Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoanaliza w NN


Tucan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam jak większość z was NN , ale to szczegół. Bardzo interesuję się psychologią , a najbardziej psychoanalizą. Sam osobiście zgadzam się ze słowami Zygmunta Freuda : "Podstawowym zadaniem psychoanalizy jest – uważał Freud – likwidowanie złudzeń panujących w życiu indywiduum ludzkiego oraz uświadamianie tych treści psychicznych, które za sprawą traum czy wychowania zostały wyparte do nieświadomości, stając się zarzewiem konfliktów w obrębie instancji życia psychicznego i wywołując tym samym stan niepogodzenia człowieka z samym sobą – stan rozszczepienia nerwicowego. Freud postulował, by psychoanaliza stała się metodą likwidowania związanego z wyparciem cierpienia neurotycznego oraz nonsensownej destruktywności natręctwa powtarzania. W ten sposób – jak twierdził – człowiek będzie się mógł stać „panem we własnym domu” , lecz chodząc do kilku psychologów nigdy nie zastosowano u mnie tej metody. I mam pytanie do was , czy mieliście stosowaną tą metodę , a jeśli nie to dlaczego ta metoda leczenia zaburzeń jest niepopularna? W leczeniu zaburzeń kluczową rolę odgrywa świadomość znania swoich dramatycznych przeżyć.Więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×