ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez czarnydiabeł 13 gru 2013, 12:02
Katarzynka40 napisał(a):czarnydiabeł,
no tak chyba zrobię - wezmę dziś 7,5 mg a jutro 5 mg...

Zejdź od razu na 5 mg, nie bierzesz długo, lek dopiero i tak Ci wchodzi, wg mnie nie ma sensu schodzić stopniowo. Dawaj od razu 5 i cześć.
czarnydiabeł

przez elmopl79 13 gru 2013, 12:46
Katarzynka40 napisał(a):no tak chyba zrobię - wezmę dziś 7,5 mg a jutro 5 mg...Zejdź od razu na 5 mg, nie bierzesz długo, lek
Katarzynka,zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj co masz robić.Nie wiem czy to dobry pomyśl zezmniejszeniem dawki...Mysle,ze nasza nerwica tez robi swoje.A teraz bilans zyski w i strat brania leku,co zlikwidowal:
-paniczny lek z pierwszych dni-u mnie zniknal
-naplyw porannych lekow-juz nie pisiadam
-jestem spikojniejsza
-lepiej śpię.
Nie widzę wiecej korzyści.A teraz straty
-zobojetnienie,
-natlok natrętnych mysli
-takie stop klatki(wczoraj zapisalam syna do fryzjera i nie zapusalam na kiedy,a dzisiaj nie moge sobie za chiny przypomniec....)
-otępienie,miotanie sie
-rano nie mogę sie dobudzic
-depresjonizm
A jak jest u Ciebie Katarzynka?

przez Katarzynka40 13 gru 2013, 13:19
elmopl79,
Mi ciężko powiedzieć, bo moje stany są bardzo niestabilne:(
Mam po kilka godzin beztroski, po czym zaczyna mnie trząść. Jeszcze 3 dni temu bym powiedziała, że zlikwidowała u mnie lęki napadowe i panikę ale wczoraj i przewczoraj rano miałam jak się obudziłam, może nie były tak "spektakularne" ale były...
Fakt, że była w środę w pracy, tydzien wczesniej leżełam jak betka i wyjazd do pracy był nieosiągalny, ale nie wiem czy to plus, bo przed esci w pracy codziennie byłam, więc to, że potem nie chodziłam to wina uboków:(
czy jestem spokojniejsza? może bardziej wyciszono - przymulona...
Jedyny plus z tego wszystkiego, że schudłam 5 kg, jeść rano nie mogę, teraz wmuszam wlaśnie w siebie suchy chleb
Spanie - przed esci spałam super, po esci miałam kilkudniową bezsennośc a potem spałam po 16 h, osttanie 3 dni spałam w miarę (po 5-6 h), ale dzisiaj niecałe dwie i znowu się martwię, że będę miała bezsenność...
dzisiaj w nocy byłam mocno pobudzona, czułam stres straszny i natłok mysli w głowie - nie wiem czy za duża dawka esci, czy za późno wzięłam (o 20.00) czy wczorajsze stresy zw. z moją Mamą, czy... już sama nie wiem...

Na minus: otumanienie, oszołomienie, stany depresyjne, brak chęci do robienia czegoolwiek - chcialabym, ale naprawdę ani ręką ani nogą... idiotyczne, natretne myśli, że z tego nei wyjdę... czuję, że nie jestem do końca sobą, jakbym miała jakąs plachtę na głowie...marazm, smutek i taka apatia:(

-- 13 gru 2013, 12:30 --

I tak do końca nie czuję się jak w swojej skórze - nie wiem jak to okreslić, może takim robocikiem jestem, takie głupie uczucie:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monapayne 13 gru 2013, 13:36
Fajny mam nick, nie?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez elmopl79 13 gru 2013, 13:38
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
Mi ciężko powiedzieć, bo moje stany są bardzo niestabilne:(
Mam po kilka godzin beztroski, po czym zaczyna mnie trząść. Jeszcze 3 dni temu bym powiedziała, że zlikwidowała u mnie lęki napadowe i panikę ale wczoraj i przewczoraj rano miałam jak się obudziłam, może nie były tak "spektakularne" ale były...
Fakt, że była w środę w pracy, tydzien wczesniej leżełam jak betka i wyjazd do pracy był nieosiągalny, ale nie wiem czy to plus, bo przed esci w pracy codziennie byłam, więc to, że potem nie chodziłam to wina uboków:(
czy jestem spokojniejsza? może bardziej wyciszono - przymulona...
Jedyny plus z tego wszystkiego, że schudłam 5 kg, jeść rano nie mogę, teraz wmuszam wlaśnie w siebie suchy chleb
Spanie - przed esci spałam super, po esci miałam kilkudniową bezsennośc a potem spałam po 16 h, osttanie 3 dni spałam w miarę (po 5-6 h), ale dzisiaj niecałe dwie i znowu się martwię, że będę miała bezsenność...
dzisiaj w nocy byłam mocno pobudzona, czułam stres straszny i natłok mysli w głowie - nie wiem czy za duża dawka esci, czy za późno wzięłam (o 20.00) czy wczorajsze stresy zw. z moją Mamą, czy... już sama nie wiem...

Na minus: otumanienie, oszołomienie, stany depresyjne, brak chęci do robienia czegoolwiek - chcialabym, ale naprawdę ani ręką ani nogą... idiotyczne, natretne myśli, że z tego nei wyjdę... czuję, że nie jestem do końca sobą, jakbym miała jakąs plachtę na głowie...marazm, smutek i taka apatia:(
Wiesz co,to jest okropne...Wychodzi na to,ze to my dwie tylko tak mamy....Reszta jakoś przedzie...Myslisz,ze esci nie jest dla nas?Moze tak byc,ze lek przeciwdepresyjny robi wiecej zamieszania niż pozytku?Ja nie spotkalam sie jeszcze z taka opinia.Pani dr.zapewniala mnie,ze to bezpieczny lek i nic zlego mi nie zrobi.

przez Katarzynka40 13 gru 2013, 13:41
elmopl79,
nie wiem juz sama. mi doktorek mówił - ale wiesz tyle co przez telefon - że może byc apatia i przygnebienie, bo na początku tlumi emocje - te negatywne - lęki, ale te pozytywne też... dopiero potem niby nastepuje stabilizacja... niby... ok, rozumie jakieś wyciszenie ale nie samopoczucie jak w cięzkiej depresji:(

przez elmopl79 13 gru 2013, 14:01
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
nie wiem juz sama. mi doktorek mówił - ale wiesz tyle co przez telefon - że może byc apatia i przygnebienie, bo na początku tlumi emocje - te negatywne - lęki, ale te pozytywne też... dopiero potem niby nastepuje stabilizacja... niby... ok, rozumie jakieś wyciszenie ale nie samopoczucie jak w cięzkiej depresji:(
No wlasnie mnie tez ten stan depresyjny martwi.Jest naprawdę bardzo nasilony i tez nie wiem co mam o tym myslec.Poczekac?Przejdzie?A jak nie i znowu dorzuca nam jakiea leki?Bo to nie jest normalne-jak dla mnie.Ja nie mowie,ze chce natychmiastowa poprawe...Ja nie chce tego stanu depresyjnego i tych okropnych myśli.Nerwica przy tym to maly pryszcz...

przez Katarzynka40 13 gru 2013, 14:08
elmopl,
sokladnie, to ja juz tez wolę nerwice niż depresję:(
Moje myślenie przypomina... ruchy muchy w smole... jestem zbyt apatyczna, zbyt zbużona, zbyt "nic nie chcącą", jak wraka naprawdę, wiem, że jak ktos inny to czyta to jest to juz nudne, ale ja jestem dośc mocno przerażona:(

przez czarnydiabeł 13 gru 2013, 14:13
Katarzynka40 napisał(a):wiem, że jak ktos inny to czyta to jest to juz nudne

Pogadać zawsze można :blabla:
czarnydiabeł

przez monapayne 13 gru 2013, 14:29
Ja tam wolę depresję, niż nerwicę. Nerwica jest glupia.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Katarzynka40 13 gru 2013, 14:35
robotnica,
Każdy lubi coś innego :mrgreen:
Mając nerwicę w miarę normalnie funkcjonowałam, nie licząc ataków paniki od czasu do czasu, obecnie się czuję 24 h na dobę paskudnie, nie funkcjonuję, WEGETUJĘ, bo inaczej nie mozna tego nazwać:(

przez elmopl79 13 gru 2013, 14:35
Katarzynka40 napisał(a):elmopl,
sokladnie, to ja juz tez wolę nerwice niż depresję:(
Moje myślenie przypomina... ruchy muchy w smole... jestem zbyt apatyczna, zbyt zbużona, zbyt "nic nie chcącą", jak wraka naprawdę, wiem, że jak ktos inny to czyta to jest to juz nudne, ale ja jestem dośc mocno przerażona:(
Bo to jest tak...nie pamieta wol jak cielęciem byl...ludzie jak juz sie poczują lepiej,to nagle nie potrafia zrozumieć tego co my czujemy.Jak chcesz,to mizesz mi przespać na maila nr.tel do siebie,to sobie tak mozemy popisać,jak uwazasz...Chociaz mnie osobiście Malo obchodzi,co inni,którzy czuja sie juz lepiej po tym leku myślą o naszych"narzekaniach".

przez Katarzynka40 13 gru 2013, 14:37
mimo nerwicy, normalnie byłam w pracy, ba! codzieinie na spotkaniach, posiedzeniach, sesjach itp. a teraz? teraz wyjście poza dom do pracy jest problemem, na spotkanie większe i omawianie projektów? nie woybrażam sobie iść w chwili obecnej:(

przez elmopl79 13 gru 2013, 15:08
Nerwica jest glupia....To chyba zależy czy ktoś lubi calymi dniami "kotlowac"sie na lozku,to chyba woli depresje,a jak ktoś chce dzialac i funkcjonować normalnie....

Sortuj wg