nerwica lękowa a miesiączka

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica lękowa a miesiączka

przez ankaanka775 28 lut 2009, 11:54
witam wszystkich
jestem tu nowa i nurtuje mnie wiele pytań dotyczących nerwicy lękowej
od niespełna dwóch tygodni biore leki,przestałam polegać na swojej "silnej woli"
powiedzcie jak u was przebiegał czas przed samą miesiączką ,czy leki łagodzą objawy napięcia?ja mam potworne napady lęku ,szczególnie w dzień ,kiedy powinna być miesiączka
nie wiem czy sertagen to złagodzi
odpowiedzcie prosze... :roll:
pozdrawiam

Re: nerwica lękowa a miesiączka

przez cytrynkaaa88 28 lut 2009, 12:43
przed okresem oczywiście, jak to kobieta, czuję się bardziej rozdrażniona, ale jeszcze nie zauważyłam większego nasilenia objawów nerwicowych. za jakiś tydzień pewnie powinnam miec o tym większa wiedzę :P

u mnie występuje raczej problem o innym charakterze - brak miesiączki. najpierw myślałam, że to z powodu przedłużającego się stresu, potem że ciąża, a potem zrobiłam badania hormonów i podwyższa prolaktyna, teraz biorę tabletki. mimo, że ginekolog wiedziała, że ten stan podwyższony ze stresu, nie zaleciła wizyty u psychologa/psychiatry. teraz sama wzięła się za swoją nerwcię.
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez ankaanka775 28 lut 2009, 14:02
ja też tak miałam ,najpierw dostałam za wcześnie a potem nie miałam wcale miesiączki.....dostałam leki na wywołanie i jak już dostałam to myślałam ,że umre
koszmar...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynkaaa88 28 lut 2009, 14:15
po wizycie u psychiatry, pani dr kazała mi odstawić leki na obniżenie hormonów stresu, że to nie pomoże, bo należy leczyć przyczynowo, a nie objawowo. myślę, że dużo w tym prawdy.

przez ankaanka775 28 lut 2009, 14:17
może i tak ,tylko ja nie wiem czy spowodowane to było stresem czy niedoborem progesteronu :?
masz może gg?to jest moje 2997771,może popiszemy?

przez mola 02 maja 2009, 10:21
Ja tez musialam porozmawiac na ten temat z moim psychiatra, gdyz kilka dni przed otrzymaniem okresu mialam ataki paniki, silne leki itp. Pomimo, ze wszytskie pozostale dni mijaly mi spokojnie. Wytlumaczyla mi to na zasadzie hormonow kobiecych, ktore roznie dzialaja jak sie zmieniaja. Na mnie dzialaja w taki sposob, ze mam leki, na innych w taki, ze sa podraznieni. W te dni, kiedy mam leki i ataki paniki zalecila mi przyjmowanie jeden tabletki pramolanu wiecej.

przez agusiaww 02 maja 2009, 10:53
mola ja mam przed okresem, mimo ze biore leki tez napday paniki i lęku niestety ale tak na mnie działaja horomny kobiece, i leki tego nie zmniejszaja, byc moze u Ciebie bedzie inaczej.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez linka 03 maja 2009, 11:30
W trakcie każdego okresu natężenie objawów chorobowych...niestety ja też tak miałam.
Uzgodniłam więc z psychiatrą że zacznę brać tabletki antykoncepcyjne ( niwelują PMS, zmniejszają bóle, mogę przesuwać sobie krwawienie, znacznie skracają mi okres - z 7 dni na 3, poza tym przy braniu antydepresantó ciąża jest raczej niewskazana - więc i zabezpieczenie). Problem się rozwiązał.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez cytrynkaaa88 03 maja 2009, 11:45
po dwóch okresach odkąd mam nerwice zauważyłam pewne objawy...

po pierwsze - wczesniej zaczynają mi się objawy PMS - jakies 7-10 dni przed okresem. bóle piersi, wzmożony apetyt, przetłuszczające się włosy, zatrzymanie wody w organizmie. (nie wiem dokładnie, czy to nie sprawka podwyższonej prolaktyny)

po drugie - z tego powodu wczesiej przed okresem jestem rozdrażniona, a więć nerwowa i częściej myślę o nerwicy, że atak może się pojawić właśnie teraz, kiedy jestem kłębkiem nerwów. do tej pory jednak to głównie obawy.

przez Jasmina88 04 maja 2009, 14:46
a czy wyraźnie zmienił się Wam cykl?
od 3 miesięcy odkąd wykryto nerwice, z 28, dniowego nagle stał sie nieregularny 30. i więcej :(
Jestem przerażona, bo wmawiam sobie ciążę, której nie może być.
Niedlugo wmowie sobie raka macicy
stukot w mojej głowie

przez linka 04 maja 2009, 15:00
Jasmina88, to jest naturalne przecież cykl może isę zmienić pod wpływem stresu......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Estel86 04 maja 2009, 16:56
Przed miesiączką mam nasilenie lęków.
http://www.gwendolen.blog.onet.pl

Powiadam wam; trzeba mieć chaos w sobie, by narodzić tańczącą gwiazdę.
F. Nietzsche

przez cytrynkaaa88 04 maja 2009, 21:17
Ja bym powiedziała, że nie mam nasilenia lęków, ale czuje ciagły niepokój, rozdrażnienie, pobudzenie umysłowe, ruchowe i emocjonalne. i teraz sama nie umiem rozróżnić, czy wynika to tylko naturalnych procesów organizmu przed okresem, czy to juz sprawka nerwicy. Mimo wszystko kiedyś odczuwałam rozdrażnienie w PMS duuuużo lżej. Widocznie przez nerwicę (jak ze wszystkim) jesteśmy wrażliwsze.

przez cixi81 04 maja 2009, 23:02
ja na tydzien przed miesiaczka czuje wewnetrzny niepokój i kołatanie serca , ale nie zawsze ...zależy od cyklu .

Sortuj wg