skurcze dodatkowe serca

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez atrucha 25 lut 2006, 20:50
Oj,mają tak;) Przeszukaj posty. Ten temat był już wałkowany;) Staramy się nie powtarzać tych samych wątków.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

czy nerwica może doprowadzić do rzeczywistego zawału serca??

przez kamil 03 mar 2006, 12:22
mam pytanie czy nerwica serca może doprowadzić człowieka do zawału??????? strasznie się tego boję.

przez roccola 03 mar 2006, 12:31
Absolutnie nie ja mialam tez stwierdzoną nerwice serca. ..Zeby dostac zawalu musi zaistniec szereg zjawisk w twoim organizmie. Zwezenia zył nadwaga, cholesterol , palenie, stresujący styl zycia. A i to nie jest 'gwarancją" zawału. Nerwica serca moze sie przyczynic do zawalu ale to po dobrych kilkunastu latach w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami ktore wymienilam wyzej . Wię głowa do góry nic Ci nie grozi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kamil 03 mar 2006, 12:48
to genialnie. Taraz kak będę miał atak będzie mi dużo łatwiej z myślą,że on do niczego nie prowadzi.jednakże jestem w samym środku tych wszystkich objawów o których pisałaś.mam 23 lata więc na zawał muszę jeszcze trochę poczekać.

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 11:54 am ]
mam kolejne pytanko: czy z wylewem jest podobnie. nie znam sie zbytnio na medycynie więc pytam znawców-takich profesorków, którymi niewątpliwie jesteście.j(':D')
Very Happy

przez roccola 03 mar 2006, 12:58
Nerwica to tez dobry moment zeby zacząc o siebie dbac.. Schudnąć rzucic palenie..zaczac więcej sie ruszać...wielu z nas to sie udaje ...Nadwagi nie mam ale bardzo bym chciala rzucic palenie :( no coz na razie nie potrafię)
Zaczęłam pic wino czerwone bo podobno lampka czerwonego wina doskonale wplywa na serce i krążenie :D

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 11:59 am ]
A wylew hm..tu trzeba miec problemy z nadcisnieniem i tez na przestrzeni lat nie leczone nadcisnienie moze spowodowac wylew. Boze masz takie same lęki jak ja mialam

przez paula 03 mar 2006, 13:01
O ja tez jestem zwolenniczką czerwonego i białego wina! Oczywiscie w okreslonych ilościach! :lol: Nie ma nic przyjemniejszego jak lampka czerwonego wina wypita razem z ukochaną osobą przed snem!!ach.....
cokolwiek tu wymienisz, zdarza sie to wielu!

przez kamil 03 mar 2006, 13:09
masz rację ta zmiana trybu życia to świetna sprawa ale to nie jest takie proste, trzeba miec naprawdę silny charakter żeby coś z tym zrobić. i jeszcze jedno, jeżeli jesteś już taka miła i odpowiadasz na moje pytania, to ppowiedz mi czy nerwica serca może współistnieć z nerwicą lękową i fobią społeczną??????, bo jak tak czytam wasze posty to dochodzę do wniosku, że ja to mam w sobie wszystkiego po trochu :cry:

przez roccola 03 mar 2006, 13:52
Raczej tak to tak zwany lęk uogólniony. Ja sie balam zawalu udaru wylewu..ludzi..więc wszystkiego po trochu

przez Mefisto 03 mar 2006, 20:12
Jesteś pewien że masz nerwice serca :!:
czym sie ona u ciebie objawia :?:
wiesz..... nerwice serca można zdiagnozować po wszystkich badaniach
wykluczających przyczynę organiczną .

Nerwica a serce

przez Kaarolcia 16 kwi 2006, 16:47
Na początq mojej nerwicy wtedy kiedy wylądowałam w szpitalu powiedzieli mi że mam częstoskurcz komorowy...też takie coś mieliście? Bardzo szybko serduszko bije, później mi zwalniało no i oczywiście uczucie duszenia....Sama już nie wiem co mam myśleć bo ciotka mi nagadala że ona też ma częstoskurcz i to jest rzadka ale groźna choroba... Poza tym będąc w szpitalu stwierdzili że jest wszystko okey i że jestem wydolna, ogólnie że wsio gra... i co ja mam myśleć?

przez lateralus 16 kwi 2006, 19:43
tzn powiem Ci tak, ja jak miałem EKG to kardiolog powiedziała mi że moge mieć częstoskurcze i pytała się czy wcześniej nie wystąpiły. Zdarzyło mi się prae razy czuć coś podobnego, ale to już po rozmowie z Nią. i jak narazie 6 miesięcy już minęło jak nie więcej i nic mi nie jest. tzn nic kardiologicznego ;)

Pani kardiolog powiedziała też że mam się nie ograniczać w czynnościach i żyć normalnie. jedynie uważać na basenie, bo jeśli częstoskurcz wystąpi to może mi się zakręcić w głowie i mogę się nałykać wody.

to tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia, nerwica już nie wróciła na pole kardiologiczne, obecnie utrzymuje się na neurologicznym niestety...
"(...) Którędy strach przeszedł, tam nie ma nic. Jestem tylko ja."

Frank Herbert "Diuna"

Ból serca

przez darekk 17 kwi 2006, 20:34
czy ból serca jest normalnym zjawiskiem gdy się ma nerwicę?? od kilku dni miewam bóle ale nie tak jak wszyscy opisują (zamostkowe) tylko bardziej po lewej stronie, praktycznie na skraju ciała a od czasu do czasu zamostkowe bóle a raczej ściski jakby mi ktoś dłonią serce sciskał

przez cenedra_20 17 kwi 2006, 21:00
To jest typowe. Mnie ból promieniował na lewą rękę, która w dodatku drętwiała. A robiłeś jakieś badania lub czy byłeś u lekarza?
"Each light between sunrise and sunset is worth dying for at least once"

przez darekk 17 kwi 2006, 21:41
tak robiłem usg, gazometrię i kilka innych badań z krwi m.in holesterol i wszystko w normie

Sortuj wg