Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

bartek

Użytkownik
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 1. bartek

  Przemawianie

  Unikanie to równia pochyła w końcu możesz doprowadzić się do takiego stanu, że nie będziesz mogła wyjść z domu. Im szybciej się tym zajmiesz tym lepiej, psychiatra + psycholog i będzie dobrze.
 2. mateusz, może się czepiam, ale coś mi tu nie gra Pozdrawiam
 3. Monika1974, stwierdzenie że CO2 dostarcza tlen organizmowi jest zupełną odwrotnością tego co głosi współczesna nauka.
 4. mateusz, Co2 jest produktem utleniania (spalania) cukrów prostych, proces ten ma na celu dostarczyć organizmowi energii, glukoza + tlen = C02 + woda + energia, jak widać tlen jest niezbędny do tej reakcji dlatego podczas nadmiernego wysiłku, gdy organizm potrzebuje więcej energii, oddycha się szybciej aby dostarczyć więcej tlenu do przeprowadzenia reakcji, C02 jest jedynie produktem ubocznym. Podczas np. ataku paniki organizm wywołuje hiperwentylacje, po to móc przeprowadzić więcej procesów uwalniania energii, która ma za zadanie pokryć zapotrzebowanie wyzwolonych mechanizmów ataku bądź ucieczki. Ćwiczenia oddechowe (czyli np spowolnienie oddechu) mają za zadanie blokować atak, poprzez pośrednie wpływanie na zmniejszenie ilości tlenu, a tym samym uniemożliwienie przeprowadzenia gwałtownych reakcji obronnych przez organizm.
 5. Z tego co wiem jest to lek bez recepty na bazie ziół, nieuzależniający fizycznie. Nie wiedziałem, że można brać go tylko przez 2 tygodnie (naprawdę jest tak napisane na ulotce? ). Z ziołowych leków brałem jeszcze persen, ale o ile dobrze pamiętam, valused działał lepiej. Jakich ?
 6. bartek

  Leki a odprawa na lotnisku

  Przewoziłem ze trzy razy w bagażu podręcznym, nikt się nie przyczepił
 7. Ja biorę 10-20 mg pod język (szybciej i lepiej się wchłania, ale nie najlepiej smakuje:) albo 40mg w standardowy sposób. Całkiem nieźle mnie to stabilizuje, lepiej kontroluje drżenie i czuje się mniej nakręcony. Stosuje w sytuacjach mogących wywołać stres. Jest to półśrodek, ale lepsze to niż nic
 8. Po prostu mówisz że masz nadciśnienie i że bardzo potrzebujesz bo ci się skończył a nie miałaś czasu pójść do lekarza . ale każdy lekarz ogólny powinien bez problemów ci go przepisać o ile nie masz zbyt niskiego ciśnienia krwi
 9. Propanorol jest na receptę, ale parę razy udało mi się kupić bez recepty.
 10. Ogólnie rzecz biorąc zmniejszają natężenie reakcji psychosomatycznych takich jak drżenie rąk obniżając przyswajanie adrenaliny przez komórki organizmu. Stosowane przy nerwicy lękowej, oraz jako leki na nadciśnienie wynikające ze zwiększonej reaktywności układu nerwowego współczulnego. Tanie, mało szkodliwe i nie uzależniają. Częściowo likwidują objawy, ale nie przyczynę nerwicy lękowej. Najpowszechniej stosowany jest chyba Propanorol. Mi trochę pomaga.
 11. A próbowałeś beta- blokerów ?
 12. Jeżeli występuje to tylko przy tym jak ktoś na ciebie patrzy to najprawdopodobniej jeden z objawów leku społecznego (fobii społecznej) występującej przy nerwicy
 13. Neurotyczność – w psychologii oznacza cechę osobowości polegającą na silnym niezrównoważeniu emocjonalnym o charakterze nerwicowym, niskiej odporności na stres, skłonności do popadania w stany lękowe. Przeciwieństwem neurotyczności jest równowaga emocjonalna. Pojęcie to wprowadził Eysenck w teorii temperamentu PEN. Eysenck nie zdefiniował neurotyczności wprost, uznając ją raczej za korelacje między cechami. Neurotyczność składa się z następujących cech: * lęk * przygnębienie * poczucie winy * niska samoocena * napięcie W swoim wymiarze fizjologicznym neurotyczność jest opisywana jako reaktywność układu nerwowego współczulnego. U neurotyków reaktywność ta jest większa niż u osób zrównoważonych emocjonalnie.. Wynika z tego że wszystkie emocje są dla nich większym obciążeniem niż dla osoby zrównoważonej emocjonalnie. Organizm radzi sobie wykształcając reakcje fobiczne aby uniknąć bólu bądz zmęczenia spowodowanego obciążeniami emocjonalnymi, oczywiście mam tu na myśli osobę strikte neurotyczną u której ma to podstawy fizjologiczne. Neurotyzm może mieć różne nasilenie, najlepiej sprawdzić to obserwując swoje ciało w momencie kiedy odczuwamy silne emocje (strach, złość, radość). Jeżeli występuje drżenie, nadpobudliwość, która uniemożliwia nam koncentracje, racjonalne podejmowanie decyzji, a dodatkowo jesteśmy bardzo wrażliwi na cierpienie innych. To najprawdopodobniej jesteśmy neurotykami. Zresztą najlepiej jest sobie przeprowadzić test osobowości. Hans Jürgen Eysenck Badacz i teoretyk osobowości. Prowadził badania nad strukturą osobowości metodą analizy czynnikowej. Posługując się metodami eksperymentalnymi wskazał na neurotyczność i dychotomię introwersji - ekstrawersji (do których potem dołączył psychotyczność) jako podstawowe wymiary osobowości. Autor prac z zakresu psychopatologii i psychoterapii. Jeden z twórców systemu terapii behawioralnej, krytyk psychoanalizy. Jak dla mnie są to podstawy współczesnej psychologi i wiedzy o układzie nerwowym. Niestety osoby neurotyczne nawet po zaleczeniu nerwicy bedą miały tendencje do nawrotów choroby gdyż raczej nie możliwe jest życie beż żadnych obciążeń.
×