Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kleopati 20 lip 2011, 10:02
MOLKOno własnie najgorsze są te odczucia fizyczne, bo przeciez skoro cos tam boli to moze rzeczywiscie jest jakas choroba, nawet jesli wyniki wychodza dobre. Osoby, które cierpia na nerwice maja o wiele gorzej od osob ktore choruja somatycznie pod tym wzledem ze nie sa rozumiania przez spoleczenswto. Najgorsze jest to jak inni mysla ze to moja wina bo sie sama nakrecam, w pewnym sensie to prawda, ale przeciez ja tego nie chce przezywac. Nikomu, nawet najgorszemu wrogowi, nie zycze zeby przez to przechodzil....masakra :bezradny:

przez agusiaww 20 lip 2011, 17:45
Pozostaje tylko sie cieszyc, ze chociaz antydepresanty to lagodza, albo calkowicie usuwaja, bo z somatycznymi objawami naprawde ciezko zyc.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Molko 20 lip 2011, 19:38
Monika1974, no wydaje mi sie ze juz teraz tylko psychoterapia.

-- 03 sie 2011, 14:07 --

Wróciłam 3 dni temu do domu i czuje się o 100% lepiej.
Nie było żadnego "ataku" zawrotów głowy super.Jutro idę na terapię.Oby dalej było tak jak jest to zaczne pracować nad tą sprawą przez którą tak ostatnio upadłam.
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy.

przez Montez 11 sie 2011, 19:56
Spięcia w głowie oraz trzaski i chrupnięcia

Witam !

Chciałbym rozwinąć swojego posta którego pisałem jakieś 2 miesiące temu.
Został on przeniesiony do wątku :Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Nikt tematu nie poruszył a sprawa jest względnie ciekawa.
Oto treść pierwszego :

Mój problem to nerwica lękowa. Zmagam się z nią już ładnych kilka lat.
Najczęstszym objawem, który u mnie występuje to silne napady panicznego lęku - przynajmniej kilka razy dziennie.

Niestety jakieś dwa miesiące temu pojawił się u mnie nowy fizyczny objaw.
Zaczyna mnie to przerażać - szczególnie mocno odczuwam to dzisiaj.

A wygląda to tak: Podczas gdy nabieram głęboko powietrza czuję ból z tyłu głowy.
Uczucie jest takie jak gdyby powietrze przelatywało przez świeżą otwartą ranę i to po-prostu boli.
Dodatkowo podczas wdechu słyszę i czuję w tym miejscu tak jakby trzask/chrupnięcie!

To jest naprawdę niepokojące.
Wziąłem sobie urlop na dzień jutrzejszy i zastanawiam się czy nie iść do lekarza.

Zna ktoś z was taki przypadek ?
Dzięki!

-- 11 sie 2011, 20:07 --

Aktualnie sprawa ma się następująco :

Byłem z tym u neurologa.
Najpierw z NFZ.

Lekarz ten badał mnie w taki sposób :
Proszę podnieść rękę do góry, proszę spojrzeć w prawo. Proszę to proszę tamto.
I na tej podstawie stwierdził że z moją głową wszystko ok.

No to się wkurzyłem.
Poszedłem prywatnie.
Dałem 100zł i co ?
Badanie wyglądało tak samo!

Pani powiedziała że jestem nerwowy i że przesadzam.
Bo gdyby stwierdziła jakąś nieprawidłowość to od razu wysłała by mnie do szpitala.

I teraz już nie wiem co mam robić.
W dalszym ciągu mam to potworne napięcie z tyłu głowy + traszki przy wdychaniu i jakby rana w środku. Cały czas - cały dzień.
To jest nie do wytrzymania.

Ale uwaga ciekawostka. Neurolog z NFZ poradził abym sobie kupił coś przeciwbólowego.
I kupiłem. Teraz codziennie rano jem jednego ibuproma.
Tak się dobrze po tym czuje - prawie nie mam lęków.
Nie czuje też wtedy tak bardzo tego bólu w głowie.
Ciekawa sprawa.

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego za każdym razem jak wdycham głęboko powietrze to czuję ten trzask i jakby ranę ?
Spędza mi to sen z powiek.

Dzięki!
Ostatnio edytowano 21 sie 2013, 11:01 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy.

przez tahela 11 sie 2011, 20:47
A wygląda to tak: Podczas gdy nabieram głęboko powietrza czuję ból z tyłu głowy.
Uczucie jest takie jak gdyby powietrze przelatywało przez świeżą otwartą ranę i to po-prostu boli.
Dodatkowo podczas wdechu słyszę i czuję w tym miejscu tak jakby trzask/chrupnięcie!

Z tego co pamiętam to migrena jest poowdowana obkurczeniem naczyn krwionośnych w głowie i brakiem dochodzenia odpowiedniej ilości tlenu, moze gdy dostajesz ataku paniki obkurczaja sie u ciebie naczynia krwinosne a przy ataku nabierasz jednoczzęsnie wiecej powietrza , które jest niedopuszczane tam gdzie powinno i powduje to ból głowy ogromny. Raczej wyglada na objaw nerwowy, alee to takie moje ale to ze slyszysz trzaski może byc spowodowane tym ,ze czujesz strach, taka jakby reakcja obronna.
Ostatnio edytowano 11 sie 2011, 22:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono oraz poprawiono cytowanie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez *Monika* 11 sie 2011, 22:41
Montez, Myślę,że masz te objawy na tle nerwowym. MOżna mówić o tzw. hipochondrii.
Zastanawiająca jest dla mnie ta rana...odnosisz takie wrażenie tak? Że masz ranę , na którą skierowany jest strumień powietrza?
Kiedy ostatnio się zraniłeś, tak poważnie?
Molko napisał(a):Monika1974, no wydaje mi sie ze juz teraz tylko psychoterapia.

No to czekam na relację! :D
Obrazek
Główny Moderator

przez Montez 11 sie 2011, 23:18
Kurcze nie rozumiecie.
Te trzaski są cały czas.
Nawet jak czuje się świetnie.

Za każdym razem jak wdycham powietrze.
Coś jakby się w tym momencie kurczyło w głowie. Im więcej powietrza tym bardziej się kurczy, a jak już bardzo jest skurczone czyli przy pełnym wdechu to słyszę i czuję pstyk pstyk pstyk pstyk pstyk.

Jeszcze jedno. Czasem gdy się budzę to w tym samym miejscu które się kurczy przechodzi mi jakby taki lekki prąd.
To akurat nie wiedzieć czemu jest bardzo przyjemne uczucie :)
Wtedy nie słyszę "pstyk" tylko "bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz" - przez dłuższą chwilę - 5 sek
Brzmi to wszystko trochę śmiesznie, ale tak to wygląda.

Na pewno ma to powiązania z nerwicą, ale na pewno też nie jest to normalne.
Zaskoczyła mnie trochę ignorancja ze strony lekarzy.
Utrudnia mi to życie bo nie da się o tym nie myśleć.
Mam tak cały czas. Niezależnie od tego jak się czuje.
A czuję się ostatnio naprawdę świetnie!

Ps. Myślę, że na hipochondrię trochę za wcześnie.
Ja to na serio czuję i słyszę. Bo to boli!!!!!!!!!!!!!!!!!

Help!
Ostatnio edytowano 11 sie 2011, 23:21 przez Montez, łącznie edytowano 1 raz

przez *Monika* 11 sie 2011, 23:19
Montez, Suchaj...to może wykonaj rezonans magnetyczny, albo tomografię komuterową tych miejsc, gdzie występują te objawy, co?
Obrazek
Główny Moderator

przez Montez 11 sie 2011, 23:23
Byłem u dwóch lekarzy i mnie spławili.

Do kogo w takim razie mam z tym iść bo nie wiem ?

To jest sensowny pomysł....

przez tahela 11 sie 2011, 23:47
Idź najlepiej prywatnie z tym ,ze rozpoznaj dobrze lekarzy. Mozna to tak załatwic ze chodzisz prywatnie na wizytę raz czy 2 w miesiącu a lekarz prywatny ci załtwia wszystko juz jak na ubezpieczenie czyli kosztuje cie to powiedzmy 100, 200 zł na miesiac a wszystkie badania nawet te drogie co kosztuja po kilkaset zł masz z ubezpiecznia a załatwia to lekarz do którego chodzisz i daje ci skierowania. Jest to wkręcanie sie czasami bez kolejki , nie jest to moze to i do konca uczciwe ale jest to najbardziej skuteczny sposób i chyba w sumie najbardziej tani. Tylko trzeba sobie dobrego lekarza dobrac. Rezonans tez tak mozna spróbowac załatwic.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez *Monika* 12 sie 2011, 00:53
Montez, słuchaj, ja zrobiłam sobie tak... jak pisze tahela, potrzebowałam zrobić TK szyi.
Poszłam prywatnie do endokrynologa, sam mi zasugerował, żeby rodzinny mi dał skierowanie do niego czyli do endokrynologa. Załatwiłam sobie to skierowanie. Płaciłam za wizytę prywatną 70 zł endokrynologowi. A na TK (tomograf komuterowy) dał mi skierowanie już ten prywatny endokrynolog w ramach NFZ. Czekałam w sumie 3 tygodnie w kolejce, wykonywałam w Cieszynie TK.
To jest sposób.
No, niestety, czasem życie zmusza do takich posunięć.
TK nie wykazało zmian nowotworowych i nacieków z powodu guza tarczycy więc ok. Miałam podejrzenie tarczycy zamostkowej.
Kurcze, musiałabym znów pójść się skontrolować. Tym razem biopsja.

Napisz jaką decyzję podjąłeś.
Obrazek
Główny Moderator

przez annes 05 lis 2011, 22:17
Witam
Jestem tu nowa... Ciesze sie ze jest takie forum... bo w domu nikt mnie nie słucha... nie dziwie sie sama gdy moj tata zachowywał sie jak ja nie chciałam go słuchąć..

Mam 24 lata i od kilku miesiecy nie moge sobie poradzić... przeraźliwie się boje... Najpierw o dzieci... wpadam w panike kiedy sie uderzą, nie spałam całe noce wydawało mi sie że może im sie coś stać, następnie przyszedł strach o jakiś wypadek "że gaz wybuchnie" itp, następnie zaczeły się ataki paniki że umieram z bólami w klatce. Ostatnio to wszystko jakby przygasło i zaczełam odczuwać ucisk głowy. Najperw z tyłu, następnie jakby zatokowy z zawrotami i złym widzeniem, koło uszu, ogólnie w różnych częściach głowy. Nie jest to ból silny cos jakby ciśnienie zatoki... w tym tygodniu ide do lekarza ale ryczec mi sie chce bo wszysty mnie traktuja jak warjatke i nie wierzą że ten ból i strach są prawdziwe...

przez jasaw 05 lis 2011, 23:17
annes, tylko ktoś, kto cierpi podobnie ja Ty, może zrozumieć, co znaczą te wszystkie objawy. Ja to znam i wiem, jak mi utrudniają normalne funkcjonowanie.
Mam zawroty, mam uciski, mam momentami słabe widzenie...
Poradzę Ci, byś starała się, w bezpiecznym miejscu - w domu, zastanowić chwilę, co tak naprawdę dzieje się z Tobą, gdy czujesz ucisk głowy???
Przez chwilę obserwuj siebie, spokojnie - czy przewrócisz się, czy zasłabniesz.... Kiedy przekonasz się, że taki stan trwa niedługo i tak naprawdę nic się nie stało, zrozumiesz, że to objaw nerwicy, po prostu i trzeba z nim powalczyć troszkę. Radziłabym Ci zrelaksowanie się...przy muzyce lub przy treningu Jacobsona, Schultza.
Być może nadmiar obowiązków sprawił, że jesteś przemęczona,że nie potrafisz odreagować nawarstwiających się stresów - tak jest w moim przypadku :bezradny: .
W porównaniu ze mną, jesteś bardzo młoda, wierzę więc, że poradzisz sobie z tym problemem albo sama, albo z psychologiem.
Ja cały czas próbuję...powodzenia Ci Życzę!!!!
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez annes 06 lis 2011, 10:21
jasaw, nawet nie wiesz ile dla mnie znaczy twoja odpowiedz. Probuje sobie radzić, mam dwoje malych dzieci i nie mogą mieć takiej matki... Tak jak piszesz nadmiar obowiązków. Jestem sama z dziećmi, mąż kierowca... Do tego przeprowadziliśmy się, niby do mojej miejscowości rodzinnej, ale jakoś nie mam tu nikogo oprócz rodziny...
Dziekuje że ktoś mnie rozumie

Sortuj wg