ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Grabarz666 14 kwi 2016, 13:37
sebo001 napisał(a):Jutro mam dzwonić do lekarza, mam nadzieję, że zmieni mi lek bo chyba nie ma na co czekać.

Myślisz, że paroksetyna cokolwiek zmieni? Wątpię.

przez sebo001 14 kwi 2016, 13:42
Jakieś propozycję Grabarz ? Nie widzę dalszego sensu brania leku gdy skutek jest odwrotny od zamierzonego a ciężko obarczyć o to zbyt krótki czas stosowania leku.

przez Grabarz666 14 kwi 2016, 13:54
Przecież już dawno pisałem Ci, że możesz wziąć pregabalinę na lęk wolnopłynący, masz ponadto buspiron.
Augmentację SSRI można przeprowadzić za pomocą wielu leków. Na problemy ze snem oraz jako augmenacja SSRI jest NaSSA (mirtazapina, mianseryna), SARI (trazodon w USA zarejestrowany do leczenia GAD), TCA (opipramol również skuteczny w GAD).
Być może zamiast SSRI skuteczniejsze okażą się SNRI (wenlafaksyna, duloksetyna).
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 14 kwi 2016, 14:02
sebo001 napisał(a):23 dzień na esci. Ogromny lęk, nie spałem do godziny 5, uśpiło mnie 0,5 mg Afobamu na 5 godzin. Jutro mam dzwonić do lekarza, mam nadzieję, że zmieni mi lek bo chyba nie ma na co czekać. Jest jakieś delikatne działanie p/depresyjne ale lęk nasilony i większe problemy ze snem, choć wydawało się, że gorzej już być nie może.
23 dni to wciąż mało, te leki potrzebują 6-8 tygodni, jak wezmiesz nowy lek to będzie to samo, czyli znowu będziesz zdychał!

-- 14 kwi 2016, 14:04 --

Ja też zdycham na fluoksetynie, mam ochotę się zabić, zjebane te ssri są na maxa, bez leku nie byłem w takim stanie.

-- 14 kwi 2016, 14:06 --

I jeszcze to ścierwo tyle w organizmie siedzi, nawet jak bym jebnął lek to i tak jeszcze 5 tygodni będzie we mnie siedział,
nie tykam więcej fluoksetyny, na co ja liczyłem, że ten lek jest lepszy od innych ssri, :evil: :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez mirunia 14 kwi 2016, 15:58
sebo001, nie rezygnuj jeszcze z esci, poczekaj jeszcze, wytrzymaj. Zbyt często i za szybko chcesz zmieniać leki. Pozwól jeszcze esci się rozkręcić na full. Daj czas czasowi. Jeszcze trochę i powinno ruszyć działanie p/lękowe.
A afobam bierz przed snem, a nie o 5 rano. Nie śpisz w nocy, lęki się zwiększają, bo myślisz... i tak kółko się nakręca.

przez Kalebx3 14 kwi 2016, 16:48
I jeszcze to ścierwo tyle w organizmie siedzi, nawet jak bym jebnął lek to i tak jeszcze 5 tygodni będzie we mnie siedział,
nie tykam więcej fluoksetyny, na co ja liczyłem, że ten lek jest lepszy od innych ssri,

mam podobne przemyślunki , obecnie .
Po tylu długich latach katowania łepecyny SSRI i wieloma,wieloma innymi z innych grup proszkami dochodze do etapu ,że im mniej leku we mnie tym lepiej . Nie ,mówię ,że zupełne wykluczenie leków , ale zminimalizowanie ich ilości do najniższej jeszcze działającej dawki . Przychodzi czas ,że trzeba odpocząć .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez sebo001 15 kwi 2016, 18:57
Dzwoniła do mnie dzisiaj lekarka z pytaniem o aktualny nastrój. Przekazałem informację i na wizycie we wtorek zanosi się na zmianę leku/pozostawienie leku + coś jeszcze.

-- 16 kwi 2016, 10:58 --

25 dzień na esci. Nadal bez zmian, pojawił się na nowo napięciowy ból głowy. Wegetacja między mieszkaniem a sklepem.

przez paroxinorowiec 16 kwi 2016, 15:12
W jakiej dawce ten lek Wam pomagał? Ja brałem max 30mg i nic, jak bym łykał cukierki :/ Może na lęki trochę działał ale na depresję już nie...
BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

paroxinor - 50mg

przez sebo001 16 kwi 2016, 17:49
Jaki ja jestem przytrzymany, senny, odrealniony i otępiały na tym esci. Choć jakieś niewielkie działanie p/lękowe i p/depresyjne jest wyczuwane czasami, nawet narzeczona twierdzi, że jest lepiej więc coś w tym musi być a może to zasługa tego, że jestem na l4ni nic nie robie. Sam nie wiem już co zrobicz tym lekiem, jeśli odrealnienie nie ustąpi to nie ma sensu, jeśli po 4 tygodniach nie ma w tej kwestii poprawy to chyba nie ma co czekać nawet dla niewielkiego działania pozytywnego.

przez ladywind 16 kwi 2016, 17:55
sebo001 czym się objawia u Ciebie ten napieciowy ból głowy?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez sebo001 16 kwi 2016, 17:57
Ból głowy obejmujący właściwie cała głowę. Jeden z objawów somatycznych lęku. Ruszyło coś na paro ?

przez ladywind 16 kwi 2016, 17:57
U mnie po 4 tygodniach odrealnienie sie nieco zmniejszyło, stany lękowe też mam słabsze jednak depresja zbytnio nie odpuszcza. Nadal mam brak motywacji do robienia czegokolwiek. Ciągnie mnie do wyra, ale powstrzymuje sie od tego rekami i nogami:/

-- 16 kwi 2016, 16:59 --

A tam ruszyło sie jak mucha w smole.... Tak jak wyzej napisałam a depresja i niechec jak była tak jest :?
U mnie ten napięciowy ból głowy odczuwam w taki sposób jakby mi ktos trzymał rece na głowie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez sebo001 16 kwi 2016, 18:01
Masz apatie, anhedonie ? Na jakim poziomie jest u ciebie lęk? Jakiś przykład? Mam to charakterystyczne uczucie przegrzania w głowie ale to akurat przed esci.

przez Vengence 16 kwi 2016, 18:22
ladywind napisał(a):U mnie po 4 tygodniach odrealnienie sie nieco zmniejszyło, stany lękowe też mam słabsze jednak depresja zbytnio nie odpuszcza. Nadal mam brak motywacji do robienia czegokolwiek. Ciągnie mnie do wyra, ale powstrzymuje sie od tego rekami i nogami:/

-- 16 kwi 2016, 16:59 --

A tam ruszyło sie jak mucha w smole.... Tak jak wyzej napisałam a depresja i niechec jak była tak jest :?
U mnie ten napięciowy ból głowy odczuwam w taki sposób jakby mi ktos trzymał rece na głowie

Ja nigdy nie odczuwałem motywacji na paro, ani na żadnym innym ssri, na każdym jest zamuła, między sobą różnią się tylko siła
tego zamulenia. :D
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg