Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 21 mar 2012, 10:57
To wszystko jest [...] [...].

A mózg to straszne narzędzie.

Miałem spokój albo i za dobrze było- stąd kombinacje, dlaczego za niskie ciśnienie.
Wczoraj coś mnie wk..o, dziś lewą nogą wstałem i się oczywiście zaczęło- a to coś przydusi, a to coś zaboli, a to ciśnienie ( w sumie nadal w normie, ale... ) 137/85/77...

I tak można w nieskończoność.

Podobnie- jestem po nowej gastroskopii i wizycie u gastrologa- bęben w najlepszym porządku. A jak się mocno wk..ę, to objawy jaki przy mocnym ataku wrzodów :twisted:

Nerwica a ciśnienie

przez Czapla 21 mar 2012, 15:50
To ja tradycyjnie.. Wczoraj u ubezpieczyciela dostałam nagle lęku i momentalnie skoczyło mi ciśnienie. To było maksymalnie 5 sekund nagłego skoku.. Myślałam że to już koniec, że dosłownie umrę, że to żaden atak nerwicy tylko po prostu jakiś wylew albo zawał.. Nie mogłam nabrać powietrza, zlałam się potem, serce waliło. Na szczęście nikt nie patrzył. Łyknęłam hydro. Wróciłam ledwo do domu i oczywiście zmierzyłam ciśnienie. Było 120/90.. Typowy lęk przy za wysokim dolnym. Wzięłam jeszcze tranxen. Po godzinie moje ciśnienie spadło. 85/55..
I tak nie wierzę, że to nerwica. Za proste by to było. Wierzę, że jednak coś mnie zżera..

Nerwica a ciśnienie

przez el_testosterone 21 mar 2012, 20:57
Skąd wiesz, że skoczyło ci ciśnienie? Zmierzyłaś i było podwyższone? NIE? No właśnie.

Typowy lęk przy za wysokim dolnym

Typowe to ty głupoty wypisujesz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie

przez Carlsberg 21 mar 2012, 21:43
Ja mam np wrażenie, że u mnie ciśnienie się podnosi. Tzn jestem napięty cały dzień ale niektóre momenty są jakby bardziej uciążliwe i wtedy jest mi gorąco, lekko mnie boli głowa, takie jakby typowe objawy podwyższonego ciśnienia. Ale też lekarze mówili mi, że to normalne gdy się ktoś czymś denerwuje.

Nerwica a ciśnienie

przez Czapla 22 mar 2012, 17:00
el_testosterone napisał(a):Skąd wiesz, że skoczyło ci ciśnienie? Zmierzyłaś i było podwyższone? NIE? No właśnie.

Typowy lęk przy za wysokim dolnym

Typowe to ty głupoty wypisujesz.

A dlaczego głupoty? Bo nie rozumiem. 90 to za wysokie dolne. Tak mi powtarzają lekarze, bo jestem nadciśnieniowcem na lekach od kilku lat. A ty kim jesteś? Skoro piszesz na tym forum, to takim samym "głupcem" jak każdy z nas :brawo:

Przy atakach lęku i paniki mam ZAWSZE skok ciśnienia. Przeszkadza ci to?

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 22 mar 2012, 19:52
Tak czy inaczej o kant dupy to wszystko porąbać ( jestem delikatny w określeniu )...

Przez kilka dni ciśnienie niskie a człowiek zadowolony... Nawet leki sobie zmniejszyłem w dawkowaniu ( jakoś do lekarza nie doszedłem :-(.

I co? Dwa dni mocnych zakrętów dnia codziennego i jedno zmartwienie od którego nie ucieknę, a które mi towarzyszy i wszystko diabli wzięli. Dziś już nie spada poniżej 140/90 a Validol jem jak miętówki.

Czyli jednak samo nie przejdzie i trzeba się ze specjalistami przeprosić.

Wcale mnie to nie cieszy, dodatkowo.

Nerwica a ciśnienie

przez Behemoth 23 mar 2012, 13:16
Wczoraj odebrałem holtera EKG - wygląda chyba fajnie. Oprócz 35 tachykardii nie zarejestrował żadnych anomalii. Martwi mnie jedynie średnie tętno wynoszące 87. Max 140 Uderzeń min 54.
Ciśnienie mam w normie. Mierzę rano i wieczorem zwykle waha się między 100-115/70-80 :)
Oczywiście wciągu dnia pewnie bywa wyższe. Ale muszę jeszcze popracować nad tętnem.

Macie jakieś pomysły ?

Nerwica a ciśnienie

przez paradoksy 23 mar 2012, 13:18
mi się trochę uregulowało już od leków na nadciśnienie, nie jestem taka rozjebana jak na początku...
tyle że mam jeszcze skierowanie na badania tsh, bo od tarczycy mogę mieć to nadciśnienie (i objawy mi się zgadzają, łącznie ze zwiększoną wrażliwością na światło)
paradoksy

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 23 mar 2012, 14:58
Diabełek :-)

Tachykardie i takie jazdy z tętnem mogą nie świadczyć o niczym, a mogą tylko pokazywać, że pół dnia na przodku z młotem pneumatycznym stałeś :-(
Ale, na szczęście, nie mnie oceniać...

Wk...ce jest natomiast, jak nasze mózgi potrafią nami pomiatać- piękna pogoda, sympatyczny park, spacer z wózkiem ( w którym Młodszy śpi ), telefon wyciszony... Pełen luz- zwłaszcza, że przed wyjściem ciśnienie 115/75/55... I nagle, jak piorun z błękitnego nieba, uczucie kołatania czy nierównej pracy pompki, jakiś ból łba i ogólnie nogi z waty. Nic tylko siąść i płakać.

A w domu- łeb trochę boli ( ale to może kolejna zmiana pogody ), ciśnienie 122/82/65. Tylko spać mi się potwornie chce.

Nerwica a ciśnienie

przez paradoksy 23 mar 2012, 19:43
też was z tyłu głowy, na karku prawie że uciska jak ciśnienie wariuje? bo mi neurolog powiedział, że to od tego.. :-|
paradoksy

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 23 mar 2012, 20:51
Tak się dziś zastanawiałem, jakie miałbym ciśnienie i objawy nadciśnienia/problemów z pompką, gdybym nie łykał przepisanych proszków... Jeszcze do lipca ub, zanim lekarze czarno na białym mi nadciśnienie "złapali" czułem się zarówno fizycznie, jak i psychicznie o niebo lepiej. I teraz problem, czy się objawy/choroba* nasiliły i stąd, mimo leczenia czuję się jak się czuję, czy dodatkowa potwierdzona informacja o nadciśnieniu całkiem mi zwoje poprostowała...

Choć dziś się sam do siebie śmiałem, że gdyby to co czuję było problemami z sercem ( nie piszę o ciśnieniu ), to już bym chyba dawno z kostuchą piątkę pod bramą u Św. Piotra przybił :hide:

* i to też problem- z pompką większych problemów nie stwierdzono, podwyższone ciśnienie pokazuje maszyna piekielna...

Nerwica a ciśnienie

przez Behemoth 23 mar 2012, 22:13
paradoksy, Miał na myśli chyba potylicę. Mnie czasami kark napier.... a ciśnienie mam wzorowe.

Nerwica a ciśnienie

przez Czapla 26 mar 2012, 11:04
paradoksy napisał(a):też was z tyłu głowy, na karku prawie że uciska jak ciśnienie wariuje? bo mi neurolog powiedział, że to od tego.. :-|

Paradoksy, mnie boli z tyłu głowy i na górze jak mam typową migrenę, a jak mi skoczy trochę cisnienie, to czuję takie jakby "gotowanie" w głowie. Chodzi mi o to, że zawsze wiem, kiedy mam nieco podwyższone ciśnienie i wtedy uruchamia mi się lęk.

Powiem Ci jeszcze, że na mnie leki obniżające ciśnienie nie działają jak dostaję ataku lęku ze wzrostem ciśnienia. Działa na mnie za to hydroxyzyna :bezradny: . Od kilku lat biorę Beto 25 ZK najmniejszą dawkę. Lekarz mi powiedział, że jak już biorę go tak długo, to nie mogę ich odstawić do końca życia. Prawdopodobnie kilka dobrych lat temu postawiono mi błędna diagnozę, że mam nadciśnienie, a u mnie skoki ciśnienia były spowodowane lękiem... Normalnie potrafię mieć często nawet tzw. niedociśnienie. Zależy czy zaczyna się jazda czy nie..

Nerwica a ciśnienie

przez Behemoth 26 mar 2012, 13:06
Ja ostatnio mam zagwozdkę. Boli mnie lewy bok żebra. Bój jakby promieniujący od żołądka. Nie jest silny ale na tyle wkurzający, że dziś wywołał u mnie atak paniki. Ażeby było dziwnie. Atak trwał ok 20 sek. I kiedy myślałem, że już zemdleję ustąpił natychmiastowo. Zażyłem xanax 0,25 na wszelki wypadek. Bok mnie jak bolał tak boli dalej. Takie akcje mam od czasu do czasu. I za cholerę nie mam nie mam pojęcia co jest grane. Umówiłem się do gastrologa może on coś wymyśli.

W załączeniu przesyłam wynik holtera EKG.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Sortuj wg