Nerwica a narkotyki

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a narkotyki

przez ??? 10 wrz 2005, 15:53
kiedys bralem a teraz mam nerwice z atakami leku czy jest jakies pozwiazanie
podobno brak serotoniny spowodowany braniem amfetaminy i exta
???

przez anique 10 wrz 2005, 23:45
Ja też się zastanawiam, czy to może mieć zwišzek. Mój chłopak brał narkotyki jeszcze rok temu. Podobno już nie, ale tego nigdy nie jestem pewna. Od kilku miesięcy dziejš się z nim dziwne rzeczy. Ma zaburzenia snu - nie może spać lub zasypia bardzo wczeœnie, zrywa się w nocy z krzykiem, ma koszmary, ma problemy z załatwieniem swojej sprawy w WC i przede wszystkim potwornie się poci, pot leje się z niego strumieniami, poœciel po nocy można wyżymać. Lekarz stwierdził, że podejrzewa nerwicę lękowš. Mój chłopak jest w cięzkiej sytuacji - od roku szuka pracy, nie może sobie z tym dać rady. Nie wiem, na ile narkotyki spowodowały te objawy, a na ile cišgłe problemy.
Czy możesz mi podpowiedzieć, co mogš oznaczać ruloniki z kartek papieru przypalone z jednej strony o dziwnym zapachu (ani tytoń, ani trawka)? Znalazłam mnóstwo tego w szufladzie...Nie wiem o co chodzi. Czy to mogš być narkotyki? Jeœli tak, to jakie?

przez Grzela 11 wrz 2005, 08:53
Nie chcę być złym prorokiem.Oby to nie była heroina...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez osia nie dam sie pokonac! 11 wrz 2005, 09:01
to napewno heroina !!!!!!!! ratuj go!!!!!!!! i to jak najszybciej!!!!!!!! :!: :!:

rozmowa nic nie da on tak cie nie poslucha mialam taki problem w rodzinie musiwsz sie z nim udac do monaru tam pomoga
napewno bedzie obiecywac ze wiecej nie wezmie i takie tam ble ble ble....
ale to wszystko niestety klamstwa :(

ratuj swojego chlopaka !!!!!

przez Gość 12 wrz 2005, 00:08
Mieliœcie rację. Przyznał się do wszystkiego. Pali heroinę od marca. Powaliło mnie z nóg, ale nareszcie znam prawdę i mogę z tym walczyć. Pewnie będzie bardzo ciężko, ale on ma dobre chęci i idziemy do specjalisty.
Dzięki za Wasze wskazówki. Sprowokowały mnie do działania i podjęcia poważnej rozmowy.
Pozdrawiam ciepło!
Gość

przez technics 13 wrz 2005, 14:54
??? - ja jestem w identycznej sytuacji. przestałem brać spida równo rok temu (potem jeszcze tylko 3 okazjonalnie) i od tamego czasu dziejš się ze mnš różne dziwne rzeczy. podejrzewam nerwice lękowš, bo lęk nie daje mi żyć.
w czwartek mam wizyte u lekarza i mam nadzieje ze mi pomoze, bo szczerze jak nie to nie wiem jak sam dam sobie z tym rade. sšdze ze skutkami brania amfetaminy moze byc nerwica i depresja, to prawdopodobne bo we wszystkim chodzi o regulowanie przepływu substancji chemicznych w naszym mózgu które odpowiedzialne sš za jego poprawne funkcjonowanie, tj dobry nastrój, poprawne reakcje lękowe stosowne do zagrożenia, sš to mediatory noradrenalina, serotonina, dopamina. Amfetamina zaburza poprawny przepływ tych substancji, "otwierajšc" większy dostęp ich przepływu w neuronach a co za tym idzie doprowadza do powstawania stanu euforii amfetaminowej. Ale taka sytuacja nie jest naturalna więc może upoœledzić dawkowanie tych substancji. I stšd się może wziaœć nerwica i lęk. Takie jest moje zdanie.

Kółka majš podobne działanie ale lżejsze.

W międzynarodowych klasyfikacjach takie objawy jak: niepokój, meczliwosc, draziiwosc, bezsennoœć, trudnoœci w koncentracji, dolegliwoœci somatyczne sš umieszczone zarówno wœród kryteriów diagnostycznych zaburzeń lękowych (nerwicowych) jak i chorób afektywnych (depresyjnych).

Tak czy inaczej, jeżeli te objawy utrzymujš się dłużej niz miesišc , nasilajš się albo po prostu przeszkadzajš w życiu to trzeba iœć do psychiatry nie ma innego wyjœcia.
technics

przez mysia 14 wrz 2005, 11:21
Ja paliłam marichuane.Za każdym razem było mi nie dobrze.Wtedy występował lęk.Teraz jak przyszła do mnie nerwica,czasem mam takie nawroty jakbym znowu była pod wpływem zielska.Czuje że trace kontrole nad sobš i własnym ciałem a poza tym mam paniczny lęk że ktoœ mi dosypie jakiegoœ narkotyku.Ogólnie boje sie znów być pod wpływem narkotyku lub alkocholu.Też ide do psychiatry

przez technics 14 wrz 2005, 18:05
No widzisz ! Ja miałem takie same chujowe jazdy po zielsku .... byłem zamiast rozeœmiany - zmulony , od razu serce mi waliło jakby nie wiem co i był jakiœ lęk ogólnie - zupełnie traciłem kontrolę. Ale wtedy nawet nie miałem pojęcia co to jest nerwica - więc to było dla mnie niezrozumiałe i bałem się tego a że palenie zipów było w moim towarzystwie zupełnie normalne i rozpowszechnione też się tym trułem ... chociaż działało to na mnie fatalnie ! :/ taki głupi byłem... eh....

ale teraz już nie mam nic wspólnego z dragami ;)

nie wiem myœle że jak wyjdę z nerwicy to sobie czasem przypale bo zioła majš dobry wpływ na człowieka - pod warunkiem że się to kontroluje i pali sporadycznie / w małych iloœciach i że się nie ma nerwicy...
hehe

pozdro mysia
technics

przez Ania 14 wrz 2005, 20:36
Amfetamina może wywołać lub nawrócić nerwicę i lęki. Rozmawiałam o tym z psychiatrš. Powiedziała, że może to pogłębić, a także wywołać nerwicę, depresję lub stany paraoidalne.

przez Grzela 14 wrz 2005, 21:34
Widzicie ja nic nie biorę ani nie brałem ale miałem ostre problemy z alkocholem.Nie piję już 5 lat ale myœlę że picie w dużej mierze przyczyniło się do mojej nerwicy.

przez Ania 14 wrz 2005, 22:37
Podejrzewam że jeżeli narkotyki majš na to wpływ, to alkohol również może. Mimo to jest dużo ludzi którzy nie mieli z używkami kontaktu i majš nerwicę. Fakt, używki to mogš prędzej pogłębić. Tak czy tak na pewno wszyscy to zwalczymy. Pozdrawiam.

przez mysia 15 wrz 2005, 10:24
Wczoraj byłam u psychiatry który powiedział ze mam nerwice i flesz bek czyli nawracajšce, krótkotrwałe stany zaburzenia œwiadomoœci, które występujš w okresach abstynencji u osób zażywajšcych œrodki halucynogenne.

przez osia nie dam sie pokonac! 09 paź 2005, 21:48
szczerze mowiac gdymbym wiedziala ze amfa zrobi mi cos takiego to bym jej w zyciu nie tknela i calej tej reszty( prawie wszystko bralam) a bawilam sie swietnie przez 7 lat a teraz place cene pocieszeniem jest to ze przyjaciele od kresek maja te same problemy i z grupki mega imprezowiczow stworzylismy grupke wspomagajacych sie w zlych stanach lekowych :D ehhh....

Pytanie związane z marihuaną.

przez marlow 24 lis 2005, 23:48
Mam takie pytanie: wcześniej

kiedy byłem "zdrowy"kilkanaście razy zapaliłem marihuane. Kilka razy gdy "to"zapaliłem,(czułem się żle,miałem lęki(uczucie mi

wcześniej nie znane) Czy to może mieć jakiś wpływ na moją dzisiejszą chorobe. Marihuane paliłem kilka lat temu(teraz to mi

sie to przypomniało,i dlatego to pisze) Wtedy byłem zdrowy(chyba) I się zastanawiam czy ten mój lęk po trawce te kilka lat

temu mógł prognozować dzisiejszą chorobę.Z marihuaną nie mam styczności od 2 lat Znam kilka osób które też mają leki po

jointach,ale nie chorują na nerwice...Co o tym sądzicie...
Co Cię nie zabije, to ... zrobi się z tego nerwica ;)

Sortuj wg