Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2.

przez Vanessa 16 cze 2011, 22:14
Dzikuje za odpowiedz naprawde sporo jakikolwiek odzew dla mnie znaczy.
No chyba zdecyduje sie na wizyte do psychologa,jednak wpierw znajoma polozna polecila mi,abym zrobila sobie badania na tarczyce,bo te objawy,ktore opisuje moga byc nasilone przez zachwiana gospodarke hormonalna.
Boje sie :zonk:

przez kop 16 cze 2011, 22:46
gdy będziesz miała już wszystkie wyniki, terapia będzie obowiązkowa...
Z tego co piszesz wynika, że sama widzisz kilka konfliktów, problemów(?), na które twój organizm reaguje we właściwy sposób broniąc się:)

Psycholog pomoże ci je dostrzec, zaakceptować i rozwiązać(tak w skrócie).
Powodzenia!
kop

przez Vanessa 16 cze 2011, 23:03
Jej nie macie ,a moze wlasnie macie pojecie jaka jestem przerazona :bezradny: wiem,ze najbardziej tzlko sa sama sobie moge pomoc,ale to tak bardzo ogranicza moje plany,marzenia,czuje sie jak przemielone mieso armatnie...myslicie,ze to natlok tych wszystkich emocjii :?: :?: :?: :?:
Moja natura chipochondryka sie uaktywnia,bo sobie tlumacze skoro badania mam idealne,procz tego cholesterolu to inna przyczyna niz psychiczna nie moze byc :cry: jejku jejku.... :hide:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 17 cze 2011, 00:46
Vanessa, Myślę,że psychoterapia powinna poukładać trochę sytuację, w której się znajdujesz.
Obrazek
Główny Moderator

przez marcol13 17 cze 2011, 07:52
Monika1974,

Wczoraj oglądałem reportaż o nerwicy,depresji na tvn24. ;p
Jestem przekonany na 100% co do psychoterapii ;)
Mam nadzieję że będzie świetnie ;)

przez another_memory 17 cze 2011, 09:55
Vanessa napisał(a):wpierw znajoma polozna polecila mi,abym zrobila sobie badania na tarczyce,bo te objawy,ktore opisuje moga byc nasilone przez zachwiana gospodarke hormonalna.
Boje sie :zonk:

Owszem, choroby tarczycy moga potegowac zle samopoczucie - wiem, bo od lat lecze sie rowniez na niedoczynnosc tarczycy. Nie ma jednak wielkich powodow do strachu. Nawet jesli sie okaze, ze Twoja tarczyca szwankuje, przyjmowanie hormonow calkowicie przywraca ja do porzadku. Tak wiec badania TSH obowiazkowo, aby rozwiac Twoje obawy.
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

przez _asia_ 17 cze 2011, 10:42
another_memory, przy jakim tsh zdiagnozowano u Ciebie niedoczynność jeśli mogę zapytać?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez another_memory 17 cze 2011, 16:34
Na normy, ktore byly w akurat w laboratorium (0,25-5,00) mialam 6,00. Niewielka niedoczynnosc ale niezle dostalam po dupie zanim zaczelam sie leczyc. Uderzenia goraca, zadyszki i stany depresyjne. Biore euthyrox 50 i TSH spadlo do 2,7. Czyli miesci sie w normie ;)
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

przez Vanessa 17 cze 2011, 16:45
Dziękuję Wam za odpowiedzi!!!
another_memory ja tez tak mam,po prostu to błędne koło...
Albo moja tarczyca szwankuje,i wszystkie objawy sie nasilają(najbardziej mam problem z sennością,lecz może to być także niski cholesterol)
bądź nerwica daje mi popalić....nie wiem,ale tak bardzo napadów nwów i lęków jeszcze nie miałam...ale nie dam się i koniec.
Dzięki za przemiłe słowa,jesteście aniołami:*:*

przez another_memory 17 cze 2011, 17:51
Nie dawaj sie, i tak trzymaj ! :]

przez *Monika* 17 cze 2011, 17:56
marcol13 napisał(a):Monika1974,

Wczoraj oglądałem reportaż o nerwicy,depresji na tvn24. ;p
Jestem przekonany na 100% co do psychoterapii ;)
Mam nadzieję że będzie świetnie ;)

Miło czytać takie posty :D
No, ja zaczynam 21-szy miesiąc terapii.
Przez pierwsze 9 miesięcy było tragicznie, naprawdę. Jak sięgnę pamięcią wstecz to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że prawdą jest,że stan podczas terapii może się naprawdę zmienić a gorszy. Ale to jet normalne. Gorszy,żeby potem był lepszy.
Zresztą, sam się przekonasz,że terapia to nie rozmowy przy kawie o pierdołkach, kawusi, ploteczkach, zaprawianiu słoików etc. ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Woj.tek 23 cze 2011, 17:22
Jestem studentem, powienienm teraz cieszyć się życiem i śmigac po imprezach. I robię to, ale nie tak jak rok temu. Teraz za każdym razem jak mam wypić głupie piwo boje się, że po nim lęki nerwicy powrócą.

Teraz jak piszę i nie trafię w klawisza co się dzieje ? -> (przychodzi oczywiście myśl, że mam jakieś zaburzenia ruchu itp...) Na szczęście wiem już jak działa nerwica i jakie to jest błędne koło, więc strach i lęki troche przycichły. Ale nie do końca.

Zaczeło się od nadmiernego stresu związanego z tym, że zawsze sobie wkręcałem, że jestem na coś chory. Paliłem jointy i kiedy zdałem sobie sprawe, że po nich nerwy przychodzą z podwojoną siłą to olałem to i już b. długo nie palę i nie mam zamiaru. Potęgowałem jakieś objawy, później sprawdzałem je w necie ... a w necie jak to w necie oczywiście trafiłem na coś co mnie jeszcze bardziej przeraziło. Przez pare miesięcy były nerwy. Pare miesięcy denerwowałem się tak mocno, że byłem mega nieszczęśliwym człowiekiem. Chociaż z nie uzewnętrzniałem tego. Znajomi o niczym nie wiedzieli. Tylko brat. I później mama. I tata i drugi brat... teraz wiedzą to moi najbliżsi znajomi i się tego nie wstydzę. Nie mogę się wstydzić, ja chcę być dumny, że to pokonam.

Później zaczeły się dziwne objawy, mrowienie w rękach i w twarzy i osłabienie. Oczywiscie bałem się tego i znów myślałem, że nie wiadomo co mi jest. Miesiąc temu znów to się powtórzyło tylko, że tym razem nie puściło. Mrowiła mi cała twarz i osłabłem, a po czasie zaczęło mnie wyginąć - ręce, i ściągać górą wargę tak, że nie mogłem mówić. Rodzice zawiezli mnie do szpitala, ciągle byłem wygięty i na skraju zemdlenia.
Doktor dał mi kroplówke i przepisał leki na nerwice.

Przyszła lekka ulga bo wiedziałem co to jest i doktor powiedział, że wbrew pozorom miał już do czynienia z takim czymś i to wiele razy.
Objawy były dalej. Czułem się czasem odrealniony. Mój przyjaciel miał urodziny a ja nie chciałem tam iść chociaż mówilem ze przyjdę... Przed samym wyjsciem w necie w googlach napisalem: "nerwica odrealnienie" i trafiłem na tą stronę:

http://moja-nerwica.republika.pl/

Jak fajnie w stanie nerwicy jest przeczytać ze jakiś objaw jest normalny dla tej choroby. Wzruszyłem się wtedy jak przejrzałem tę stronke. Ubrałem się kupiłem piwo i poleciałem na impeze - mega zadowolony.
Od tamtej pory bylo już lepiej, ale nie do końca.

Obecnie mam jeden objaw, który chciałbym, żeby ktoś zweryfikował czy mu się takie coś przydarzyło. -
Zazwyczaj jak zasypiam to mam przez moment uczucie jakby moja ręka nie była moja. Moge nią ruszać, działa, ale uczucie jakby byla obca. Możliwe, że jest to związane z tym co przy derealizacji, że człowiek przestaje ufać swoim zmysłom... Nie wiem. Jak ktoś przeczyta moją historie napisaną troche w skrócie będę wdzięczny ! Za wszelki odzew równieć. Sami wiecie, że to wiele znaczy dla chorego...
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

przez agatodemon 27 cze 2011, 20:17
Ket witaj w klubie ,zawsze miałam objawy lękowe które ujawniły sie na dobre po lsd. W ataku ,,wyszłam ze swojego ciała" Od tamtej pory dzieją się ze mną co kilka lat różne rzeczy. Wiem jedno bez leków od psychiatry i pracy nad soba nie dałabym rady. Teraz biorę od miesiąca leki bo przestałam funkcjonować. Wiem jedno nie leczona nerwica lękowa spowodowała agorafobię i fobię społeczną.

przez ruda89 27 cze 2011, 23:33
Mam podobny problem... z tym,że u mnie zaczyna się to w momencie wypicia chocby najmniejszej ilosci alkoholu... łatwo wyprowadzam się z rownowagi i choc niechce krzywdze tym osoby mi bliskie ktore kocham... nie potrafie nad tym zapanowac.. Kiedy nie pije tez nie jest łatwo.. niepotrafie znalezc sobie miejsca, niespie po nocach.. ciagle mnie nosi.. nie wiem co robic.. pomozcie!!

Sortuj wg