu nie ma juz tych pięknych wieczorów....:(

-- 26 sty 2014, 22:02 --

Tojaaa
paro q tamtym czasie postawilo mnie na nogi i napewno nie sponiewieralo na początku tak jak esci....
Nie wiem jak esci dziala na leku,bi jak naraziw tkwię w czarnej....z esci.
W czwartek idę do o.dr.zobaczymy co ona na to powie....

przez Katarzynka40 26 sty 2014, 23:25
elmopl79,
Wysłałam dobre pół godziny temu, ale mam w komputerze zegar cofnięty i Ty możesz dostawać z wcześniejszą godzina i może uznajesz, że to stary mail? Nie mogę zmienić godz. bo mi się zawiesza laptop i komp chce pobierać aktualizację, która wazy prawie 140 MB i pobiera mi to i nie może pobrać:(

Napisałam Ci, że teraz już nie, ale jeszcze tak 3 tygodnie temu nie mogłam też patrzeć na filmy, w których działo się coś złego:( kiedyś widok krwi w filmie mnie nie dołował, a teraz film, że ktoś jest chory, ktoś ma atak, komuś dzieje się coś złego wywoływał u mnie wewnętrzny niepokój taki jakiś dygot i albo szybko przełączałam na inny kanał albo wychodziłam szybko z pokoju...
teraz już do wróciło do normy... oczywiście widok małych zwierzątek zżeranych przez lwy zawsze mnie przyprawiał o lekkie wzruszenie, ale na esci to było takie, że mogłam normalnie szlochać:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez nova_2013 26 sty 2014, 23:30
Witajcie :D

oczywiscie znow obudzilam sie z napieciem nerwowym ,ktore mnie przetrzymalo do 20.00 i teraz juz troszke lepiej. Rozpakowalam nastepnych kilka kartonikow po przeprowadzce. Rany, zmienilismy mieszkanie w sierpniu ubieglego roku i dosc szybko sie uporalam z wyladowaniem wszystkich ramoli, no ale jeszcze sie ostaly kartoniki tu i owdzie wiec jak na napiecie nerwowe bardzo dobre zadanie. I chyba odkrylam przyczyne swoich atakow paniki, bo dzisiaj mialam dokladnie takie same uczucia jak przy przeprowadzce. Tak bardzo sie cieszylam z nowego mieszkanka i ze przeprowadzilismy sie blizej Stockholmu, ze pewnie w trakcie "oddychania pelnymi plucami i odstresowaniem sie po ubieglym roku" przekroczylam granice stresu i dopadl mnie atak paniki. Jak sobie odpoczelam dzis po rozpakowywaniu i przemeblowaniu to pojawily sie ogromne zawroty glowy. Teraz znowu zaczyna sie bol glowy... podobnie jak wczoraj wieczorem ale to moze dobry znak, ze napiecie odpuszcza.

Tojaaa zaczynasz powolutku zdradzac wiecej i wiecej. Rozwod, pozniej rozstanie z partnerem... zycie jak mowiå nie je bajka i jedni prå dalej do przodu nie oglådajåc sie za siebie, inni zalamujå sie. Doskonale rozumiem Cie. Ale widze tez, ze masz oparcie w swoim mezu bo jak wspomnialas on takze bral leki wiec latwiej Ci pomoc. Masz przy sobie najblizszå osobe, ktora przezywala podobne chwile i ma zrozumienie dla Ciebie. Jak dlugo Twoj måz bral te leki i jak dawno temu ? Skonczylo sie na jednym ciezkim epizodzie czy byly nawroty ?

lunatik jestes po farmacji jak wynika z Twoich postow. Zawsze mnie fascynowala praca w aptece moze dlatego, ze tam zawsze tak cichutko ( zalezy od wielkosci apteki) ale to miejsce zawsze postrzegalam jako oaze spokoju juz jako 3-letnia dziewczynka. To przykre, ze straciles prace ale choroba nie wybiera. Zaluje tylko, ze szef okazal sie bezwzgledny i zamiast dac Tobie inne zadania wystawil Cie na najciezszå probe.

Od Radola pewnie dowiemy sie wiecej jutro jak wroci ze Szczyrku.

Elmopl no jestesmy wszyscy ciekawi jak sobie poradzisz z tym esci, czy go przechytrzysz czy dasz za wygranå. Bralas poprzednio paro ale to bylo jakis czas temu ( lata?) czy bezposrednio z paro przeszlas na esci ?

Gradrec czy dobrze zrozumialam ??? Piwko Twoj WROG ????
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Gradrec 26 sty 2014, 23:30
Obudzilem sie o 15, z lozka do 20 sie nie moglem zebrac :P Samopoczucie ok.

Sortuj wg