Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe..

przez Agal 15 mar 2009, 23:30
Lukas23 pykanie mięśni masz pewnie od braku magnezu. Jeśli prześledziłeś ten wątek, to wiesz że w nerwicy takie samoistne skurcze mięśni są na porządku dziennym.

Czy miał ktoś nieustanne mrowienie w stopach?
Od około 2 tygodni mam to przez cały czas. Nie odczuwam tego jedynie kiedy chodzę lub intensywnie ruszam stopami. Coś mi też skacze w lewej stopie prawie bez przerwy...
Chciałam się tym nie przejmować, ale nie mogę, bardzo mnie to wkurza, głownie kiedy siedzę lub leżę i chcę się wyluzować a to mi nie daje. Zaczynam szukać innej niż nerwica przyczyny... Moja nerwica jest dość ustabilizowana już, od prawie roku chodzę na terapię, leków nie biorę, lęki pojawiają się coraz rzadziej.
Miałam już różne mrowienia, między innymi 3 palce lewej ręki mi drętwiały, ale to zwykle przechodziło po 2-3 dniach. Łykam magnez + B compositum + calcium + potas od około miesiąca a te mrowienia pojawiły się w trakcie brania tych tabletek więc wykluczam, że to od braku któregoś z tych składników.
Kiedyś będę wolna!

przez lukas23 17 mar 2009, 16:03
Agal u mnie tez wystepuje mrowienie w stopach i jakies pykanie moze nie caly czas ale dosc czesto, nigdy sie tym nie przejmowalem ale odkad zaczalem skupiac na tym wszystkim swoja uwage mam wrazenie ze odczuwam to jeszcze silniej. A mam pytanie czy kiepski wzrok moze byc spowodowany nerwica ? Juz sam nie wiem co mam myslec chyba wariuje :)

przez Agal 17 mar 2009, 21:42
lukas23 nerwica jest podstępna, atakuje różne narządy. Wzrok pogorszył Ci się gwałtownie? Czy masz momenty, kiedy gorzej widzisz? Co dokładnie Ci się z oczami dzieje?

U mnie nie dość, że mrowienia nie przechodzą to jeszcze dziś łydki mi się trzęsą :( koszmar i masakra i niech to drzwi ścisną :roll: nie wiem już czy olać, czy mocniej się przejmować, bo nic specjalnie się ostatnio u mnie nie zmieniło, żeby pogłębić objawy, raczej do lepszego już zmierzało.
Kiedyś będę wolna!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isj 17 mar 2009, 21:54
Trzęsienie rąk, przedramion, drżenia mięśni, skurcz - zwłaszcza łydek - są typowym objawami tężyczki utajonej (hipomagnezemicznej). Zalecam zajrzeć do odpowiedniego tematu mojego autorstwa.

Zdrówka
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Margaryna9 17 mar 2009, 22:22
Mi sie trzęsą ręce nic wiecej.
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez Agal 17 mar 2009, 22:59
isj napisał(a):Trzęsienie rąk, przedramion, drżenia mięśni, skurcz - zwłaszcza łydek - są typowym objawami tężyczki utajonej (hipomagnezemicznej). Zalecam zajrzeć do odpowiedniego tematu mojego autorstwa.

Chyba odpada w moim przypadku, od około 2 miesięcy łykam magnez+wit.B+potas+wapno i nie widzę poprawy a wręcz przeciwnie, te objawy pojawiły się po miesiącu łykania witamin.
Kiedyś będę wolna!

przez isj 18 mar 2009, 01:35
Nic dziwnego, bo łykasz nie tak jak trzeba. Wapno i magnez to jak ogien i woda
Potas nalezy lykac oddzielnie w stosunku do pozostalych dwoch
Juz tlumaczylem na forum, jak nalezy prawidlowo suplementowac

Na pewno lykanie witamin nie ma zwiazku z nasileniem objawow. Chyba że cierpisz na hiperwitaminozę D - 0,00000 procent populacji...
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Re: Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwo

przez lalamonita 22 mar 2009, 23:50
Mam nerwicę. Często łapią mnie drgawki jak przy padaczce, tyle, że nigdy nie tracę przytomności. Czuję wtedy, jak zaciskają mi się mięśnie, szczęka, ręce drżą jak przy parkinsonie. To straszne. Neurolog oprócz nerwicy nic nie stwierdził. Biorę leki przeciw depresji i lękom, ale nic nie pomaga. Co kilka dni mam silne bóle głowy, że na oczy nie mogę patrzeć :( Poza tym często łapie mnie angina i po kilku dniach bez antybiotyków i żadnych działań przechodzi.. Biorę tabl. antykoncepcyjne i witaminy przestrzegając zasad ich łączenia. Napiszcie, skąd u mnie te drgawki... :-|

[*EDIT*]

Roman Tyczny napisał(a):Witam, ja mam drżenie mieśni niezależnie od sytuacji przez wiekszosc czasu juz od ponad 7 lat(przyzwyczajilem sie juz do tego :smile: )To tu to tam ale zawsze gdzies mi samoistnie skaczą jakies miesnie, wiem ze nie jest to wywolane brakiem magnesu tylko nerwicą.Ciekawi mnie czy ktos z Was ma podobne objawy?Dla mnie najleprza metoda na to jak narazie jest sport, pozdrawiam!

Gdy tylko pojawi się niepokój to drżą mi mięśnie, często nawet bez żadnej przyczyny drży ni łydka lub ramie. Na pewno nie mam niedoboru magnezu, bo go regularnie biorę. Drżenie mięśni twarzy staje się kłopotliwe, gdy jestem w towarzystwie, bo wtedy zawsze muszę odpowiadać na to bardzo krępujące pytania: coś nie tak? Źle się czujesz?
lalamonita

przez Venus 23 mar 2009, 17:56
lalamonita ja z tymi drgawkami mam identycznie. Jak mnie łapie to mną dosłownie rzuca. Jednak jeśli Ty bierzesz tabletki antykoncepcyjne to uważaj bo niestety ja po nich miałam nawrót nerwicy. Dostarczenie takich tabletek to jednak rozchwianie gospodarki hormonalnej, a to już doskonałe warunki dla nerwicy.
Bla bla bla...

przez lalamonita 24 mar 2009, 13:54
[color=#00BFFF]Dzięki za radę, Venus! Może faktycznie sama je odstawię... Już na mnie nie działają.. Pomimo, że zostało mi jeszcze na 3 miesiące..

[*EDIT*]

Dzięki za radę, Venus! Może faktycznie sama je odstawię... Już na mnie nie działają.. Pomimo, że zostało mi jeszcze na 3 miesiące..
lalamonita

przez mateuszzzz90 24 mar 2009, 21:54
Już myślałem że jestem w tym sam....moje problemy zaczeły sie całkiem niedawno bo takie drzenie twarzy zdarzało mi sie bardzo rzadko , teraz w towarzystwie nie moge wybic zjesc bo rece mi lataja dobiero jak wypije np.studniówka,wesele objawów nie ma ehhh teraz matura juz sie boje ze nie bede w stanie nic powiedziec przez totelepanie co robić???proszę was o pomoc może magnez już sam nie wiem;/

przez evelina 24 mar 2009, 22:16
mateuszzzz90 napisał(a): ehhh teraz matura juz sie boje ze nie bede w stanie nic powiedziec przez to telepanie co robić???proszę was o pomoc może magnez już sam nie wiem;/

a probowałeś regulować oddech?
mówić wolniej?
evelina

przez mateuszzzz90 25 mar 2009, 18:55
hmmm niekoniecznie zawsze warto spróbować ... mam obawy ze to się bedzie pogłebiać i w wieku 20lat bede sie telepał jak z parkinsonem ehhh

przez Roman Tyczny 25 mar 2009, 23:57
Wcale nie będzie się pogłębiać, wręcz przeciwnie.Im bardziej zaczniesz to akceptować i nauczysz się z tym żyć, tym bardziej to będzie ustępować z czasem.Zresztą z nerwicą jest tak samo.Pozdrawiam!
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

Sortuj wg