Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez IceMan 10 mar 2007, 21:18
Jeżeli nie z braku magnezu to osobiście nie widzę nic innego tylko na tle nerwowym. A zgłaszałeś się z tym do lekarza?
Przyjaciel forum

jak

przez tomekkk24 10 mar 2007, 21:41
no byłem mówiłem lekarzowi rodzinnemu i okulistce i tylko mi magnez daja

przez IceMan 10 mar 2007, 22:13
qrcze no nie znam się za bardzo, ale może powinieneś z tym do neurologa iść. Powiedz rodzinnemu, że ten cały magnez nie pomaga i niech Ci skierowanie da. Może u neurologa trafisz na jakiś konkretny trop.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

trzęsawka

przez BlueOrange 13 mar 2007, 09:47
czy macie takie napady strachu/paniki kiedy trzęsie się wam głowa? ja przechodzę rozstanie z żoną i dzieckiem i miałem do czasu leczenia takie napady jakieś dziwne - pot mnie zalewa, trzęsie mi się łeb, do tego dochodzą problemy z sercem (mam arytmię, podobno niegroźną i tego się nie leczy, ale wiecie jak to jest w nerwicy... ciągle myślisz, że jak coś się tam dzieje, to zawał itp)

strasznie mnie wkurzają takie napady, kiedy nie mogę kontrolować tego, co się dzieje z moim ciałem (zwłaszcza z głową); teraz w trakcie leczenia nie miałem już takich napadów, ale miałem ich 'zwiastuny' typu potliwość, brak oddechu, arytmia, 'zaraz zemdleję' itp
to okropne odczucia, rozumiem was, też mam podobnie, ta nerwica to najgłupsza choroba jaką znam - jesteś zdrowy ogólnie a działać nie możesz, na logikę to totalna głupota, ale żeby tu logika działała....

przez IceMan 13 mar 2007, 15:57
BlueOrange spróbuj się w przypadku takich drgawek położyć aż do ich ustania. Czasem pomaga (jeśli masz to samo co ja kiedyś - zdarzało mi się, że cały byłem roztrzęsiony - szczególnie, gdy nałożyło się naraz zmęczenie fizyczne i nerwy). Moim zdaniem trzeba się rozluźnić, więc połóż się jak kłoda , luźno i nie ruszaj jakiś czas - i nie napinaj żadnych mięśni.
Przyjaciel forum

przez BlueOrange 14 mar 2007, 13:53
tak robię jak jestem w domu, ale w sklepie na podłodze się nie położę :lol:

przez IceMan 14 mar 2007, 15:31
Chodzi o to, aby mieć gdzie rozluźnić mięśnie szyi w twoim przypadku. W ostateczność możesz się nawet oprzeć o ścianę.
Przyjaciel forum

drganie żyłki w górnej i dolnej powiece

przez basia makowska1978 16 mar 2007, 09:24
Mam pytanie od dwóch tygodni drgają mi żyłki w górnej i dolnej powiece myślałam że to z braku magnezu ale łykam 2 tabletki magnezu dziennie,ograniczyłam kawę do 1 filizanki i jak na razie nie widze żadnej poprawy. Może to wcale nie chodzi o braki magnezu czy moga być też inne przyczyny takich drgań?Biorę wieczorem Pernazinum 50mg i 1mg Rispoleptu ,chociaż powinnam brać tych leków więców to odstawiłam je w dzień dawkę ranną i popołudniowa na własna rękę a może to jeszcze za wcześnie na odstaiwenie leków Leki biorę od 4 lat czy to wystarczający okres na podleczenie nerwicy czy lepiej słuchać lekarza i nie kombinować samemu z lekami jak myślicie?
Basia Makowska Na nerwice choruję od 2003 roku

Drżenie głowy, nerwica

przez nieudacznik 24 mar 2007, 13:58
Witam wszystkich, jestem tu nowy... :)

Pomóżcie, niewiem jak mam sobie z tym poradzić. Ciągle mam napięty kark i w sytuacjach stresujących np. jak czuję, zektoś na mnie patrzy drży mi głowa. Od niedawna nawet bez powodu np. gdy patrzę w jedno miejsce to po chwili mi się chwilowo trzęsie głowa. Próbuje się rozluźnić, czasem nawet wychodzi ale ten lęk przed zadrżeniem trzyma mnie w napięciu, bo nawet jak się rozluźnie to czasem też często mi się zaczyna trząść głowa jak ktoś się na mnie popatrzy, wtedy drapie się po głowie albo jak siedzę to opieram się na ręce by jakoś to drżenie uspokoić. Często jak już czuje takie napięcie jak z kimś gadam to drapie się po karku, napręzając mięśnie ręki.

Czuje, ze moje objawy sie nasilają, np. gdy siedze sam w domu przy komputerze tez co jakis czas mam takie "wyładowanie" (napina mi się kark i nastepuje drgniecie) i mi drgnie glowa w lewo. Jak siedze jest najgorzej- najwieksze ryzyko wystąpienia tego drgania, jak stoje jest minimalnie lepiej, a jak ide to zadko co mi zadrga glowa np. przy jakis naglych albo niepewnych ruchach.

przez faiter 25 mar 2007, 19:14
Witam,
Co do mojego "przedmówcy" - to koniecznie powinien zmienić swój nick i wyjść z "krainy ofiar"...
Mówiąc o napięciach mięśniowych to czasami miewam takie po silnych atakach nerwicy lękowej (najczęściej wywołanej jakimś impulsem np: falą złych wspomnień), wtedy przepełnia mnie agresja i najchętniej bym się na kimś lub na czymś wyżył...
Po takiej "akcji" przez kilka dni odczuwam bóle karku i obręczy barkowej - mam problemy z poruszaniem głową ;)
Oprócz tego co jakiś czas miewam tiki nerwowe (drży mi powieka), do tego dochodzą skurcze mięśni (najczęściej nóg). W takich przypadkach biorę tabletki magnezowe i po jakimś czasie wszystko się uspokaja.
Pozdrawiam.

przez arielWRO 29 mar 2007, 14:42
Witam wszystkich ;)
Zacznijmy od tego ze mam 22 lata , niezle zycie , ale niestety mialem wczesniej objawy nerwicy ... poszedlem do lekarza przypisal mi hydroxizinum + maglek , magnez jadlem zgodnie z zaleceniem ale z hydroksizina nie przesadzlem (lekarz kazal mi jesc 2 tabletki dziennie , rano i wieczorem) i jadlem na 'wszelki wypadek' gdy sie zle poczulem.Po jakims czasie wszystko minelo , zadnych obaw bo przeciez gdyby cos sie dzialo caly czas mialem hydroksyzyne po ktorej czulem sie swietnie (o ile mozna to tak nazwac :P).Ogolnie byly dni ze czulem sie gorzej , ale nie bylo zle.Jestem przekonany ze byly to poczatki nerwicy , wtedy na moj stan nalozyly sie problemy z szkola , praca no i dziewczyna mnie rzucila .. strasznie to przezylem.No ale na szczescie pozniej bylo lepiej , wszystko zaczelo sie ukladac.
Lekarz powiedzial mi ze gdyby nawroty powrocily powinienem isc do lekarza specjalisty psycholog/psychiatra.Wiecie jak to jest , ktos sie dobrze czuje to co bedzie z siebie na sile robil 'glupiego' chodzac do takiego lekarza , wiec sobie to olalem.
Ostatnio siedzac na labolatorium z analizy lekow zaczely mi sie jakies ciarki przechodzic przez plecy , pozniej jak wrocilem do domu to dziwnie sie czulem jakby nogi , rece byly oslabione , czasami ciarki .. dziwne uczucie.Myslalem ze na drugi dzien bedzie lepiej i wszystko mi przejdzie.Niestey w srodku dnia to uczucie znowu powrocilo ... Cala ta akcja zdarzyla sie przed wczoraj .. dzisiaj czuje sie jakby juz lepiej , ale jeszcze w srodku to przezywam.Moje nogi (bo rece juz nie) wciaz sa jakies 'dziwne' .. ale jakby to ustawalo .
Niewiem za bardzo co mam ze soba zrobic , ale wiem jedno : chce byc zdrowy.
/z gory dzieki za jakas pomoc

przez kicia 29 mar 2007, 15:44
u mnie to się okazała neuroborelioza :((( a już myślałam że mam migrenę... przy migrenie jest podobnie ale jednak inaczej... wyniki badań na boreliozę mam dodatnie i na to się będę teraz leczyć, nerwicę lękową przy tym też mam, ale ostatnio jestem w stanie nad nią zapanować :) dobre i to...

życzę wszystkim dużo zdrowia!!!

przez nieudacznik 01 kwi 2007, 11:01
Czym to drżenie jest spowodowane? uszkodzeniem ukł. nerwowego?

przez BlueOrange 01 kwi 2007, 12:10
ja nie wiem czym, ale mam podobnie, w silnym stresie (oczywiście subiektywnym - silnym dla mnie) też zaczyna 'trząść mi się głowa'... wolałbym, żeby wszystko inne mi się trzęsło np ręce
być może jest to jakaś wada systemu nerwowego czy kręgosłupa, jeśli się dowiesz co to jest np u neurologa - daj znać na priv, albo na forum (tylko na forum ja nie jestem stałym bywalcem), będę wdzięczny

w przypadku niektórych leków takie reakcje mogą występować z tego, co wiem, różne drżenia powiedzmy napadowe, jeśli np bierzesz neuroleptyki jakieś, a jak nie bierzesz - to ja sie też z chęcią dowiem skąd ten szajs się bierze :lol:

aha - to drżenie powieki to jest brak jakiejś witaminy i często się zdaża jak się jest bardzo niewyspanym czy zmęczonym

Sortuj wg