ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

 
Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez miko84 06 kwi 2011, 16:38
Właśnie teraz zaczyna w tym być lepiej, dlatego się cieszę. Mam więcej chęci do roboty i znika ta niechęć, więc dobrze myślałem, że to początkowe efekty uboczne. Czekam jeszcze na większą poprawę nastroju.
miko84
Offline

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez into the void 06 kwi 2011, 23:19
też biore elicee 10mg.. dopiero jakieś 2,5 tyg i od tego czasu non stop boje się, że przytyje po tym leku..
no i tyje.. jak na razie niecały kg :| wiem głupie ale dla mnie to jak dla kogoś normalnego z 5kg...
naczytałam się.. nawkręcałam.. i chyba stąd to..
ogólnie efektów ubocznych jak i innych efektów brak.. no chyba, że zwiększony apetyt.. który nie wiem czy sobie wmawiam czy jak..
wcześniej brałam seronil przez 5 lat z małymi przerwami i/lub zmianami...

świruje od tej pieprzonej wagi
i wegetuje nadal...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
151
Dołączył(a)
17 mar 2011, 22:31

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez miko84 07 kwi 2011, 09:28
Jak lek dobrze zacznie działać to będziesz przykładała mniejszą wagę do...wagi ;)
miko84
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez Adamo 07 kwi 2011, 10:27
To fakt, dlatego tak się tyje po tych antydepresantach :)
Wenlafaksyna 150 mg
Avatar użytkownika
Offline
obserwowany
Posty
536
Dołączył(a)
21 lut 2011, 15:46

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez Ahmed 07 kwi 2011, 14:44
a ja własnie wróciłem i herr doktor...zapisał mi kolejny karton Depralinu i na ataki lękowe doraźnie Sedam.
A wiec kolejny mięsiąc bedę za Wami wymieniał doświadczenia.... dziś jedyny objaw uboczny gigantyczna potliwośc .... no ale na dworze w Poznaniu 19 stopni C . :D

into the void, 1 kg ??? to nie jest przecież przytycie :) ja jak rzuciłem palenie to przez 8 miesięcy przytyłem 20 kg .... wazyłem 60 kg a waga wzrosła do 80 ...no i tak sie ustabilizowała :D
A więc nie martw sie na zapas... zaczni coś sie ruszać , rolki, rower, bieganie .. wiosna jest a wiec pogoda sprzyja takim formom ruchu.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Avatar użytkownika
Offline
Kwadratullah
Posty
1437
Dołączył(a)
18 lis 2010, 21:36
Lokalizacja
Panjshir

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez Pinkii 07 kwi 2011, 14:55
Ja na esci przytyłam 7kg w pół roku.
Byłam wczoraj u psycha. Powiedział że jak widzi takie osoby jak ja to wierzy w sens leczenia :great:
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
zbanowany
Posty
903
Dołączył(a)
01 lut 2011, 23:00

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez into the void 07 kwi 2011, 14:58
jak z wagą nie będzie jako tako ok to z niczym nie będzie ok..
od problemów z odżywianiem wszystko się zaczęło..

na rower chętnie bym się wybrała ale nie mam na nic siły...

jak długo czekaliście na pierwsze (pozytywne) efekty esci?

Pinkii a u Ciebie to tak "z powietrza" czy miałaś np. większy apetyt?

dla mnie te leki jak na razie są jak cukierki O_o... może większa dawka coś podziała..
Avatar użytkownika
Offline
Posty
151
Dołączył(a)
17 mar 2011, 22:31

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez Ahmed 07 kwi 2011, 15:05
into the void, wszystko zalezy na jakie dolegliwości ma Ci pomóc bo nie wiele nam naipsałaś.
Generalnie też mam wrazenie że łykam tik taki ...ale po mięsiącu jednak pojawiła sie koncentracja, uśmiech, lepszy nastrój , lepszy sen. (dzis nawet dość kolorowy - fantasy :D)
No ale podejrzewam że nie masz siły bo nic nie jesz. napisz cos więcej. choćby w dziale o zaburzeniu odzywiania.
Generalnie na mnie ESCI dizała ..choć biore dopieo miesiąc ale widze u siebie poprawę - małą ...ale widzę. Tyć jak juz napisałem nie tyję.

Pinkii, 7kg...:D. To już wiem Ty jesteś w Twoim avatarze po prawej stronie :D
he he .... taki żarcik ..
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Avatar użytkownika
Offline
Kwadratullah
Posty
1437
Dołączył(a)
18 lis 2010, 21:36
Lokalizacja
Panjshir

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez Pinkii 07 kwi 2011, 15:35
into the void napisał(a):
Pinkii a u Ciebie to tak "z powietrza" czy miałaś np. większy apetyt?


Jadłam to samo i tyle samo co wcześniej. Wydaje mi się że woda mi się zatrzymuje w organizmie bo w ciągu dosłownie tygodnia pojawił mi się cellulit, a nigdy wcześniej go nie miałam.

Allah napisał(a): Pinkii, 7kg...:D. To już wiem Ty jesteś w Twoim avatarze po prawej stronie :D
he he .... taki żarcik ..


Heh nie, nie ja, ale ja też nie mam na co narzekać w tej kwestii ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
zbanowany
Posty
903
Dołączył(a)
01 lut 2011, 23:00

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez into the void 07 kwi 2011, 16:45
Allah zaburzenia odżywiania to teoretycznie przeszłość.. już nie wpisują mi F50 a F38.. właśnie się doszukałam, że to "zaburzenia afektywne - inne". Wg lekarza esci ma mnie "postawić na nogi" nie.. on to inaczej powiedział.. "ma się pani po nim czuć rewelacyjnie".. a na razie jest gorzej niż przy seronilu.. czyżby tak długo się uaktywniał ten lek? przecież to też ssri...

co do braku siły z powodu nie jedzenia to nie tak.. jem.. nie mało, dość "normalnie".. tyle, że "obiad" np. to u mnie słodycze o
w każdym bądz razie nie odchudzam się, nie mam na to już siły


a Wam w czym ma pomóc?

Pinkii nadal bierzesz Esci? W ogóle prócz zmian wagi jakie miałam po nim "efekty"?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
151
Dołączył(a)
17 mar 2011, 22:31

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez Margolka 07 kwi 2011, 16:53
Pinkii nie strasz jak ja jeszcze przytyję to w drzwi się nie zmieszczę :smile: . Tak serio to chciałabym mieć tylko takie problemy jak kilka kilo na plusie. Tak bywało, ale to było lata temu jak byłam młódką i nie miałam innych zmartwień. Teraz mam bardzo dużo na plusie, nawet nie napiszę ile i przeszkadza mi to owszem, bo ciężko coś fajnego znaleźć w dużym rozmiarze no i z pewnością wyglądałabym lepiej jakbym straciła ze 25 kilo minimum :D.
Na razie korzystając z niewielkiego apetytu po escitilu zaaplikowałam sobie dietkę. Szczęśliwie nie dopadło mnie poczucie nieakceptowania swojej osoby. Jak mówią, jakby wszyscy byli tacy sami to na świecie by było nudno.

into the void 1 kilogram może być spowodowany wahaniami hormonalnymi do jakich dochodzi u każdej kobiety w ciągu miesiąca, jak wiadomo w pewnym okresie czasu organizm zatrzymuje wodę. Potem znów wszystko wraca do normy. Więc myślę,ze nie ma się czym martwić i głowy zawracać, bo oprócz Ciebie i tak nikt tego nie zauważy.
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1068
Dołączył(a)
29 mar 2011, 16:25
Lokalizacja
Kraków

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez Ahmed 07 kwi 2011, 17:11
Heh nie, nie ja, ale ja też nie mam na co narzekać w tej kwestii

o dżizas.... :D.....szkoda że nie masz "lubię to!" to bym kliknął :D
into the void, skoro boisz sie przytyc kilogram czy dwa to znaczy że ten problem to nie jest przeszłość .
Mi Esci ma obniżyć depresje do akceptowalnego poziomu i w tej kwesti działa dobrze i zacząl w miarę szybko, oraz nerwicę lękową tu nieco gorzej bo strasznie długo już czekam aż zacznie działać w tej kwestii a tu dupa musze się wspomagać innymi dragami niekoniecznie bezpiecznymi.
Warto zaczekać w każdym razie ten miesiąc aż zacznie działąć tak jak powinien
A o tycie nie ma sie co martwić....nie ma przecież w ulotce informacji o takim efekcie ubocznym
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Avatar użytkownika
Offline
Kwadratullah
Posty
1437
Dołączył(a)
18 lis 2010, 21:36
Lokalizacja
Panjshir

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez into the void 07 kwi 2011, 18:59
Margolka napisał(a):Tak serio to chciałabym mieć tylko takie problemy jak kilka kilo na plusie.


nie napisałam, że to mój główny ani jedyny problem
nauczyłam się z tym jako tako żyć, ale nie chce stracić również "jako takiej" kontroli nad swoją wagą.. bo teraz 1kg a za dwa miesiące 5kg.
Od około 3 lat moje odżywianie jest dość ustabilizowane, owszem nie jestem zadowolona ze swojego wyglądu, ale już nie myśle o tym obsesyjnie jak kiedyś. I nie głodzę się, nie objadam.. nic z tych rzeczy. Wiem, że jeśli przytyje ( nie ten 1kg ) to wszystko może znów wrócić, a nie chce sobie dokładać problemów, bo w zaburzeniach odżywiania wbrew pozorom nie waga jest najważniejsza.

Wiem wiem, że woda się może zatrzymywać itd. ale to nie to..


Allah w ulotce jest wspomniane o tyciu.. i pewnie dlatego tak marudze
Avatar użytkownika
Offline
Posty
151
Dołączył(a)
17 mar 2011, 22:31

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

Avatar użytkownika
przez Ahmed 07 kwi 2011, 19:09
into the void, a ile ważysz w tej chwili jak można zapytać ? tylko szczerze...bez dokladania i ujmowania sobie !! No i le masz wzrostu...
w mojej ulotce nie ma nic o tyciu .....ale ja mam depralin (polski zamiennik) ....
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Avatar użytkownika
Offline
Kwadratullah
Posty
1437
Dołączył(a)
18 lis 2010, 21:36
Lokalizacja
Panjshir

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Przeskocz do