ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez L.E. 26 lis 2013, 21:59
kloss, mi się też coś z mięśniami dzieje. Znaczy nie tak z samymi z siebie, ale mam straszliwe zakwasy po takim wysiłku po którym totalnie nie powinnam mieć ;)
I włosy mi się sypią...
W czwartek idę pomarudzić panu psychiatrze ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez lunatic 27 lis 2013, 12:05
L.E. napisał(a):Masakra...
Znowu przespałam wszystkie budziki i zaspałam na zajęcia :why: :why: :why:
Po esci śpię 10-16h na dobę. To jest nienormalne :/
Przejdzie mi to z czasem (zdrowo ponad miesiąc już biorę)?
Macie na to jakieś sposoby?

Może nie przejść, jedynym sposobem wtedy jest zmniejszenie dawki, miałem tak samo przy paroksetynie, 2 miesiące brałem całą dawkę, senność niesamowita w dzień, przeszło dopiero po zmniejszeniu dawki, mozna ewentualnie podzielic dawki na dwie czesci:rano i wieczor albo brac tylko wieczor, pytałem ostatnio o to lekarza, przyczyną jest działanie tych leków na receptory histaminowe i stad ta senność, ale tylko to wystepuje u 10% ludzi u ktorych te receptory sa za bardzo wrazliwe, u pozostałych 90% nie ma senności po ssri, tak mi wytlumaczyl powodowanie senności przez te leki

przez L.E. 27 lis 2013, 14:34
lunatic, nie wiem, jak to u mnie działa. Niby bym spała cały czas, ale za to wieczorem długo nie mogę zasnąć...
Zmniejszenie dawki też jest bez sensu, bo i tak mam fatalny nastrój, a jak brałam 10 mg to w ogóle nie działało :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 27 lis 2013, 14:39
L.E., w którymś z tematów sylvek pisał, że esci jest na ciężką depresję, a jak nie to nawet może indukować depresje.

-- 27 lis 2013, 15:12 --

mozna ewentualnie podzielic dawki na dwie czesci:rano i wieczor albo brac tylko wieczor

no ja też już tak myślałem, wydaje mi się, że na mnie ten lek działa jakieś 12-14godzin.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez lunatic 27 lis 2013, 17:03
Nie jest to mozliwe zeby dzialal 12 godzin,te leki tak nie dzialaja,dzialaja z opoznieniem ktore wynika z tego ze musi dojsc pod ich wplywem do zmian w mozgu,te zmiany nie cofaja sie po kilkunastu godzinach nagle,co do rozbicia dawki chodzi tylko o zmniejszenie sennosci,jezeli oczywiscie jej przyczyna jest ten lek,a to czy go sie bierze rano,czy wieczor czy tak i tak nie ma w ogole znaczenia dla dzialania leczniczego

przez jetodik 27 lis 2013, 17:08
lunatic, no nie wiem, mi po 12-14 godzinach zaczyna wracac libido, choc fakt, ze dlugo tego leku nie biore - niecaly miesiac.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez kloss 27 lis 2013, 18:15
Witajcie. Jak dzisiaj wasze samopoczucie na esci? Czy tabletki pomagają? Ile czasu już bierzecie leki?

przez Steviear 27 lis 2013, 19:16
Hej wam.Bardzo dziwnie. Nie mogłam spać wczoraj ,więc musiałam pomóc sobie lekami. W dzień też nie moge spać.
Straszny niepokój i chęć zniszczenia rzeczywistości. Chyba potrzebuję większej dawki..
A co do niepokoju to nie ma co się dziwić. Stresujące jest wszystko teraz.
(22d)
A jak tam kloss, ?
Steviear

przez Rashid 27 lis 2013, 19:24
Zacząłem 4 tydzień terapii esci.

Samopoczucie średnie - bywało lepiej, poza tym czuję umiarkowany niepokój i napięcie. Nie wiem, może taki gorszy dzień :? .
Też odczuwam senność, nie jest może jakaś bardzo silna, ale odczuwalna. Też mam tak, że wieczorem nie mogę zasnąć, a rano mógłbym leżeć do 10.

Wizyta u psy w poniedziałek, zobaczymy co mi powie.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez L.E. 27 lis 2013, 20:05
esci jest na ciężką depresję

Długo się sama oszukiwałam, ale prawda taka, że ja się kwalifikuję :(

przez lunatic 27 lis 2013, 20:08
jetodik napisał(a):lunatic, no nie wiem, mi po 12-14 godzinach zaczyna wracac libido, choc fakt, ze dlugo tego leku nie biore - niecaly miesiac.

Aa,to mówisz o działaniach ubocznych a nie o dzialaniu leku,no to tak,tak samo jak z sennoscia,4 godziny to czas po jakim escitalopram osiąga max stężenie,wiec jeśli są działania uboczne to teoretycznie w tym czasie powinny byc największe i stopniowo sie zmniejszać wraz z kolejnymi godzinami gdy leku jest coraz mniej,dlatego w przypadku sennosci zaleca sie brać lek na wieczor zeby najwyższe stężenie a tym samym największą senność przypadła na noc a nie na dzien jak sie go bierze rano

przez kloss 27 lis 2013, 20:14
Hej. U mnie trzy tygodnie na esci. Mam huśtawki nastrojów. Rano budzę się z dziwnym napięciem w mięśniach, nie mogę się zrelaksować, przy tym pojawiają się czarne myśli co prawda zmniejszone, ale są. Poza tym czuje ciężar w głowie. Nie wiem ile jeszcze będę musiał czekać na pełne działanie Nexpramu.

przez jetodik 27 lis 2013, 20:40
L.E., no to jak tak to co innego, ja np. nie miałem silnej depresji chyba i ten lek mi taką zrobił.
ale jeszcze muszę sprawdzić jak będzie dalej szło.

kloss, a który lek gra pierwsze skrzypce w samopoczuciu, triticco czy nexpram?

lunatic, no mnie psychiatra zalecił rano, ale spróbuje wieczorem wtedy. tylko, że jak po 3 tygodniach nie zadziałał na lęki to jakoś słabo to widzę :?

przez kloss 27 lis 2013, 21:09
Wydaje mi się, że Trittico zmniejsza lęki, ale może muszę jeszcze poczekać na pełne działanie Nexpramu. Też pojawił się u mnie jakiś depresyjny nastrój, ale miejmy nadzieję, że minie.

Sortuj wg