Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez roccola 14 kwi 2006, 08:20
ja z piątku na sobotę...a bezpośrednią przyczyna ataku była zażyta amfa :(
...i spojrzała na pęta które ją więziły...
...i poczuła wiatr...zapach ze wschodu..
..była wolna...

telepawka

przez darunia 14 kwi 2006, 09:35
Dlaczego jak rano wstaje to trzese sie cala, moj puls jest dosyc wysoki (120), jestem cala w środku rozdygotana. Nie wiem czy to wina leków (lerivon wieczorem 60mg i rano 30mg) czy to taka "uroda choroby"
Czy na to są jakieś leki? Może powinnam brac cos na obnizenie tętna i wtedy byłoby lepiej??
pozdrawiam

przez anita27 14 kwi 2006, 10:14
Umnie jest na odwrot.Czasem ludzie nie rozumieja co ja mowie.Wiem co mam powiedziec i w jaki sposob ale zaraz sie tak dekocenrtuje ze zapominam slow odpowiednich,zmniejsza mi sie ten zasobik slow o jakies trzy czwarte.Mowie Wam koszmar czasem mnie to tak bardzo krepuje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kratka 14 kwi 2006, 10:16
taka uroda nie tyle zażywania leków, co samej nerwicy. posunęłabym się do stwierdzenia, że twoje leki nie skutkują... nie jestem fachowcem, ale nie wydaje mi się, by dodatkowe leki na obniżenie tętna były potrzebne (w tym powinny pomóc ci psychotropy, które, poprzez rozładowanie napięcia uspokajają, a tym samym obniżają tętno).
na porannoą telepawkę skuteczne byłoby lek przeciwlękowy - benzo, ale ja osobiście nie polecam tej drogi...

przez anita27 14 kwi 2006, 10:22
Ja niedziele osobisci lubie.Jest taki dzien w kalendarzu za ktorym nie przepadam sa to moje urodziny i to nie dlatego ze sie starzeje:).Poprostu tak mam od jakiegos czasu.zle mi sie kojarza

przez Minhoi 14 kwi 2006, 10:31
DA, bardzo często wracające wspomnienia ciągną za sobą 'tamte' odczucia. I na odwrót. W różnych miejscach, okolicznościach, sytuacjach czuję się jak sprzed... i muszę z tym walczyć.
Czasem robi mi się słabo we własnym domu, we własnym łożku, w sklepie, na ulicy i ogarnia mnie panika, ciało waży 7 ton, bolą żyły i tracę władzę nad własnym ciałem, potrzebuję powietrza!!! (pomaga mi tlen, niebo, przestrzeń)
Wtedy przelatują mi przez głowę te wszystkie sytuacje, kiedy bywało gorzej, przypominam sobie co się działo i to powoduje, że narasta mój lęk.
Mowię wtedy do siebie
" k**wa dziewczyno, przestań się nakręcać, cofnij ze swojej głowy te wszystkie śmieci, to już było"
taki autorytarny ton mi pomaga:)
pozdrawiam:)

przez Misha 14 kwi 2006, 10:55
Cześć, moje obiawy są bardzo podobne, kurcze czasem mam tak że nic sie nie dzieje, i czuje sie świetnie, np teraz czuje ze sie dusze, jakby coś mi stało w gardle i mam zadyszkę, boje sie ze to od serca, ale nie jest z pewnościa bo ostatnio nie mogłam iśc tak mnie dusiło i pojechałam na pogotowie, lekarz mi powiedział ze jestem "zlekniona" ... nie wiem o co chodzi, kołatania i uczucie ze mdleję to dla mnie norma, od 4 lat :( ale z ta dusznością , to teraz nowość, ciekawe co jeszcze może zacząc mi szwankować?
nie mówie ze nie mam problemów, bo mam bardzo bardzo dużo szczególnie ostatnio, ale ten lęk przed śmiercią jest jakiś chory!!! pomóżcie mi :( bo nie wiem co mam robić :(

przez telimenka 14 kwi 2006, 11:35
iwo4 napisał(a):Czuje sie jakos wyobcowana, bo nie mam zadnych boli, zadnych tego typu objawow chorobowych;/

No, to tylko się cieszyć! ;)

Ja wczoraj... nie śmiejcie się.... miałam wrażenie, że serce przestaje mi bić, bałam się zasnąć.... nasłuchiwałam czy jeszcze bije. W tej chwili gdy to piszę wydaje mi się to śmieszne, ale wczoraj nie było! Na szczęście uświadomiłam sobie, że to jeden z objawów nerwicy - >wsłuchiwanie się w siebie< i zwyczejnie przestałam o tym myśleć! Artku najważniejsze to mieć świadomość, że na pewno nic Ci się nie stanie - wizyta u lekarza tylko ugruntuje Cię w tym przekonaniu i sprawi, że przestaniesz się bać!

przez seba 14 kwi 2006, 11:57
Mam to niemal codziennie.Nie ma co panikowac:)U mnie tez noce i poranki sa najgorsze.Jak ide wieczorem spac,nawet w znosnym stanie to rano budze sie jak po wykasowaniu mozgu.Z dosc spokojnego czlowieka wieczorem zamieniam sie na roztrzepanego,rozdygotanego i zlęknionego rano.
Pozdrowienia

przez kochajacy 14 kwi 2006, 12:52
Minhoi napisał(a):" k**wa dziewczyno, przestań się nakręcać, cofnij ze swojej głowy te wszystkie śmieci, to już było"

mamy tu do czynienia z poczatkiem powrotu do rownowagi , twoja swiadomosc powoli zaczyna odzyskiwac sile przekonywania samej siebie,
taka rada od serca , rozmyslaj jak najczesciej trenujac logiczne myslenie,mozesz tez snuc refleksje na temat wartosci czlowieka samej w sobie , jaka role pelni czlowiek ,jakie ma zadania, kiedy nasunie sie jakis logiczny wniosek napisz o tym na forum , niech wszyscy razem analizuja , doswiadczaja i kieruja sie ku drodze do wolnosci i niezaleznosci
pozdrawiam serdecznie wszytskich i kazdego z osobna zyczac wesolych swiat
:)
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez cicha woda 14 kwi 2006, 13:20
Dla mnie niedziela jest bardzo smętnym dniem, chyba dlatego że za bardzo myśli się już o poniedziałku.
Swój pierwszy atak który pamiętam miałam w kościele w poniedziałek wielkanocny 3 lata temu.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

moja nerwica

przez natalia_marciniak 14 kwi 2006, 13:40
witam!! mam pytanie 3 tygodnie temu dowiedzialam sie ze mam nerwice
lekowa mianowicie !! bylam na dyskotece gdy wrocilam do domu o 2 rano
balam sie zasnac zaczelam cala sie trzasc juz po drodze do domu balam
sie czegos ale niewiedzialam czego. To znaczy balam sie ze moj ojciec
sie obudzi i ze zrobi mi awanture bo mam 19
lat i moj ojciec nie
toleruje tak poznych powrotwo do domu !! Zaczelam chodzic do psychologa
bylo wszystko dobrze po pierwszej wizycie ale teraz znowu mam to samo
niewiem co sie ze mna dzieje czuje ze ta choroba mnie pokonuje!! Co ja
mam robic moze dacie mi jakies wskazowki ! tak wogole boje sie wyjsc
sama z domu bo mysle sie ze cos mi sie stanie dojde do polowy ulicy i
sie wracam bo moj mozg mowi cos innego i ja wiem ze tak naprawde nic mi
sie stac nie moze !!!! :( :(
Ostatnio edytowano 30 kwi 2006, 17:45 przez natalia_marciniak, łącznie edytowano 1 raz

przez SP 14 kwi 2006, 14:08
Na razie poszedlem do psychaitry bo taka jaest kolej rzeczy jesli leczysz sie panstwowo.
SP

przez Eva 14 kwi 2006, 14:25
A ja na niedziele czekam :) w sobote juz przygotowuje obiad i od rana razem z mężem uciekamy z domu.Funduje sobie w tym dniu ogromna dawke przyjemnosci ,czesto jest tak że wsiadamy w autko i jedziemy przed siebie (pamietajac jednoczesnie o drodze powrotnej) :) Ja cały tydzien jestem uzalezniona od drugiej osoby ,bo sama nie wyjde z domu z obawy przed panika,ale z dala od domu nic mi nie jest .Biegam po lesie ...sama i nic mnie nie goni :) na działce tez moge robic cały dzien i nic ... tez nic nie dopada,wiec niedziela kojarzy mi sie z wolnoscia od atakow paniki.Pozdrawiam
Eva

Sortuj wg