Proszę o pomoc w poniedziałek

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jestemtutaj 27 sty 2014, 08:48
Poniedziałek. Mam wrażenie, że moje życie się nie dzieje.... Myślę nad studiami, ale sama i rodzina mówią mi, że jest za późno zacząć się zainteresować informatyką i programowaniem, mam 5 mies na zrobienie teczki na grafikę projektową. nie dam rady. nie chcę próżni. Chce mi się ryczeć, bo moje dni są bezwartościowe. Z nikim ich nie spędzam. Nic nie robię. Jakby godzina trwała sekundę.... Cholera.

przez neon 27 sty 2014, 09:19
Ja też czuję że ten czas przyspiesza. Na studia jak masz ochotę to idź. Może poznasz tam fajnych ludzi, ja teraz chodzę na zajęcia, poznałem spoko ludzi, same pozytywy :great:
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez pinda 27 sty 2014, 09:24
jestemtutaj, to ile masz lat i na jaką uczelnie się wybierasz. Nie myl programowania z grafiką projektową. Do programowania trzeba mieć smykałkę, a jeśli ją masz, to na pewno sobie poradzisz. W czym chcesz programować? Teraz jest wiele nawet materiałów online, w księgarniach by nauczyć się projektowania w c++, javie czy pythonie, czyli tych najpopularniejszych.
burning down the house!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Znachor 27 sty 2014, 10:18
Masz bardzo wspierającą rodzinę... :hide:
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...
Czekając na cud frustrujemy się staniem w miejscu...

przez jestemtutaj 27 sty 2014, 11:23
Mam 22 lata.Zastanawialam sie nad informatyka, grafika komputerowa, grafika projektowa, ale wczesniej sie tym nisee interesowalam. Komp sluzyl mi do ogladania seriali itp. Wiem ze to glupie, ale mam lek przed studiami bo dwa razy mi nie wyszlo, dodatkowo ludzie ida tam bo zaczeli sie interesowac dosc wczesnie, a ja nie wiem od czego zaczac. Przez te zdarzenia i inne serie niefortunnuch zdarzen czuje sie, ze jestem ociezala i ciezko kumajaca, jednoczesnie pracujac tydzien na magazynie czuje jak moj mozg potrzebuje czegos wiecej, a studia sa dla mnie nie do przejscia...

przez Yumekui 27 sty 2014, 15:15
Jak u Ciebie z matematyką? Programowanie to drugi plan informatyki, jest 5-8x więcej zajęć z matematyki, przynajmniej na pierwszych semestrach. Wszystko da się ogarnąć, ale moim zdaniem trzeba mieć zdoność szybkiego uczenia się matmy. Jeśli idziesz aby się nauczyć, bo żeby zdać to prawie każdemu się uda. Mam kilku znajomych. Takie patologie się dzieją. Prawie nikt sam prac nie pisze, tylko kupują od najzdolniejszych studentów. U mnie w mieście tak jest.

1. Przyłożysz się ->wiele się nauczysz i dobry zawód
2. Obijasz się -> "kupujesz sobie" 7 semestrów czasu i masz potem papier. Zawsze coś.

przez agusiaww 27 sty 2014, 17:14
Interesujac sie grafika nawet bez studiow mozna wiele osiagnac. Popieram zdanie Yumekui, nawet ze studiami ale bez umiejetnosci praktycznych nic Ci to nie da.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez jestemtutaj 27 sty 2014, 19:13
z matmą u mnie było dobrze, bo rozszerzenie na 80, podstawa 96, ale r.... mnie psychicznie i nie mam myśli. zrezygnowałam z matematyki stosowanej i zwątpiłam, że cokolwiek potrafię.

przez neon 28 sty 2014, 00:49
Może zmniejsz wymagania wobec siebie, jest wiele fajnych dziedziny w informatyce niż tylko programowanie, a będziesz miała więcej spokoju i czasu dla siebie. Co do programowania, jeżeli czujesz sie na siłach to idź, po 5 latach powinno być ok, po 10 konia by nauczył ;)
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Sortuj wg