ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez nova_2013 06 sty 2014, 12:35
witajcie,

mam szalenie intrygujåce pytanko :

jesli SSRI pobudza nasze komorki do wiekszego wydzielania serotoniny ( dzieki czemu niweluje depresje) to czy po ukonczonej kuracji nasz organizm nadal bedzie wydzielal te wspanialå substancje czy ponownie popadnie w lenistwo produkcyjne i sprawi, ze depresja powroci ?
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez jetodik 06 sty 2014, 12:38
bardzo możliwe że wróci nawroty po kuracji lekowej są o wiele częstsze niż nawroty po terapii
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez czarnydiabeł 06 sty 2014, 12:41
nova_2013 napisał(a):witajcie,

mam szalenie intrygujåce pytanko :

jesli SSRI pobudza nasze komorki do wiekszego wydzielania serotoniny ( dzieki czemu niweluje depresje) to czy po ukonczonej kuracji nasz organizm nadal bedzie wydzielal te wspanialå substancje czy ponownie popadnie w lenistwo produkcyjne i sprawi, ze depresja powroci ?

Z tego co wiem to SSRI nie powodują zwiększonej produkcji serotoniny a jedynie zwiekszają jej dostępność ( w szczelinie synaptycznej ???), przynajmniej mi się wydaje, że tak tlumaczyla mi to moja p. psychiatra gdy zadałem jej pytanie podobne do Twojego. Ale co to za różnica , nie wiem :D
czarnydiabeł

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 06 sty 2014, 13:06
SSRI poza wpływem na serotoninę aktywują pewne białko, które z kolei aktywuje odbudowę zniszczonych struktur OUN przez depresje.Według najnowszych ustaleń wpływ SSRI na serotoninę może nie być najważniejszy a wyleczenie z depresji następuje po odbudowie tego co zostało wcześniej zniszczone.

przez nova_2013 06 sty 2014, 13:08
Katarzynka40,

ja rowniez zaprzeczalam, ze mam depresje pomimo, ze uslyszalam te diagnoze od 3 lekarzy.
Ale po przeczytaniu na forum "depresja a nerwica" i symptomow choroby pogodzilam sie z prawdå.

Na tej stronie Dark rozwiewa wszystkie nasze wåtpliwosci :
nerwica-a-depresja-t41701.html?hilit=nerwica%20a%20depresja

jetodik i czarnydiabel
niezbyt pocieszajåce :(

czy mam rozumiec, ze DEPRESJA to wyrok do konca zycia ( z przerwami na normalnosc ) ??? :shock:

-- 06 sty 2014, 13:12 --

lunatic napisał(a):SSRI poza wpływem na serotoninę aktywują pewne białko, które z kolei aktywuje odbudowę zniszczonych struktur OUN przez depresje.Według najnowszych ustaleń wpływ SSRI na serotoninę może nie być najważniejszy a wyleczenie z depresji następuje po odbudowie tego co zostało wcześniej zniszczone.

Dzieki Lunatic,
bede sie trzymala Twojej wersji i na niej budowala nadzieje na powrot do calkowitego zdrowia :lol:

przez lunatic 06 sty 2014, 13:14
to nie jest moja wersja, możesz poczytać jak chcesz http://nauka.newsweek.pl/jak-leczyc-dep ... 2,1,1.html

przez nova_2013 06 sty 2014, 13:23
Wiktoria87 napisał(a):Nova,nie uciekaj...Chociaż trudno mi się z Tobą niezgodzić,dlatego i ja coraz rzadziej tu zaglądam...
Odezwij się choć czasem do mnie.Ja lubię Twój optymizm!

Hej Wiki :D

wzielam sobie krotki urlop od tego forum i widze, ze sie oplacilo. Nastroje forumowiczow jak widze poprawiajå sie wiec i mnie tez juz lepiej na duszy.
Jak tam u Ciebie Kochana ?

-- 06 sty 2014, 13:33 --

lunatic napisał(a):to nie jest moja wersja, możesz poczytać jak chcesz http://nauka.newsweek.pl/jak-leczyc-dep ... 2,1,1.html

wielkie dzieki ! Przeczytalam :D
naprawde pocieszajåca wiadomosc

ja nadal biore tylko polowe tabletki ale powinnam chyba brac calå wedlug zalecen lekarza ogolnego.
Poczekam do 10 stycznia i zobaczymy co psychiatra zadecyduje.

przez lunatic 06 sty 2014, 13:47
nova_2013,
zawsze możesz spróbować wziąć całą i porównać po paru dniach samopoczucie, jak będzie gorsze to zawsze możesz wrócić do wcześniejszej opcji i nic się nie stanie, a będziesz wiedziała jaka dawka działa lepiej

przez Tojaaa 06 sty 2014, 13:58
Katarzynko, Lekarz u którego byłam nie był zbyt rozmowny i w zasadzie nic mi nie powiedział, dał tylko esci mówiąc, ze ma wielu pacjentów z takimi zaburzeniami. Jutro idę na wizytę do innego, jest przy tym psychoterapeuta, w tej wizycie pokladam duże nadzieje. Mam nadzieje ze konkretnie mnie zdiagnozuje, choć wszystko wskazuje raczej na nerwice niż depresję. Chętnie tez zapisze sie na psychoterapie. Mam już nerwa przed ta wizyta. :bezradny:

przez nova_2013 06 sty 2014, 14:01
problem w tym, ze ja dobrze sie czuje po polowce i od czasu wziecia tabletek nie mialam ataku paniki.
Pamietam tez jeden post na "citalopram" gdzie jeden z forumowiczy bral tylko polowke przez 4 miesiåce i podobno sie wyleczyl.
Cholera, musze znalezc jego post i zobaczyc czy to nie byla jego przedwczesna radosc.

przez Katarzynka40 06 sty 2014, 14:02
nova_2013,
Nowa, ja od kilku neurologów, psychiatry i psychologa usłyszałam, że mam nerwicę lękową a nie depresję, więc tego się trzymam, zresztą sama tez tak uważam:) stanów depresyjnych moim zdaniem nabawiłam się na esci... bo jeszcze pierwszego dnia kiedy zażyłam esci byłam w pracy od 9.00 do 24.00, mając pełno energii, mocy i zapału, wykonując przy tym pracę twórczą, wymagającą światłego umysłu... bo to co stworzę to inni oglądają, a więc umysł musi być raczej w formie...

Następnego dnia już uboki po esci mnie tak zmuliły, że z łóżka mi było trudno się zwlec, a jazda do pracy graniczyła z cudem...:( :shock:
Trzymam się więc diagnozy dr, że mam tylko nerwicę lękową...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez nova_2013 06 sty 2014, 14:04
Tojaaa napisał(a):... choć wszystko wskazuje raczej na nerwice niż depresję...

Tojaaa

tutaj mozesz sprawdzic i sie przekonac czy masz nerwice czy depresje :
nerwica-a-depresja-t41701.html?hilit=nerwica%20a%20depresja
Ostatnio edytowano 06 sty 2014, 14:06 przez nova_2013, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 06 sty 2014, 14:04
nova_2013 napisał(a):problem w tym, ze ja dobrze sie czuje po polowce i od czasu wziecia tabletek nie mialam ataku paniki.

jak się dobrze czujesz to gdzie tu problem? :D

przez Katarzynka40 06 sty 2014, 14:06
nova,
czytając link (Dark) to na 100% idąc do dr nie miałam depresji, tylko nerwicę...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Sortuj wg