ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez Tojaaa 18 sty 2014, 21:09
depralin_ka, witaj wsród swoich :D escitapramowcow. Dobrze, że u Ciebie lek szybko zadziałał, u mnie dużo dłużej to trwa. Ważne, żeby działał i pozwalał normalnie zyc

przez Gradrec 18 sty 2014, 21:59
Jeden dzien mnie nie bylo i 6 stron do czytania.
Ah, nie ma to jak wstac o 20.

Oczywiscie wczoraj dobry dzien, wiec dzisiaj po przebudzeniu jazda. CZekam na jutro. Ciekawe kiedy sie to ustabilizuje :D

-- 18 sty 2014, 21:01 --

nova_2013 napisał(a):Bardzo tesknie za naszymi i slowackimi tatrami, Boze ile ja tam przeszlam szlakow z moim synem ! Zabralam go po raz pierwszy w gory kiedy ukonczyl 3 latka i co roku tam jezdzilismy. Jak juz przeszlam 80% wszystkich szlakow ( nie bylam tylko na Rysach, doszlam pod nie ale przerazila mnie juz wysokosc i czas aby zdobyc ten szczyt) to zaczelam poznawac Tatry od strony slowackiej ale one nie majå juz takiego klimatu jak po stronie polskiej. Malo schronisk, garstka ludzi.
Polskie Tartry to najpiekniejszy zakåtek jesli chodzi o lancuch gorski w PL choc wiem, ze så takze milosnicy Sudetow i Karpatow.
Alez bym sobie pojechala do Zakopca i polazila po gorach !!!!! Nie bylam tam z dobre 10 lat albo i wiecej.

Bylem w tatrach w ubieglym roku z dziewczyna. Jak mnie nad morskim okiem zlapal atak paniki do dzisiaj nie zapomne ^^

przez nova_2013 18 sty 2014, 22:05
jak wrociliscie do miasta z M.Oka ?
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 18 sty 2014, 22:07
Generalnie SSRI są dość bezpieczne jeżeli chodzi o łączenie z alkoholem, nie wchodzą w interakcje z alkoholem per se. Natomiast na wszystkich znajduje się ostrzeżenie, że nie zaleca się ich łączyć z alkoholem, ponieważ alkohol może nasilać ich działanie czy powodować upośledzenie zdolności oceny sytuacji, myślenia oraz zdolności psychomotorycznych= ta zasada tyczy się ogólnie wszystkich leków wpływających w jakiś sposób na ośrodkowy układ nerwowy. Rozmawiałem na ten temat z lekarzem- i z umiarem można się napić.

Dużo niebezpieczniejsze jest łączenie z alkoholem leków o działaniu sedatywnym/anksjolitycznym/wpływających depresyjnie(hamująco) na oun- czyli kłaniają się tu barbiturany, benzodiazepiny, opioidy, leki nasenne(jak zolpidem), wszelkiego rodzaju neuroleptyki o działaniu sedatywnym itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Tańczący z lękami 18 sty 2014, 22:27
a mirta i lamo? bo czasem przyznaje 2 piwka wypije na moje trio :smile:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Radol 18 sty 2014, 22:29
Gradrec, nova_2013,

góry to moje życie , a szczególnie Tatry Wysokie i Słowackie - tam się odcinam od wszystkiego - najlepiej to mógłbym cały rok mieszkać w Murowańcu i pracować do końca życia za wikt i opierunek :)))) - MOKA nie za bardzo lubię bo dzikie tłumy w klapakach mnie odstraszają - ide tamtędy jeśłi juz naprawdę muszę - na Rysy lub na Przełęcz Pod Chłopkiem - wolę Słowację bo nie ma takich tłumów na szlakch oraz jest inna kultura turystyki - no i więcej szlaków - ZAPRASZAM !!!! WYCIECZKA ANTYDEPRESYJNA W GÓRY!!! - gwarantuję Wam że po 10-cio godzinnej orce po grani nikt nie będzie miał siły przejmować się depresją :) - no chyba że lęk wysokości wchodzi w grę...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Lord Kapucyn 18 sty 2014, 22:33
Tańczący z lękami, Tak samo jak w przypadku SSRI chociaż mirta jako lek receptorowy ma już bardziej wielokierunkowe działanie i do pewnego stopnia działania seedujące(odwrotny agonizm rec. H1)- alkohol może nasilać jej działanie depresyjne na oun i nasilać działania niepożądane. Lamo z kolei blokuje kanały sodowe i też do pewnego stopnia ma działania seedujące. Ogólnie od 2 piw nie powinno Ci głowy urwać.

Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 18 sty 2014, 22:33
Dark
A jak sie maja ssri co do ciśnienia,krazenia,serca.Czy wplywaja jakoś na te sprawy?

przez Tojaaa 18 sty 2014, 22:35
Ja zakochalam sie w górach kilka lat temu. I każdy urlop juz w górach, 2 x Sudety polskie i czeskie i raz slowackie Tatry. Faktycznie na Słowacji spokojnie, bez tłumów, cisza i spokój, w naszych Tatrach nie wyciszysz sie,mam tak. Podobnie czeskie Sudety, cicho, czysto, Czesi maja inna mentalność, nigdzie sie nie spieszą, nie wariuja na punkcie handlu i zarabiania, sa bardziej życzliwi niż Polacy. W tym roku ponownie wracam w czeskie Sudety :D ńieststy, ja żeby dojechać w góry mam do przejechaniu z północy cały kraj :-|
Ostatnio edytowano 18 sty 2014, 22:37 przez Tojaaa, łącznie edytowano 1 raz

przez nova_2013 18 sty 2014, 22:36
Sluchajcie, od 3 dni sniå mi sie koszmary i nie jest wesolo :( Te sny så przerazajåce. Tez mieliscie tak na poczåtku kuracji ?

Moze nie przejmowalabym sie tymi snami gdybym uczestniczyla w nich jako naoczny swiadek czy poprostu widziala danå scene, ale w tych snach to JA jestem glownym bohaterem i konsekwencje så oplakane. Dzisiaj zerwalam sie na rowne nogi przed 6 rano i odetchnelam z ulgå, ze to tylko sen. Ale caly czas czuje pietno tego koszmaru. Jak moze sie cos snic co kompletnie nie jest zwiåzane ani z moim zyciem osobistym ani z mojå osobowosciå ?

Rozumiem, ze gdybym miala jakis paskudny dzien, awanture z szefem i w nocy snilaby mi sie kolejna awantura czy nawet pobicie szefa ale te moje sny od 3 dni to jakis dramat ! Dwa pierwsze nocne koszmary zlekcewazylam ale juz po dzisiejszym snie mam dosyc. Gdybym sie nie wybudzila dzisiaj rano to czekalaby mnie tragiczna przyszlosc. Boze, jak ten nocny koszmar siedzi we mnie. Az boje sie ponownie zasnåc. Cos okropnego...
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Lord Kapucyn 18 sty 2014, 22:38
Pisałem kiedyś w tym wątku, że SSRI są raczej neutralne na sprawy sercowo-naczyniowe i incydenty z tym związane zdarzają się bardzo rzadko. Na ulotkach w skutkach ubocznych się podaje, że mogą wpływać w różny sposób na ciśnienie(obniżać/podwyższać), tętno(obniżać/podwyższać), ale to raczej wynika z indywidualnej reakcji niż z farmakologicznego mechanizmu działania. Wykazano, że SSRI mogą nieznacznie wydłużać interwały QT, ale raczej nie ma to klinicznego znaczenia. Tylko citalopram w dawce 60mg/dobę powodował u niektórych ludzi jakieś sensacje z arytmią, dlatego obniżono jego dawkę maksymalną do 40mg i wszystko jest ok.

Moderator/ R2 - D2

przez Tańczący z lękami 18 sty 2014, 22:40
Dark Passenger, dzięki za to cenne info. Wiadomo wszystko z umiarem a zwłaszcza alk. i psycho-dropsy ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Lord Kapucyn 18 sty 2014, 22:40
nova_2013, Sporo antydepresantów powodować bardzo wyraźne, realistyczne czy wręcz w ulotkach określane jako "dziwne" sny, nie zawsze są one miłe. Ale to i tak nic w porównaniu z koszmarami sennymi po lekach betaadrenolitycznych, to dopiero zgroza. :P

Moderator/ R2 - D2

przez Radol 18 sty 2014, 22:52
mnie po Apo-Zolpinie się nic nie śni :) - a kiedyś to różna sny miałem - fajne też...;)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Sortuj wg