ZAPARCIA a nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

ZAPARCIA a nerwica

przez bezsilna_22 08 mar 2015, 01:41
Arasha napisał(a):JKB, ja już polecałam bezsilnej_22, preparat, który bardzo mi pomógł na regulację przewodu pokarmowego. Moim zdaniem lepszy od innych probiotyków, bo bardziej kompleksowy i z dodatkiem kilkunastu ziół. Myślę, że sens brania tego typu preparatów jest dopiero po badaniu, na które się wybiera, a po którym mikroflora w jelitach praktycznie nie istnieje.

Z Candidą męczę się od dawna ( robiłam na jej obecność przeciwciała ... bardziej wiarygodne niż badanie próbki kału, bo pokazują problem bardziej całościowo, jest kilka opcji na przeciwciała świadczące o zakażeniu starszym lub takim całkiem świeżym ). Badania są wysyłane do instytutu w Berlinie, dlatego mam do nich zaufanie ;)

jakie to badanie?

ZAPARCIA a nerwica

przez JKB 08 mar 2015, 02:01
Arasha napisał(a):JKB, ja już polecałam bezsilnej_22, preparat, który bardzo mi pomógł na regulację przewodu pokarmowego. Moim zdaniem lepszy od innych probiotyków, bo bardziej kompleksowy i z dodatkiem kilkunastu ziół. Myślę, że sens brania tego typu preparatów jest dopiero po badaniu, na które się wybiera, a po którym mikroflora w jelitach praktycznie nie istnieje.

Z Candidą męczę się od dawna ( robiłam na jej obecność przeciwciała ... bardziej wiarygodne niż badanie próbki kału, bo pokazują problem bardziej całościowo, jest kilka opcji na przeciwciała świadczące o zakażeniu starszym lub takim całkiem świeżym ). Badania są wysyłane do instytutu w Berlinie, dlatego mam do nich zaufanie ;)

Probiotyki to tylko jeden ze składników leczenia candidy. O teście na przeciwciała nie słyszałem:(
JKB

ZAPARCIA a nerwica

przez Arasha 10 mar 2015, 13:38
Te testy na obecność candidy, o których wspominałam, to badanie na obecność przeciwciał przeciwko candida albicans IgG ( starsze zakażenie ) oraz IgM ( świeższe ).
Nie w każdym laboratorium pobiorą na to krew, a jedynie w takich, w których mają umowę i wysyłają do Berlina. Podejrzewam, że raczej tylko duże laboratoria się w to bawią ( w sensie wysyłki ). Nie słyszałam, żeby w Polsce były wykonywane ( ale może jest, np. w Warszawie ). Koszt jednego oznaczenia to 75 zł ( tyle płaciłam pół roku temu w Krakowie ).

Żeby wyleczyć candidę, to najlepiej byłoby wszystko przestać jeść ( bo nie tylko cukier czy słodycze są dla niej pożywką, ale także ziemniaki, produkty zawierające alkohol, np. konserwowe, napoje, ... ), robić sobie regularne lewatywy z kawy ( to nie żart ! ), brać probiotyki, które na nowo skolonizują przewód pokarmowy. Ale to wszystko i tak lipa, bo jak zakażenie candidą jest już dość silne i obejmuje cały organizm, to niewiele można zrobić, bo wytwarzane przez nie toksyny szaleją po całym krwiobiegu i o normalnym funkcjonowaniu nie ma mowy :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ZAPARCIA a nerwica

przez Logner 10 mar 2015, 13:47
Na wspomaganie trawienia,zaparcia polecam domowy przepis,a mianowicie kupcie : siemię lniane,słonecznik,migdały,babka płesznik i wszystko zblendujcie blenderem.Powstały "proszek" zażywajcie rano na czczo i wieczorem przed ostatnim posiłkiem.Zażywany "proszek" systematycznie wspomoże pracę jelit ^^

PS > Jest to odpowiednik mieszanki ziarn,ziół dostępnych w aptece za ponad 20 zł/nazwy nie podaje bo nie chcę robić reklamy/, w/w przepis polecił mi lekarz.

ZAPARCIA a nerwica

przez JKB 11 mar 2015, 07:00
Arasha napisał(a):Te testy na obecność candidy, o których wspominałam, to badanie na obecność przeciwciał przeciwko candida albicans IgG ( starsze zakażenie ) oraz IgM ( świeższe ).
Nie w każdym laboratorium pobiorą na to krew, a jedynie w takich, w których mają umowę i wysyłają do Berlina. Podejrzewam, że raczej tylko duże laboratoria się w to bawią ( w sensie wysyłki ). Nie słyszałam, żeby w Polsce były wykonywane ( ale może jest, np. w Warszawie ). Koszt jednego oznaczenia to 75 zł ( tyle płaciłam pół roku temu w Krakowie ).

Żeby wyleczyć candidę, to najlepiej byłoby wszystko przestać jeść ( bo nie tylko cukier czy słodycze są dla niej pożywką, ale także ziemniaki, produkty zawierające alkohol, np. konserwowe, napoje, ... ), robić sobie regularne lewatywy z kawy ( to nie żart ! ), brać probiotyki, które na nowo skolonizują przewód pokarmowy. Ale to wszystko i tak lipa, bo jak zakażenie candidą jest już dość silne i obejmuje cały organizm, to niewiele można zrobić, bo wytwarzane przez nie toksyny szaleją po całym krwiobiegu i o normalnym funkcjonowaniu nie ma mowy :bezradny:

byłem wczoraj dowiedzieć się ile kosztuje u mnie takie badanie. Są dwa , pierwsze kosztuje 200 zł i robi się dwa razy żeby porównać wynik. Tydzień przed trzeba być na diecie bo wynik może wyjść fałszywy. Drugie badanie kosztuje 250 zł. Pani dokładnie nie wiedziała co i jak, wiec tylko tyle się dowiedziałem.
JKB

Sortuj wg