Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pimpek82 16 lut 2014, 15:56
ja pierdziele,mało tego,że codziennie mam jazdy z napięciem w głowie to jeszcze dzisiaj gorzej mi naciska na tą głupią głowę,bo przyjechali koledzy do męża i coś tam sobie robią przy samochodach, a ja jestem gorzej spięta na samą myśl,że są i jak się do nich odzywam,to mało mi łba nie rozwali tak mnie ciśnie, :(

przez AddictGirl21 16 lut 2014, 16:04
Postanowiłam zrobić sobie dzisiaj spacer "na siłę" i nie było łatwo. Moja agorafobia znów dała się we znaki. Miękkie nogi, bardzo zaawansowane odbieranie bodźców zewnętrznych, ogromny lęk, że upadnę. Boże wychodziłam z domu trzy razy, żeby to przezwyciężyć. Za trzecim razem było w miarę okey ale dosłownie nuciłam sobie pod nosem żeby nie skupiać się na moich wariackich lękach. Psychoza dosłownie. KurVa czemu tak jest? Skąd ten cholerny strach. To jest anormalne i tak uprzyksza mi życie. Nie mogę się z tym pogodzić. Psychoterapię mam na 26lutego i szczerze nie mogę się już doczekać. Naiwnie wierzę, że to mi pomoże zniwelować wszystkie głupstwa w głowie jakie mnie prześladują kiedy tylko wychodzę na otwartą przestrzeń. Nie poddam się. Muszę to zwalczyć bo inaczej zwiędnę emocjonalnie
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez wieslawpas 16 lut 2014, 16:29
No ja tez przed chwila dostalem ucisku i napieć w głowie - jest do bradzo nieprzyjemne, stało się to w momecie kiedy zdecydowalem sie na wyjście do sklepu, nie wiem czemu tak jest, ale zawsze jak wybieram sie do tego sklepu w weekend to dostaje tych nieprzyjemnuch napięc. Nie wiecie dlaczego tak może sie dziać?
Przecież to jest tylko zwykłe wyjście do sklepu. Dodadam, że wcześniej od obudzenia do momentu zaczecia kompielii przed wyjsciem do sklepu czułem się całkiem dobrze. Czy wy też macie taki mocny ucisk w głowie???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pimpek82 16 lut 2014, 16:31
AddictGirl21 ,doskonale cię rozumiem,też ograniczam swoje wyjścia

przez platek rozy 16 lut 2014, 16:33
AddictGirl21 napisał(a):Postanowiłam zrobić sobie dzisiaj spacer "na siłę" i nie było łatwo. Moja agorafobia znów dała się we znaki. Miękkie nogi, bardzo zaawansowane odbieranie bodźców zewnętrznych, ogromny lęk, że upadnę. Boże wychodziłam z domu trzy razy, żeby to przezwyciężyć. Za trzecim razem było w miarę okey ale dosłownie nuciłam sobie pod nosem żeby nie skupiać się na moich wariackich lękach. Psychoza dosłownie. KurVa czemu tak jest? Skąd ten cholerny strach. To jest anormalne i tak uprzyksza mi życie. Nie mogę się z tym pogodzić. Psychoterapię mam na 26lutego i szczerze nie mogę się już doczekać. Naiwnie wierzę, że to mi pomoże zniwelować wszystkie głupstwa w głowie jakie mnie prześladują kiedy tylko wychodzę na otwartą przestrzeń. Nie poddam się. Muszę to zwalczyć bo inaczej zwiędnę emocjonalnie

TeZ mam agorafobie i powiem Ci ze zaczelam psychoterapie miesiac temu , jest lepiej , wiecej wychodze z domu . Na psychoterapii dazymy do tego zeby poznac co w nas lęki wywoluje i to oswoic , mysle ze jesli bedziesz pracowala sumiennie na tej terapii to wyjdziesz.

Ja teraz leków nie biore a bralam od pazdziernika mobemid i bylam mniej mobilna na leku niz bez niego.
Mnie sama swiadomosc ze jest ktos kto stara sie mi pomoc pokonac to dziadostwo juz duzo dala.
A mialam klopot zeby wyjsc do sklepu....Teraz mam juz lepsze dni i gorsze a dawniej mialam tylko te drugie.Jeszcze miesiac temu nie wyobrazalam sobie jazdy autobusem a teraz jade.I nie mam paniki w nim chociaz lęki miewam ale staram sie je utrzymac na takim poziomie zebym w panike nie wpadla i nie musiala wysiadac.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wieslawpas 16 lut 2014, 16:38
platek rozy, Płatku, nie wiedzialem ze i Ty na tym wątku siedzisz. Ja go okryłem wczoraj, mysle sobie, że jak na aorafobie dobrze sobie radzisz bioroac pod uwage, Twoje poranne zakupy...

przez pimpek82 16 lut 2014, 16:39
wieslawpas ,ja mam napięcie przez cały czas,a wzrasta z byle powodu np.rozmowa przez telefon,wypad do sklepu,czy nawet głupia rozmowa z druga osoba

przez wieslawpas 16 lut 2014, 16:43
pimpek82, Aha no mam dokładni i identycznie to samo, telefony, rozmowy wyjśce to zaraz meczy mnie napięcie. To jest jakis czynnik psychologiczny, wczoraj mialem takie napiecie na parkinu, ale prawda jest takze ze po praru godzinach przeszlo bez śladu problem polea na tym, że jak jest to nie da sie na nim jakos normalnie funkcjonowac rozmawiac, sesnownie skupiajac sie na rozmowie itp. Myślisz sobie, że moga być na to jakieś leki???

przez platek rozy 16 lut 2014, 16:45
wieslawpas, radze bo musze :) i nie chce zgnic w tym domu :why: ja zawsze bylam pelna energii :) Szkola , praca malo co w domu spedzalam czasu dlatego musze z niego wychodzic i sie zbierac do zycia na sile.
Jak my wszyscy!!!
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez AddictGirl21 16 lut 2014, 16:50
platek rozy,

Bardzo dziękuję za pocieszenie i uspokojenie mnie. To dla bardzo wiele znaczy. Pojawia się światełko w tunelu, że da się z tego wyjść. Wiem, że muszę to pokonać bo życie w lęku porównywalne jest dla mnie do biednego ptaszka, który skazany jest na byt w klatce bez możliwości wyfrunięcia na zewnątrz. Osobiście wierzę w terapię i będę sumiennie chodzić i sumiennie wyciągać wnioski, które mam nadzieję mi pomogą. Jestem świadoma, że to będzie długa i kręta droga ale muszę znaleźć w sobie silę żeby przejść ją godnie i bez bolesnych potknięć

-- 16 lut 2014, 15:54 --

pimpek82,

Pimpek nic nie trwa wiecznie więc i to dziadostwo kiedyś da Nam Święty spokój. Wszystko siedzi w Naszej głowie, w podświadomości. Trzeba się poprostu "przesterować" na pozytywne myślenie bez strachu i niepotrzebnych emocji. Wierzę, że Nam się uda
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez platek rozy 16 lut 2014, 16:59
AddictGirl21, da sie to oswoic i da sie normalnie funkcjonowac to na pewno:) Mam nadzieje ze trafisz na kompetentna psychterapeutke i ze bedziesz sie posuwala do przodu chociaz na poczatku beda to malutkie kroki ale beda.Najwazniejsze to ruszyc . Ja sobie w autobusach cwicze oddechy , staram sie uspokajac zamykam oczy i udaje ze jestem gdzies indziej albo wmawiam sobie ze nic mi nie jest to lęk a co on mi zrobi? To pomaga. Lęk sie troche obniza a tym samym nie dochodze do paniki .

przez pimpek82 16 lut 2014, 17:00
wieslawpas,nie mam pojęcia,pewnie pomogła by jakaś terapia,leki,chociaż jesteśmy różni nie na wszystkich będzie to działało.Ja jestem z tych osób,które nie dadzą sobie nic przetłumaczyć i myślę,że tak samo pogadanka niewiele by zmieniła.Mam przepisane leki,ale nie chce ich brać,może to błąd chociaż na chwilę bym odetchnęła,ale co potem,jak przestanę je brać.Ja z tym napięciem męczę się już od roku.Jakoś dałam sobie radę z pozostałymi objawami.Zostało tylko to ciągłe napięcie w głowie,obręcz,czasami uczucie bujania.A napięcie wzrasta w sytuacjach jak pisałam wcześniej.Nawet znalezienie czegoś w internecie czy zrobienie przelewu jest problemem,bo mam watę w głowie,nie mogę się skupić,kreci mi się w głowie i mocniej ją ściska,że mam wrażenie,że zaraz wybuchnie,albo coś mi tam pęknie.Może neurolog by coś zaradził,jakieś leki dotleniające mózg czy coś.

przez platek rozy 16 lut 2014, 17:03
pimpek82, ale na terapii nie ma byc pogadanka:) lęki leczy sie w trybie poznawczo behawioralnym wiec tam jest praca, sa cwiczenia do domu , to nie psycholog ma byc a psychoterapeuta . W zadnym razie nie w formie pogadanki bo pogadanke mozna miec z kolezanka;)

przez wieslawpas 16 lut 2014, 19:58
Oprócz napięcia w głowie odczuwam także takie napięcie i pobudzenie w splocie słonecznym, to jest naprawdę kiepskie bo czuć nerwy w ciele, człowiek jest roztrzęsiony, pobudzony, nie można usiedzieć na miejscu, idę ulica i czuje to, jade autem i czuję to. Towarzyszy temu też lekka derealizacja. Czy też może macie coś takiego?

Sortuj wg