ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mirunia 17 paź 2015, 18:10
achino, przeczytałam o Twoich kłopotach z SUCHYM GARDŁEM, też mam to samo i byłam u laryngologa. Dostałam świetny spray do gardła na bazie różnych olejków LARIMAX T. Wczoraj kupiłam sobie już drugie opak. bez recepty, ok. 20zł. Kup i psiukaj do gardła minimum 3 tyg.
Antydepresiaki wysuszają śluzówkę.

przez bmwfan 17 paź 2015, 19:22
Mam takie zapisane objawy natrętne myślenie(że jestem nienormalny, ułomny, nieudacznik, że jestem do niczego, nierozumny, rozpamiętywania przeszłości), kłucia, uciski w głowie, spowolnienie myślenia(na przykład gdy z kimś rozmawiam to nie nadążam za nim), pustka w głowie- brak myśli, lęk przed chorobami, niepewność przed wykonywaniem czynności(tak jakby mi się wydaje, że każda czynność jest dla mnie za trudna i mnie przerasta), przejmuje się, że mam objawy negatywne schizofrenii, anhedonia, apatia, stępienie emocjonalne, niezmieniający się nastrój, nudności, pustka wewnętrzna, ubogość emocji, chęci, motywacji, woli, osłabienie sprawności umysłowej, problemy z pamięcią, brak zmęczenia, głodu, senności(to już nie wiem czy problem, ale to dziwne

-- 17 paź 2015, 23:03 --

Sam nie wiem co mnie wyprało z emocji, leki serotoninowe czy długotrwały stres, intensywne odczuwanie emocji, teraz nic kompletnie nie czuje, zero reakcji emocjonalnych

przez Vengence 17 paź 2015, 20:40
bmwfan napisał(a):Mam takie zapisane objawy natrętne myślenie(że jestem nienormalny, ułomny, nieudacznik, że jestem do niczego, nierozumny, rozpamiętywania przeszłości), kłucia, uciski w głowie, spowolnienie myślenia(na przykład gdy z kimś rozmawiam to nie nadążam za nim), pustka w głowie- brak myśli, lęk przed chorobami, niepewność przed wykonywaniem czynności(tak jakby mi się wydaje, że każda czynność jest dla mnie za trudna i mnie przerasta), przejmuje się, że mam objawy negatywne schizofrenii, anhedonia, apatia, stępienie emocjonalne, niezmieniający się nastrój, nudności, pustka wewnętrzna, ubogość emocji, chęci, motywacji, woli, osłabienie sprawności umysłowej, problemy z pamięcią, brak zmęczenia, głodu, senności(to już nie wiem czy problem, ale to dziwne

Część tych objawów mam u siebie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez achino 18 paź 2015, 01:48
mirunia napisał(a):achino, przeczytałam o Twoich kłopotach z SUCHYM GARDŁEM, też mam to samo i byłam u laryngologa. Dostałam świetny spray do gardła na bazie różnych olejków LARIMAX T. Wczoraj kupiłam sobie już drugie opak. bez recepty, ok. 20zł. Kup i psiukaj do gardła minimum 3 tyg.
Antydepresiaki wysuszają śluzówkę.

Ok, dziękuję :*

przez Psychopharm 18 paź 2015, 08:11
bmwfan możesz mieć też silny ZOK który przekłada się na resztę objawów. Próbowałeś kiedyś wyższej dawki jakiegoś silniejszego SSRI, np. paroksetyny przez dłuższy czas?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez bmwfan 18 paź 2015, 12:55
Psychopharm napisał(a):bmwfan możesz mieć też silny ZOK który przekłada się na resztę objawów. Próbowałeś kiedyś wyższej dawki jakiegoś silniejszego SSRI, np. paroksetyny przez dłuższy czas?

Moja maksymalna dawka paroksetyny to 20 mg, ciężko mi powiedzieć czy mam i na silny jest mój ZOK, ale jakie to miałoby mieć przełożenie na np. anhedonię? Zresztą pierwszy raz pojawiło się u mnie coś takiego jak brak emocji jak zacząłem brać SSRI

przez lunatic 18 paź 2015, 13:05
bmwfan,
masz to pewnie po SSRI, ja też to mam, bierzesz escitalopram czy paroksetyne?

przez bmwfan 18 paź 2015, 14:15
lunatic napisał(a):bmwfan,

escitalopram 20 mg, ale jak próbuje odstawiać ssri, to nic mi się nie zmienia, dalej mam anhedonię itd.

przez Marcin 81 18 paź 2015, 15:32
Witam wszystkich.Od 7 miesiecy leczę się na depresję. Zażywam codziennie taką porcje leków jaką mam w podpisie. Muszę stwierdzić ,ze servenon wyrwał mnie z piekła,było ze mną bardzo żle,myśli samobójcze i w ogóle okropne samopoczucie.Dziś normalnie funkcjonuję,pracuję i żyję.
Miewam jeszcze czasami dni załamania ,ale to juz sporadycznie.Nie mam po tych lekach zadnych skutków ubocznych,nawet nie tyję.
Parogen 20 mg. (paroksetyna) 1-0-0
Lorafen 2,5 mg. lorazepam 1 0 1
Synza 10 mg.(olanzapinum)0-0-2
Chlorprotixen 50 mg. (0-0-2)

przez lunatic 18 paź 2015, 15:45
bmwfan napisał(a):

escitalopram 20 mg, ale jak próbuje odstawiać ssri, to nic mi się nie zmienia, dalej mam anhedonię itd.

a na ile najdłużej odstawiłeś?przed ssri miałeś kiedykolwiek coś takiego?

przez Lord Kapucyn 18 paź 2015, 15:52
Marcin 81, zakładam, że servenon to Twój podstawy lek przeciwdepresyjny, ranofren ma wzmiacniać jego działanie do pewnego stopnia, tisercin bierzesz "na spanie", ale zastanawia mnie połączenie deprexoletu z mirtagenem. Połączenie mianseryny z mirtazapiną jest dość rzadko spotykane... zastanawiam się, czym kierował się Twój lekarz.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez bmwfan 18 paź 2015, 15:58
lunatic napisał(a):
bmwfan napisał(a):

a na ile najdłużej odstawiłeś?przed ssri miałeś kiedykolwiek coś takiego?

na miesiąc, przed ssri na pewno przeżywałem za dużo emocji, szczególnie tych negatywnych, ale miałem też te pozytywne, jak np. moja ulubiona drużyna wygrała mecz to się cieszyłem

przez lunatic 18 paź 2015, 16:16
no więc skoro nie miałeś tego wcześniej to jest to wina leków, ja miałem to samo, ale dawno temu posłuchałem lekarza, który twierdził, że te leki mają przywrócić normalność jeżeli chodzi o emocje, może u kogoś rzeczywiście przywracają, u mnie tak silnego działania zobojętniającego nie miała sertralina, praktycznie w ogóle nie miała, moze nieznacznie nasilone po kilku miesiącach, ale bez porównania z paroksetyną, pewnie też z escitalopramem, jakbym ją dobrze tolerował to brałbym ją a nie taki esci czy paro

przez Marcin 81 18 paź 2015, 16:21
Dark Passenger napisał(a):Marcin 81, zakładam, że servenon to Twój podstawy lek przeciwdepresyjny, ranofren ma wzmiacniać jego działanie do pewnego stopnia, tisercin bierzesz "na spanie", ale zastanawia mnie połączenie deprexoletu z mirtagenem. Połączenie mianseryny z mirtazapiną jest dość rzadko spotykane... zastanawiam się, czym kierował się Twój lekarz.

Deprexolet biorę na apetyt,bo mam dość słaby.

Sortuj wg