Problemy z sercem,kołatanie,skurcze i reszta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: kołatanie serca - metody ?

przez maciejb 07 lip 2008, 21:19
Możesz trochę jaśniej?

Miałem robione cho serca które wykluczyło wade czy chorobe serca. A ten blok wedlug lekarza ma wiekszosc ludzi nawet o tym nie wiedzac.

przez mysia223 07 lip 2008, 21:27
no to ja wiem , ze jak blok to aspargin odpada ale u mnie na EKG nic nie wykryli

nie nakręcajmy sie tak, myslmy pozytywnie

ciekawa jestem jak na mnie podziała ten Kardiostabil bo mam brac raz dziennie i do tego 2 razy aspargin

przez tomakin 07 lip 2008, 21:47
Jaśniej - skonsultować z kardiologiem. Nie znam na pamięć wszystkich chorób serca :D Wiem tylko, że w niektórych przypadkach taka terapia jaką zalecam raczej zaszkodzi niż pomoże - nic groźnego co prawda, ale po co sobie zdrowie psuć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cleo31 22 mar 2010, 11:53
tomakin napisał(a):pierwsza rzecz to sprawdzić oczywiście poziom magnezu i potasu - nie testem, a zdroworozsądkowo, po objawach. Ile tego magnezu jesz? Nie pijesz kawy, nie pijesz coli? Nawet 4 tabletki magnezu dziennie mogą być całkowicie "zneutralizowane" wypiciem 0.3 coli czy 2 kaw.

druga sprawa - sprawdź DOKŁADNIE tarczycę - przynajmniej badanie TSH, FT3, FT4

Zarówno niedobory magnezu, jak i choroby tarczycy dają jako objaw, oprócz częstoskurczów (fachowa nazwa tego kołatania) nerwicę lękową, która znika natychmiast po wyleczeniu przyczyny.

ps. ten nerwoból to na 90% nie jest żaden nerwoból, po prostu miałeś lekarza - sierotkę który nie potrafił zdiagnozować faktycznego podłoża. I niemal na pewno nie jest to ból serca, a któregoś wiązadła w okolicach mostka.

//edit

widzę napisałeś, że zajmujesz się sportem. Wiesz, że niektóre odżywki dla sportowców mają nawet 10krotną dzienną zalecaną dawkę magnezu, jako że sportowcy mają o wiele większe zapotrzebowanie na ten pierwiastek?

TOmakin balagam nie pisz takich bzdur,ze kolatania serca to inaczej częstoskurcz...juz gorszej głupoty w zyciu nie slyszalam...człwoeku częstoskurcz to wogole inna jednostka choroba serca,powstaje wtedy gdy jest dodatkowe przewodzenie w sercu ( tazw zespol WPW) ,noie udzielaj komus rad jak nie masz o czyms pojęcia.

przez plugins 23 mar 2010, 20:27
Jestem tu pierwszy raz i nie ukrywam że właśnie z tego powodu na to forum zawędrowałem ! Od trzech lat chodzę do lekarzy bo nawet nie pomyślał bym że uczucie " podchodzenia serca do gardła " " fikołki " zamieranie i ponowne ruszanie" " wrażenie jakby ptak skrzydłami zatrzepotał " itd jak to tak nazywam, może mieć podłoże psychiczne ! Ja miałem wykonane wszelkie badania w kierunku chorób serca . Wysiłek , echo , nosiłem ekg 24h , krew ciśnienie i inne . Za każdym razem słyszałem że wszystko w porządku że to nie od serca itd itd ... Ale ja na stanowisku managera człowiek światły i uczony obrażałem się na lekarzy którzy wmawiali mi nerwice . Nerwica to nie dla mnie ! Lubie pracować mam dobre stanowisko dobrą kasę nie mam problemów z wychodzeniem z domu , mam znajomych to nie dla mnie ! Dziś jest inaczej . Nie leczyłem nerwicy bo sądziłem że jej nie mam . Byłem pewny że to serce a dokładniej choroba wieńcowa ! Wszystkie dolegliwości u mnie przypominają chorobę wieńcową z tym wyjątkiem że ja wychodzę na 10 piętro , biegam 2 km , i podczas wysiłku moje bóle znikają . Boli mnie szczęka , ramię pali piecze itd itd książkowo wieńcówka !! Dziś jestem wrakiem człowieka :( Nerwica zrobiła swoje , pomału zaczynam odstawiać pracę , skurcze dodatkowe wywołuję u mnie napad paniki . Lęk się nasila coraz bardziej ! Jestem na sobie bardzo skupiony , wsłuchuje się w każde uderzenie serca czy prosto czy też może krzywo , łapię się na szyi za puls , mierzę ciśnienie po kilkanaście razy na dzień nawet do 40 . Zwariowałem na tym punkcie ! Jestem ciągle przekonany że ciężko choruje na serce nawet nie zażyję żadnych tabletek na uspokojenie bo boje się że coś mi się stanie w serce . Jestem przykładem faceta który ze skurczami żyje 3 lata żadne badanie go nie wykryło ani podczas ekg ani choltera nie miałem skurczu . Nie miałem nie zapisało ! Są dni w których mam kilka dziennie czasami mam raz w tygodniu a czasami nie mam przez 2 tygodnie . Czasami mam jak się schylę , często mam jak biegam , jak się kładę spać nawet mam czy też w nocy . Żyje i wy też żyć będziecie też jem magnez i potas ale nie aż w takich dawkach jak piszą koledzy z forum . Zajadam pomidory , banany , szpinak , brokuły , bób i masę warzyw bo jestem weganinem ale dziś wiem że skurcze dodatkowe to nasza psychika i stres który jest w nas mocno zakorzeniony ! Nie chorujemy na serce ale na głowę . Pozdrawiam wszystkich .
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

przez Victorek 23 mar 2010, 21:10
plugins, ważne, ze w końcu to zaczynasz pojmować :) w sensie takim, wierzyć, ze to co się z toba dzieje, może być na tle psychicznym i nie musisz być zubożały czy tez bez przyjaciół i normalnego życia żeby tej dzi.wki się nabawić.
Sam często odczuwam te skurcze dziwne, to zatrzepotanie skrzydłami :) najlepiej temu odpowiada.:)
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

kołatanie serca - metody ?

przez leon21 18 lut 2012, 12:57
Trochę odświeżając temat to powiem, że znam ludzi którzy nie piją A WRĘCZ DOJĄ colę i kawę i są szczęśliwymi ludźmi tj. nie mają żadnej nerwicy. Niemniej warto ustawić sobie normalną dietę bogatą w magnez i potas. Niemniej jednak sądzę, że psychika to problem number one.

przez Tukaszwili 03 mar 2012, 17:28
Przez wszelakie nieprzyjemności związane z kołataniem serca przestałem pić alkohol. Co troszkę przeszkadza, bo idę na imprezkę chcę sobie chociaż dwa piwka wypić kulturalnie, a tu dupa bo się boję, że mnie coś złapie. EKG nic nie wykryło, ECHO też nie, morfologia dobra, ciśnienie wzorcowe. A tak bym jakiś ciemny browar wypił...

Kołatanie serca-metody?

przez altman 04 mar 2012, 23:36
Witam chciałam się o coś was zapytać ,otóż przeczytałam ostatnio posta tutaj na forum w dziale skurcze dodatkowe serca i coś mnie zaniepokoiło bardzo ,otóż osoba która tego posta napisała ,pisze że jej mama leczyła się na nerwicę 10lat i przez nerwicę nabawiła się arytmii serca ,i teraz sobie wkręcam że ja pewnie mam arytmie bo mam sama ,dziennie takie przeskoki serca ,poprostu mam skurcze dodatkowe serca ,albo mi szybko bardzo bije serce,co wy na to .Czy przez nerwice można nabawić się rzeczywistej arytmii ????????? .Ja byłam osobiście u lekarza robiłam wszystkie badania ekg,ekg wysiłkowe ,echo serca ,i wszystko mam dobre .Napiszcie co wy na to ,bardzo będę wdzięczna o odpowiedz :smile:
Ostatnio edytowano 04 mar 2012, 23:40 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez altman 07 mar 2012, 20:10
proszę o odpowiedz ,czy przez nerwice można nabawić się rzeczywistej choroby serca np arytmii bardzo się tego boje ,proszę mi napisać tak lub nie bardzo mi zależy na odpowiedz na to pytanie bardzo będę wdzieczna. :uklon:
Ostatnio edytowano 07 mar 2012, 20:19 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

przez konwogniu 07 mar 2012, 20:16
tez wkrecalem sobie ze mam chore serce, mialem kolatania, dziwne ataki ze prawie mdlalem, nierowno bilo, bylem tego pewnien dostawalem ogromne ataki paniki nie moglem normalnie funkcjonowac, dziweczyna zabrala mnie do lekarza, zrobil wstepne badania i stwierdzil ze serce mam zdrowe :) Wiem jakie to ciezkie ale najwazniejsze nie wkrecac sobie tylko jak najszybciej zaciagnoc porady specjalisty

przez Tukaszwili 08 mar 2012, 19:54
altman, nie można. Nerwica nie powoduje chorób :)

przez piotrek9444 22 mar 2012, 23:12
Witam
Przewaznie wieczorami mam takie dziwne zjawisko polega to na tym ze lezac lub siedzac czuje takie bardzo dziwne (niemiłe) uczucie w klatce piersiowej tak jakbym nie mogl przez sekunde oddychac. Bardzo sie tego przestraszylem, postanowilem zbadac co to jest polozylem reke na klatce piersiowej i jak cos takiego sie zdarzylo to wyczulem ze serce bilo mi mniej wiecej tak puk puk PUK puk puk ogolnie normalnie ale jak pojawialo sie to dziwne uczucie serce jakby mocniej uderzylo przy tym mam straszny lęk i niepokoj napoczatku robi mi sie goraco a potem zimno ze strachu. Wiem ze doradzicie mi zebym poszedl na ekg itp wiem wiem pojde ale dowiedzialem sie ze nerwicowcy tak maja. Czy wy tez tak macie ? Czy to cos groznego?
Ostatnio edytowano 22 mar 2012, 23:17 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz

przez on1989rok 24 mar 2012, 03:19
TO jest na pewno na tle nerwowym gdyż bylem u lekarza rodzinnego ,sprawdzal przez sluchawke i liczył bicie i żadnych nieprawidlowosci nie znalazł jak z tym walczyć proszę pomożcie.
Ostatnio edytowano 24 mar 2012, 04:20 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg