ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez jetodik 10 gru 2013, 19:08
pika30, biorę już miesiąc ponad 10mg
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 19:18
Dwoniłam do mojego doktorka... Poskarżyłam się:(
Doktorek na to, że muszę czekać, że wtedy efectin mi strasznie szybko zadzialał i teraz mi się wydaje, że ten nie działa, ale skoro ataki paniki minęły, to jednak coś lek robi... Jego zdaniem organizm musi najpier uporac sie z tym co najbardziej go meczyło (ataki lęku) a dopiero potem zacznie się stabilizacja... Niby podobno to normalne, że mogą być stany braku energii, chęci i przygnębienia, to ma sie wyrównywać. Powiedział, że jak już coś drgnęłó i dwa popołudnia były już lepsze, tzn., że zaczyna powoli działać...i mam mu dać czas...

Mam zdać relację za tydzień jak sie czuję no chyba, że coś się bedzie działo - to szybciej:(
W każdym razie obecnie po 2 tyg. nie ma mowy by lek zmieniać, można się zastanowić dopiero ewentualnie po 4-5 tygodniach. Ale tez powiedział, że wtedy mi tak efectin zadziałał to niekoniecznie oznacza, że jakbyśmy esci na niego zmienili to tez zadziała super - tym razem może zadziałac inaczej - tak antydepresanty mają...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Rashid 10 gru 2013, 19:27
Ponad miesiąc biorę esci 10mg, a od półtora tygodnia 10mg mianseryny i od 2-3 dni czuję się naprawdę dobrze, w ciągu dnia czuję coraz więcej energii, mam ochoty na rozrywki i przyjemności.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 10 gru 2013, 19:37
no ja się zastanawiam jeszcze nad dorzuceniem mianseryny też, Rashid, jak się czułeś w kilka dni po dorzuceniu mianseryny?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elmopl79 10 gru 2013, 19:38
Katarzynka40 napisał(a):Dwoniłam do mojego doktorka... Poskarżyłam się:(
Doktorek na to, że muszę czekać, że wtedy efectin mi strasznie szybko zadzialał i teraz mi się wydaje, że ten nie działa, ale skoro ataki paniki minęły, to jednak coś lek robi... Jego zdaniem organizm musi najpier uporac sie z tym co najbardziej go meczyło (ataki lęku) a dopiero potem zacznie się stabilizacja... Niby podobno to normalne, że mogą być stany braku energii, chęci i przygnębienia, to ma sie wyrównywać. Powiedział, że jak już coś drgnęłó i dwa popołudnia były już lepsze, tzn., że zaczyna powoli działać...i mam mu dać czas...

Mam zdać relację za tydzień jak sie czuję no chyba, że coś się bedzie działo - to szybciej:(
W każdym razie obecnie po 2 tyg. nie ma mowy by lek zmieniać, można się zastanowić dopiero ewentualnie po 4-5 tygodniach. Ale tez powiedział, że wtedy mi tak efectin zadziałał to niekoniecznie oznacza, że jakbyśmy esci na niego zmienili to tez zadziała super - tym razem może zadziałac inaczej - tak antydepresanty mają...
Czyli tak jak Ci kiedyś pisalam....To są leki przy których ciezko przewidziec jak i kiedy zadzialaja.Trzeba brać i czekac.Nie ma innego wyjścia.A masz zaufanie do swojego lekarza?Chodzi mi o to,ze moze piwatpiewasz i dlatego tez tak sie miotasz z myślami,jak ja....

przez Autodestrukcja 10 gru 2013, 20:08
że jak przepracuje swoje negatywne emocje, to wyzdrowieję. Obrazek

od szydery się umiera!
Autodestrukcja

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 20:08
elmopl79,
Wiesz, ciężko mi mieć do niego 100- procentowe zaufanie. 5 lat temu jak zapisał mi lek, który tak mi pomógł to oczywiście wszystkim go polecałam... Przy okazji okazało się, że moja bliska znajoma, która depresję ukrywała tez u niego wcześniej była niż ja, mimo, że sobie go nie polecałyśmy a Poznań jest sporym miastem. Opinie ma różne - pewnie zależy jak komu trafi w leki... niektórzy sie nim bardzo zachwycają, zdobywa zaufanie, że nie spieszy mu się, mimo sporej liczby prywatnych pacjentów odpowiada na wszystkie pytanioa, wizyty trwaja 30-60 minut, można do niego zawsze smsować albo dzownić (też w weekendy). Z drugiej strony opinie sa takie, że odszedł ze szpitala, po to by więcej czasu by kasę "kosić" i przyjmuje od rana do wieczora...
Skoro mimo, że wizyta kosztuje 150 zł. pacjentów ma mnóstwo, to jednak ludzie Go chyba polecają. Moja ciocia była 1 raz na wizycie na NFZ. Wizyta trwała 5 minut (sic !!!!!), lekarz po 2 minutach już wypisywał jej receptę z cięzkimi antydepresantami, nie pytając się o stan jej zdrowia, o nadciśnienie na które choruje, serce na które choruje... jak to usłyszałam to moj lich blond wlos na głowie sie zjeżył:(

-- 10 gru 2013, 19:10 --

Rashid,
Ty po tej mianserynie nie jesteś śpiący?

przez elmopl79 10 gru 2013, 20:21
Mój poprzedni lekarz pracuje dalej w szpitalu,dodatkowo przyjmuje prywatnie dwa razy w tygodniu,a ludzi do niego.....On wlasnie nie odnosil sie z wielkim entuzjazmem do esci...Mowil,ze cital jest"silniejszy" w dzialaniach przeciwlękowych.

przez Katarzynka40 10 gru 2013, 20:33
elmopl79,
Mojemu kolejnemu znajomemu (facet wygląda jak mafiozo, a cierpi na nerwicę - a to ma udar, a to zawał, a to guza...) neurolog zapisał citalopram. On przez 2 tygodnie jechał do tego na jakies silnej dawce relanium i jeszcze czegos bo miał takie lęki, że wzywał non stopo pogotowie:( Więc ja citalu to tez bym się bała patrząc jak on dorodny, wielki facet to przeszedł (chociaz pozory mylą... :D )

przez elmopl79 10 gru 2013, 20:42
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
Mojemu kolejnemu znajomemu (facet wygląda jak mafiozo, a cierpi na nerwicę - a to ma udar, a to zawał, a to guza...) neurolog zapisał citalopram. On przez 2 tygodnie jechał do tego na jakies silnej dawce relanium i jeszcze czegos bo miał takie lęki, że wzywał non stopo pogotowie:( Więc ja citalu to tez bym się bała patrząc jak on dorodny, wielki facet to przeszedł (chociaz pozory mylą... :D )

Katarzynja,ja wzielam pól tabletki citalu,wtedy co mi go zapusal i pidziwkowalam Po paru godzinach byla taka jazda,ze hej...Zadzwonilam do dr.i mowie co i jak,a on ,żeby wziąć afobam i zebym sobie nie wkrecala,bo to niemozliwe żeby cital dawal takie skutki uboczne.Wiecej do niego nie poszlam.

przez gargul 10 gru 2013, 20:46
elmopl79 napisał(a):To znaczy,ze po tych czterech miesiącach tez nie jest tak do końca jak powinno byc?Lepiej bylo bez lekow?

Ciężko powiedzieć.
Czy jest tak jak wcześniej, zanim zaczęły się ataki? Zdecydowanie nie. Przynajmniej na razie. Ale lekarz też to jasno powiedział. Aby kuracja odniosła skutek potrzeba 6...12 miesięcy. Dla mnie przyzwyczajonego, co najwyżej do antybiotyków, na których działanie trzeba było czekać 2..3 dni, to była jakaś abstrakcja, ale ni stąd ni zowąd mam już prawie 4 miesiąc na karku.
Czy jest lepiej niż w czasie, gdy miewałem ataki? Zdecydowanie tak. Już po prostu nie skupiam się na czekaniu na kolejny atak. Pomimo tego że nie miałem ich za często (średnio dwa...trzy dni jazdy co 3...4 miesiące).
Czy jest lepiej niż było by bez leków? Nie wiem, ale sądzę że tak. Z jakiegoś powodu jednak zdecydowałem się na pójście do lekarza. Powodem tym były coraz częstsze i silniejsze ataki. Po lekach ich po prostu nie mam. Nie przejmuję się różnymi sprawami. Mam w nosie co myślą o mnie inni (przynajmniej bardziej niż wcześniej).
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez elmopl79 10 gru 2013, 20:54
gargul napisał(a):
elmopl79 napisał(a):To znaczy,ze po tych czterech miesiącach tez nie jest tak do końca jak powinno byc?Lepiej bylo bez lekow?

Ciężko powiedzieć.
Czy jest tak jak wcześniej, zanim zaczęły się ataki? Zdecydowanie nie. Przynajmniej na razie. Ale lekarz też to jasno powiedział. Aby kuracja odniosła skutek potrzeba 6...12 miesięcy. Dla mnie przyzwyczajonego, co najwyżej do antybiotyków, na których działanie trzeba było czekać 2..3 dni, to była jakaś abstrakcja, ale ni stąd ni zowąd mam już prawie 4 miesiąc na karku.
Czy jest lepiej niż w czasie, gdy miewałem ataki? Zdecydowanie tak. Już po prostu nie skupiam się na czekaniu na kolejny atak. Pomimo tego że nie miałem ich za często (średnio dwa...trzy dni jazdy co 3...4 miesiące).
Czy jest lepiej niż było by bez leków? Nie wiem, ale sądzę że tak. Z jakiegoś powodu jednak zdecydowałem się na pójście do lekarza. Powodem tym były coraz częstsze i silniejsze ataki. Po lekach ich po prostu nie mam. Nie przejmuję się różnymi sprawami. Mam w nosie co myślą o mnie inni (przynajmniej bardziej niż wcześniej).

O,to super.Ja na seroxacie tak naprawdę piczulam sie dobrze po pól roku brania leku.A do pól roku bylo tak nijak.Ale jak zbluzalam sie do roku brania leku,to znowu zaczelam czuc sie gorzej.Wtedy odstawilam lek.Bylo roznie ale radzilam sobie niezle.

przez monapayne 10 gru 2013, 21:43
a jak z wasza waga po tym leku?

bo ja biorę 6 dni i po prostu mam takie nerwy, ze chyba znowu schudlam. a wolalabym zeby tak nie bylo bo waze 40 kilo
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez pika30 10 gru 2013, 21:56
schudnąć to mi by się przydało, bo mi po ciąży trochę zostało :)
ja się czuję jak nie ja, jestem jakaś dziwnie pobudzona, do tego mam dreszcze, uczucie gorąca na głowie i plecach, mętlik w głowie i wogóle dziwnie mi...
podenerwowanie czuję w środku, wy też tak mieliście? wogóle wydaje mi się że się czuję najgorzej na świeci :( :( :( :(

Sortuj wg