Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bóg, i mój homoseksualizm


kasia_gl

Rekomendowane odpowiedzi

sama myśl o tym, że Bóg jest, kiedyś dawała mi siłę, wsparcie, moc, a teraz - teraz to się boję nawet pomyśleć o Bogu... czy raczej o piekle, czy o karze, która czeka mnie po śmierci:( za to, że chyba jestem... lesbiką... czasem wpadam w taką panikę, że zaczynam się dusić :hide: moje życie już teraz jest fatalne, nijakie, gówno warte, ale boję się, normalnie boję się umrzeć czy popełnić samobójstwo, boję się kary, bo nie jestem normalna :why: z jednej strony wstydzę się okropnie mojej orientacji, ale z drugiej - chcę być szczęśliwa, tak jak normalni ludzie :why: cholernie boli to wszystko :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg definicji grzech to świadome i dobrowolne działanie czy taka czy inna orientacja jest naszym swiadomym wyborem? tego nie byłabym juz taka pewna i uwazam ze jak kazdy człowiek niezaleznie od płci czy orienatcji masz prawo być szczęsliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem gejem i to Bóg jest za to odpowiedzialny. Bo czy ktoś się mnie pytał czy chcę nim być? Samo przyszło wraz z dojrzewaniem. :bezradny: Tak więc zapomnij o karach za homoseksualizm, a już na pewno za samo bycie homo. Zapomnij o dyrdymałach religijnych, o Sodomach i Gomorach, to są historyjki stworzone przez tzw. normalnych ludzi którzy po prostu nie rozumieją inności ( jakież to niestety zgodne z naturą :/ Kiedyś leworęczni byli prześladowani...

 

-- 28 mar 2011, 14:16 --

 

Sprostowanie do postu powyżej: nie jestem gejem, jestem homoseksualistą. To tak ku sprecyzowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Bóg nie karze za bycie homo ale Bogu nie podoba się sex homosexualny - o to chodzi! A nawet jeśli to robiliście i zaprzestaliście i żałowaliście za grzech to wcale nie znaczy, że jesteście potępieni na wieczność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sex homosexualny? Przecież jest to napisane w Biblii...

 

W Bibli też jest napisane, że nie można nosić ubrań utkanych z dwóch tkanin.

 

Kpł 19, 19

 

" 19 Będziecie przestrzegać moich ustaw. Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bibli też jest napisane, że nie można nosić ubrań utkanych z dwóch tkanin.

 

Kpł 19, 19

 

" 19 Będziecie przestrzegać moich ustaw. Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici. "

 

Pytanie: Czy chrześcijanie muszą przestrzegać praw Starego Testamentu?

Odpowiedź: By właściwie odpowiedzieć na to pytanie musimy zrozumieć, że zakon Starego Testamentu został nadany narodowi Izraelskiemu, nie chrześcijanom. Niektóre prawa nadane zostały Izraelitom, by nauczyli się posłuszeństwa wobec Boga i tego, co robić, by mu się podobać (np. Dziesięć Przykazań), niektóre miały pokazać, jak uwielbiać Boga (składanie ofiar), niektóre miały im po prostu pomóc nie upodabniać się do innych narodów (nakazy dotyczące jedzenia i ubrania). Żadne z praw Starego Testamentu nie dotyczy nas dzisiaj. Kiedy Jezus umarł na krzyżu, położył kres prawom Starego Testamentu (Listy świętego Pawła do Rzymian 10:4; Galacjan 3:23-25; Efezjan 2:15).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wikipedi: "Do najbardziej akceptujących homoseksualizm Kościołów chrześcijańskich należy zaliczyć luteran skandynawskich, niektóre kościoły anglikańskie, prezbiteriańskie, kongregacjonalistyczne, metodystyczne, i inne, które udzielają błogosławieństwa parom homoseksualnym lub uznają je za małżeństwa. W Polsce do takich należy Wolny Kościół Reformowany[8] oraz Reformowany Kościół Katolicki w Polsce"

 

kasia_gl pewnie warto byłoby ci sprawdzić te informacje/poczytać na ten temat. Ja nie będę wchodził w to jakie interpretacje mitów sprzed kilku tysięcy lat są dobre a jakie złe, bo nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga, ani, że jeżeli istnieje to jest to Bóg opisany w Biblii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×