Czy dzięki temu nerwica minie?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez stx 19 mar 2013, 21:41
witam, sprawa wygląda następująco

od dziecka denerwowali mnie rodzice. ograniczali zbyt mocno i kontrolowali. i jeszcze byli z siebie dumni jaką to mi wolność dają itd. no i oczywiście było pełno takich sytacji codzień. nic nie mogłem, o wszystko musiałem się zapytać, miałem dużo obowiązków i tak dalej. zawsze jak coś przeskrobałem to nagadali mi tak, że myślałem o tym 24 godziny na dobę.

no ale ja jako grzeczne dziecko po prostu sie nie odzywałem i frustracje dusiłem w sobie. i tak jest do dziś (wiadomo że niezupełnie tak samo, ale również jest ta frustracja), a mam niecałe 18 lat.

no i chodzi o to, że teraz mam coś w stylu lęku przed rodzicami. czuje że musze im pomagać, uczyć się itd ale tego nie robie bo nie mam sił już. i tutaj pojawia się błędne koło. no ale przejde to sedna bo pewnie mało komu chciałoby sie czytać całą historie.

- Rodzice (głównie) są moim głównym powodem nerwic, stresu i reszty swojskich spraw. Więc jeśli np. nie będę z nimi mieszkał to czy nerwica minie?

bo chodze do szkoły, a nie potrafie się na niczym skoncentrować. chyba nie zdam jak dalej tak będzie
stx

przez vifi 20 mar 2013, 01:01
Niekoniecznie, bo często bywa tak że dom rodzinny nosimy ze sobą wszędzie gdzie pójdziemy. Raczej spróbuj sobie radzić tu i teraz.

Sortuj wg