Przemawianie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Przemawianie

przez she 03 sie 2010, 15:53
Witam
Mam ogromny problem z wygłaszaniem przemowień... Kręci mi sie w głowie, pocę się i trzęsą mi sie rece a nawet chce mi sie plakac ze stresu... Nieraz wole juz dostać 1 niz przemawiać i zrobić z siebie pajaca przez co mam obniżoną ocene z polskiego :( ze sprawdzianow i wypracowan same 5 i 1 z przemowien... Chciałabym się dowiedzieć, czy lekarz może wypisać mi zwolnienie...
she

Re: Przemawianie

przez koszatniczka 03 sie 2010, 16:06
oczywiście, że moze ale nie wiadomo czy nauczycielka będzie respektowała taki rodzaj zwolnienia, poza tym lepiej z nią porozmawiać i powiedzieć o tym co Cię dręczy, ale mimo wszystko uważam ze ucieczka nie jest dobrym sposobem na lęki, lepiej uporać siez tym niż uciekac przed tym. prawdopodobnie cierpisz na nerwicę lękowa i być moze na fobie społeczną dlatego czym prędzej wybierz sie do psychiatry i psychologa na terapię: ten pierwszy zapisze Ci leki dzięki ktorym objawy zmniejszą się a psycholog poproawdzi z Toba terpiedzieki której pokonasz nerwicę i fobię tak jak mnie sieto udało zrobić ( kiedys miałam to samo co Ty, jak masz ochotę to wejdź sobie na moje posty i poszukaj w nich bo opisuję dosć dokładnie jak sobie z tym radziłam, o lepszych i gorszych chwilach:) ) będzie ok !

przez 19_latek 03 sie 2010, 16:43
Zamiast uciekac od problemow powinienes nauczyc sie je rozwiazac, poczytaj ebooki o pokonywaniu stresu czy tez wystapieniach publicznych. Zwolnienie nie zalatwi sprawy.
19_latek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bartek 05 sie 2010, 23:19
Unikanie to równia pochyła w końcu możesz doprowadzić się do takiego stanu, że nie będziesz mogła wyjść z domu. Im szybciej się tym zajmiesz tym lepiej, psychiatra + psycholog i będzie dobrze.

przez Dobrzańska 22 sie 2010, 13:23
Bardzo dobrze Cię rozumiem. W czasie gdy chodziłam jeszcze do szkoły i na studia jak ognia unikałam wystąpień przed klasą, nawet przed niewielką grupą. Wolałam pracować po nocach i odwalić całą pracę za grupę niż później wystąpić i coś opowiadać. A jak już byłam zmuszona wyjść na srodek to robiłam się czerwona i łamał mi się głos. Nigdy nie korzystałam z rad żadnego lekarza czy psychologa, ale może to był błąd.
To wszystko oraz inne wydarzenia życiowe sprawiły że teraz męczę się z nerwicą sercową i jest jeszcze gorzej niż było.
" Siedzialem cicho i próbowałem się z nim porozumieć telepatycznie. Wyjaśnić mu jak mi przykro z tym co się stało. Pomyślałem o całym żalu i smutku na tym świecie. Chciałem z całego serca po prostu zostawić ten świat. I móc tak jak dwa anioły w nocy magicznie...zniknąć."Neil McCormick

przez Lajla 23 sie 2010, 10:27
Nie uciekaj przed tym, umów się na wizytę z terapeutą, idź do psychiatry, tabletki uspakajające przecież działają. Najważniejsze jest to byś zaczeła z tym walczyć. Jeżeli eyjdziesz na środek, powiesz to co miałaś powiedzieć, będziesz dumna z tego, że Ci się to udało. Poczytaj sobie książki o fobi społecznej, np "Jak pokonać nieśmiałość i lęk przed otoczeniem. Trening" to na pewno Ci pomoże.
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Sortuj wg