Bóg, i mój homoseksualizm

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kasia_gl 02 mar 2011, 01:15
sama myśl o tym, że Bóg jest, kiedyś dawała mi siłę, wsparcie, moc, a teraz - teraz to się boję nawet pomyśleć o Bogu... czy raczej o piekle, czy o karze, która czeka mnie po śmierci:( za to, że chyba jestem... lesbiką... czasem wpadam w taką panikę, że zaczynam się dusić :hide: moje życie już teraz jest fatalne, nijakie, gówno warte, ale boję się, normalnie boję się umrzeć czy popełnić samobójstwo, boję się kary, bo nie jestem normalna :why: z jednej strony wstydzę się okropnie mojej orientacji, ale z drugiej - chcę być szczęśliwa, tak jak normalni ludzie :why: cholernie boli to wszystko :hide:

przez dogomaniaczka 02 mar 2011, 01:16
kasia_gl, co to za Bóg, który karze za coś na co nie masz wpływu?
dogomaniaczka

przez ewap99 02 mar 2011, 01:49
Wg definicji grzech to świadome i dobrowolne działanie czy taka czy inna orientacja jest naszym swiadomym wyborem? tego nie byłabym juz taka pewna i uwazam ze jak kazdy człowiek niezaleznie od płci czy orienatcji masz prawo być szczęsliwa :)
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inny 28 mar 2011, 13:52
Ja jestem gejem i to Bóg jest za to odpowiedzialny. Bo czy ktoś się mnie pytał czy chcę nim być? Samo przyszło wraz z dojrzewaniem. :bezradny: Tak więc zapomnij o karach za homoseksualizm, a już na pewno za samo bycie homo. Zapomnij o dyrdymałach religijnych, o Sodomach i Gomorach, to są historyjki stworzone przez tzw. normalnych ludzi którzy po prostu nie rozumieją inności ( jakież to niestety zgodne z naturą :/ Kiedyś leworęczni byli prześladowani...

-- 28 mar 2011, 14:16 --

Sprostowanie do postu powyżej: nie jestem gejem, jestem homoseksualistą. To tak ku sprecyzowaniu ;)
Człowiek nikt....no dobra, człowiek drewno

przez Kuń 28 mar 2011, 15:28
Ale Bóg nie karze za bycie homo ale Bogu nie podoba się sex homosexualny - o to chodzi! A nawet jeśli to robiliście i zaprzestaliście i żałowaliście za grzech to wcale nie znaczy, że jesteście potępieni na wieczność...
Kuń

przez inny 28 mar 2011, 15:50
A tak w ogóle, to skąd wiesz, że Bogu się to nie podoba?

przez Kuń 28 mar 2011, 15:51
Sex homosexualny? Przecież jest to napisane w Biblii...
Kuń

przez inny 28 mar 2011, 17:18
Nie jest to satysfakcjonująca odpowiedź ;)

przez Borsuk 28 mar 2011, 17:30
Kuń napisał(a):Sex homosexualny? Przecież jest to napisane w Biblii...

W Bibli też jest napisane, że nie można nosić ubrań utkanych z dwóch tkanin.

Kpł 19, 19

" 19 Będziecie przestrzegać moich ustaw. Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici. "

przez Pekola 28 mar 2011, 17:37
W Bibli też jest napisane, że nie można nosić ubrań utkanych z dwóch tkanin.

Kpł 19, 19

" 19 Będziecie przestrzegać moich ustaw. Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici. "

Pytanie: Czy chrześcijanie muszą przestrzegać praw Starego Testamentu?
Odpowiedź: By właściwie odpowiedzieć na to pytanie musimy zrozumieć, że zakon Starego Testamentu został nadany narodowi Izraelskiemu, nie chrześcijanom. Niektóre prawa nadane zostały Izraelitom, by nauczyli się posłuszeństwa wobec Boga i tego, co robić, by mu się podobać (np. Dziesięć Przykazań), niektóre miały pokazać, jak uwielbiać Boga (składanie ofiar), niektóre miały im po prostu pomóc nie upodabniać się do innych narodów (nakazy dotyczące jedzenia i ubrania). Żadne z praw Starego Testamentu nie dotyczy nas dzisiaj. Kiedy Jezus umarł na krzyżu, położył kres prawom Starego Testamentu (Listy świętego Pawła do Rzymian 10:4; Galacjan 3:23-25; Efezjan 2:15).
Pekola

przez Borsuk 28 mar 2011, 20:02
Nawet jeżeli to tak interpretujesz to nie zmienia to faktu, że Biblijny Bóg dał taki absurdalny zakaz.

Luteranie i Unitarianie interpretują Biblie w sposób który nie potępia homoseksualizmu.

przez Pekola 28 mar 2011, 20:05
Polscy luteranie nie popierają homo.

interpretują Biblie w sposób który nie potępia homoseksualizmu.
Ale w sposób błędny.
Pekola

przez Borsuk 28 mar 2011, 21:02
Z wikipedi: "Do najbardziej akceptujących homoseksualizm Kościołów chrześcijańskich należy zaliczyć luteran skandynawskich, niektóre kościoły anglikańskie, prezbiteriańskie, kongregacjonalistyczne, metodystyczne, i inne, które udzielają błogosławieństwa parom homoseksualnym lub uznają je za małżeństwa. W Polsce do takich należy Wolny Kościół Reformowany[8] oraz Reformowany Kościół Katolicki w Polsce"

kasia_gl pewnie warto byłoby ci sprawdzić te informacje/poczytać na ten temat. Ja nie będę wchodził w to jakie interpretacje mitów sprzed kilku tysięcy lat są dobre a jakie złe, bo nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga, ani, że jeżeli istnieje to jest to Bóg opisany w Biblii.

Sortuj wg