Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez beti31 25 lip 2012, 12:19
Witam jestem nowa na forum mam nerwice lękową ( agorafobię ) lęk przed ludźmi. Przeczytałam wasze wypowiedzi i wiekszość z nich jakby była o mnie samej. Nie chce mi się iść do sklepu na pocztę na imprezy rodzinne czuje że wszyscy na mnie patrzą i wiedzą co mi jest nie chce chodzić nawet na spacery bo co bedzie jak mnie dopadnie lek panika co wtedy zrobię najgorsze są duże sklepy wpadam w panike rece mi się trzęsą wydaje mi się że zemdleje, mam duszności nogi jak z waty masakra nie wiem jak sobie z tym radzić chce iść do pracy ale sie boję nowych ludzi. Chodzę na psychoterapie indywidualna juz prawie rok nic mi to nie daje staram sie czytać dużo książek na temat nerwicy i jak sobie z nią radzić, pozatym nie chce brać żadnych leków brałam afobam czułam się po nim dobrze ale to benzo i strasznie uzależnia. Pomóżcie dajcie jakieś własne rady doświadczenia to pomaga. Dzięki

-- 25 lip 2012, 12:19 --

Witam jestem nowa na forum mam nerwice lękową ( agorafobię ) lęk przed ludźmi. Przeczytałam wasze wypowiedzi i wiekszość z nich jakby była o mnie samej. Nie chce mi się iść do sklepu na pocztę na imprezy rodzinne czuje że wszyscy na mnie patrzą i wiedzą co mi jest nie chce chodzić nawet na spacery bo co bedzie jak mnie dopadnie lek panika co wtedy zrobię najgorsze są duże sklepy wpadam w panike rece mi się trzęsą wydaje mi się że zemdleje, mam duszności nogi jak z waty masakra nie wiem jak sobie z tym radzić chce iść do pracy ale sie boję nowych ludzi. Chodzę na psychoterapie indywidualna juz prawie rok nic mi to nie daje staram sie czytać dużo książek na temat nerwicy i jak sobie z nią radzić, pozatym nie chce brać żadnych leków brałam afobam czułam się po nim dobrze ale to benzo i strasznie uzależnia. Pomóżcie dajcie jakieś własne rady doświadczenia to pomaga. Dzięki

-- 25 lip 2012, 12:32 --

Fobia społeczna!

przez Fleure_De_Violette 25 lip 2012, 12:42
beti31, poproś lekarz o inny lek.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

Fobia społeczna!

przez DSBM 25 lip 2012, 12:55
Też podejrzewam u siebie fobię społeczną. Przez to mam problemy z wychodzeniem gdziekolwiek. Z góry zakładam, że ludzie będą mnie denerwować, nie zaakceptują i będą wyśmiewać - boję się tego. Na ulicy mam wrażenie, że wszyscy gapią się na mnie, a jak usłyszę śmiech to myślę, że to ze mnie się śmieją. Jak z kimś rozmawiam, to nie patrzę rozmówcy w oczy tylko na dół albo "gdzieś tam". Na dodatek plączą mi się słowa lub je zapominam i nie potrafię się wysłowić. Po części dlatego, że obawiam się negatywnej reakcji ze strony drugiej osoby.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 25 lip 2012, 12:56
beti31, Polecam terapie w nurcie behawioralno- poznawczym nie znam osoby której nie pomogła pokonać fobii społecznej i napadów paniki ;) nie rozumiem brania leków na nerwice skoro można iść na beh-poz która trwa 10 wizyt i raz na zawsze się tego pozbyć :bezradny:
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez beti31 25 lip 2012, 13:53
dzięki za pomoc ale możesz mi to dokładniej wyjaśnić ile to kosztuje gdzie mam szukać będę wdzięczna co do leków się zgadzam nie chce tego koniec z tym. Dam rade bez

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 25 lip 2012, 14:14
Cenny są różne , ja płace 80 zl za wizytę i podejrzewam , że trudno będzie znależć coś taniej , a szukać możesz normalnie w wyszkuiwarce wystarczy wpisać np terapia behawioralno-poznawcza Gdańsk ;)
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez beti31 25 lip 2012, 14:39
Dzięki za podpowiedź ale dopóki nie będe pracowac to niestety nie stać mnie na to masakra, nic nie można zrobić iść na terapie bo brak kasy i iść do pracy bo panika. A Tobie to pomaga ???

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 25 lip 2012, 14:52
Od trzech miesięcy nie mam ataków paniki , a przechodziłem przez takie same objawy co ty ;) więc wystarczy poznać błędne koło lęku , jak to wszystko działa i po kłopocie , z fobią też sobie radze co raz lepiej , jestem na etapie gdzie zmieniam błędne przekonania ;)
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez beti31 25 lip 2012, 15:00
To ciesze się bardzo , że jesteś na dobrej drodze do wyleczenia duzo ludzi tutaj pisze że nie pomoże tylko psychoterapia że musi być też farmakologia ja się z tym nie zgodzę leki zagłuszą na jakiś czas objawy potem organizm się przyzwyczai i nowe leki i tak koło się zamyka nie chce całe życie być otumaniona. Powiedz mi jeśli możesz na czym mniej więcej polega taka terapia spytam mojej psycholog może mi jakoś pomoże. Dzięki :)

Fobia społeczna!

przez Adam Smith 25 lip 2012, 15:08
http://www.centrum-ja.pl/psychoterapia_ ... _poznawcza ;) ogólnie ta terapia nie skupia się na przeszłość , tylko na " tu i teraz " więc efekty przychodzą dość szybko , u mnie pojawiły się już na trzeciej wizycie i pożniej było już tylko lepiej ;)
Adam Smith

Fobia społeczna!

przez beti31 25 lip 2012, 15:18
Poczytam a jak będzie mnie stać to spróbuje może sie uda w końcu coś z tym zrobić.

Fobia społeczna!

przez Kiya 26 lip 2012, 12:24
Znów nie mogę wyjść z pokoju.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Fobia społeczna!

przez rafka 26 lip 2012, 12:27
Kiya, tez siedzę w swoim królestwie. Do wyjścia z domu muszę się zmuszać.
rafka

Fobia społeczna!

przez Kiya 26 lip 2012, 12:34
rafka, ale w pokoju a w domu to różnica, nie mogę nawet się umyć :(
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Sortuj wg