bardzo nietypowy klopot

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

bardzo nietypowy klopot

przez Mafju88 08 lut 2008, 18:48
Witam. Pisze ten temat ponieważ mam wielki kłopot. Otóż wydaje mi sie ze raz jestem ponad wszystkimi a raz ze gorszy od wszystkich :/ To jest mimowolne i wiem ze nikt nie jest lepszy ani nikt nie jest gorszy. Chodzi o rozum i inteligencje. Bo tam kilka osob mi powiedzialo ze inteligentny jestem i odrazu samo od siebie ze jestem ponad kims i to troche odpycha mnie od realiów. Czuje sie inny od wszystkich ludzi a przeciez jestem taki sam :/ Boje sie ze odwali mi w glowe i bede zyl sam dla siebie we wlasnych przekonaniach nie sluchajac nikogo... przeciez tak sie nie da!! trzeba zyc z innymi i dla innych, miec wspolne pogladu a nie perfekcjonizm i idealizm :/ prosze Was poradzcie co mam zrobic bo to naprawde bardzo niemile doznanie :/

przez mintchocolate 08 lut 2008, 19:08
bardzo nietypowy??? hmm, ja bym powiedziała, że wcale nie taki nietypowy

wiem o czym mówisz, Mafju88
też tak mam, staram się z tym walczyć, i średnio to wychodzi szczerze mówiąc

jeśli Ci to bardzo przeszkadza, to idź do psychologa i pogadaj z nim o tym, możesz się ciekawych rzeczy dowiedzieć o sobie ;)
albo może masz jakiegoś przyjaciela, z którym mógłbyś o tym porozmawiać

ale psycholog zdecydowanie lepszy, tylko że może się okazać, że kilka wizyt nie wystarczy

przez Mafju88 08 lut 2008, 19:15
mintchocolate wiem ze to pewnie objaw nerwicy. Na psychoterapie bede szedl juz niedlugo tylko jak tu z ludzmi rozmawiac i miec jakiekolwiek konkaty skoro z przyjaciela robie idiote bo jest zaluomy raz gorszy odemnie raz taki sam a raz lepszy... naprawde to obraz rzeczywistosci bardzo wypacza :/
I'll be where the eagles flying higher and higher

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mintchocolate 08 lut 2008, 20:25
wiesz co, jedyne co możesz, to czekać na terapię, może dzięki temu coś się zmieni
ale wiesz co, to bardzo ciekawe, że pogląd na temat poszczególnych osób Ci się tak zmienia
od czego to zależy w ogóle?

przez Mafju88 08 lut 2008, 21:08
od nerwicy Kochana i z tego co mi wiadome juz (bo doinformowalem sie wiele osob tak ma z nerwica :)) poprostu szuka sie tego jakim sie naprawde jest starasie dowartosciowac jakos albo cos w tym stylu, wszystko bierzemy do siebie i czasami az przesadnie i takie roznice wychodza ze albo jestesmy lepsi albo gorsi... ale to mija:)

przez mintchocolate 09 lut 2008, 13:02
Mafju88, pytam, bo ja mam podobnie, ale zdanie na temat poszczególnych osób mam raczej stałe, tzn. albo mi się ktoś podoba albo nie
i jedni są gorsi a inni lepsi;
z gorszymi nie ma sensu a z lepszymi nie ma szans ;)

nigdy nie rozumiałam myślenia, że wszyscy są tacy sami, dla mnie to bzdura

masz może podobnie?

przez Mafju88 09 lut 2008, 13:05
tak do kazdego staram sie podchodzic indywidualnie. Ogolnikowo brac czlowieka nie ma co bo kazdy jest inny:P

Sortuj wg