Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Elissa, moje samopoczucie od prawie dwóch tygodni jest fatalne.Męczy mnie silna derealizacja, która wyłączyła mnie z życia. Przez wiele lat jechałam tylko na fluoksetynie(Bioxetin) i czułam się super, trzy lata temu fluo chyba straciła moc i dołączono mi Citronil, przez dwa lata było dobrze. Dokładnie rok temu następny nawrót i nowy lek paroksetyna (Seroxat) pomimo, że nastąpiła po nim poprawa, mój organizm reagował strasznym bólem głowy i po dwóch miesiącach nowy lek Efectin 75 i tak przez 10 miesięcy biorę go do dzisiaj ale znów nastąpił nawrót. W środę mam wizytę u psychiatry, więc zobaczymy co zadecyduje. Najbardziej przerażają mnie te nawroty :(

Pozdrawiam Cię gorąco i pisz co u Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elissa, moje samopoczucie od prawie dwóch tygodni jest fatalne.Męczy mnie silna derealizacja, która wyłączyła mnie z życia. Przez wiele lat jechałam tylko na fluoksetynie(Bioxetin) i czułam się super, trzy lata temu fluo chyba straciła moc i dołączono mi Citronil, przez dwa lata było dobrze. Dokładnie rok temu następny nawrót i nowy lek paroksetyna (Seroxat) pomimo, że nastąpiła po nim poprawa, mój organizm reagował strasznym bólem głowy i po dwóch miesiącach nowy lek Efectin 75 i tak przez 10 miesięcy biorę go do dzisiaj ale znów nastąpił nawrót. W środę mam wizytę u psychiatry, więc zobaczymy co zadecyduje. Najbardziej przerażają mnie te nawroty :(

Pozdrawiam Cię gorąco i pisz co u Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem po wczorajszej wizycie u psychiatry, mogę zwiększyć mirtazapinę do 15 mg mam też receptę na Wenlę 150 ER,w nocy dwie pobudki, dzisiaj nie byłem w pracy i znowu brak apetytu. Rano wziąłem W75 i dodatkowo 7,5 Mirtazapiny spałem do 16 z przerwami. Teraz czuję się nieźle ale jak myślę o pracy to czuję niepokój, ale nie lęk. Uwielbiam spać śnią mi się nagie kobiety wspaniała sprawa dlatego tak lubię Mirtazapinę pozwala mi spać i jeść. Jadę do apteki. może kupię opakowania 2x75 jeszcze zobaczę. Psychiatra powiedziała, że za bardzo kombinuję i się nie słucham no ale tak udało mi się przeżyć do tej pory.

 

pozdrawiam Wszystkich trzymajcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem po wczorajszej wizycie u psychiatry, mogę zwiększyć mirtazapinę do 15 mg mam też receptę na Wenlę 150 ER,w nocy dwie pobudki, dzisiaj nie byłem w pracy i znowu brak apetytu. Rano wziąłem W75 i dodatkowo 7,5 Mirtazapiny spałem do 16 z przerwami. Teraz czuję się nieźle ale jak myślę o pracy to czuję niepokój, ale nie lęk. Uwielbiam spać śnią mi się nagie kobiety wspaniała sprawa dlatego tak lubię Mirtazapinę pozwala mi spać i jeść. Jadę do apteki. może kupię opakowania 2x75 jeszcze zobaczę. Psychiatra powiedziała, że za bardzo kombinuję i się nie słucham no ale tak udało mi się przeżyć do tej pory.

 

pozdrawiam Wszystkich trzymajcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ravciu, rozumiem,że lekarz zwiększył Ci wenlę do 150 mg dziennie.Kiedy masz zamiar spróbować tej dawki? Pytam, bo nadal nie wiem ,czy przed zmianą na paroksetynę nie spróbowac 150 wenli ,choćby po to ,żeby miec pewnosć,że to lek nie dla mnie. Daj znac gdybys spróbował 150.W ogóle pisz co u Ciebie i snij jak najwięcej,tego Ci życzę;).

Madzialenko,nasza zbierznośc lekowa jest dość niezwykła( tez przez parę lat na fluo czułąm się super), pozwól więc że będę Cię traktowąc jak duchową siostrę:). Równiez od paru dni mam duży dół , znowu czuję się kiepsko, nie mam co prawda derealizacji( może minimalnie) , ale ogólnie czuję spadek nastroju,jakiś ogromny pesymizm i brak energii. Madzialenko, czyTy na wenli czułaś się w ogóle bardzo dobrze? Czy szybko na Ciebie zadziałała? Ja , jak wspominałam, poczułam poprawę po jakiś miesiącach i nigdy nie było super jak na bioxetinie. Jednak boję się zmiany leku, ale jeśli zwiększona dawka wenli przez tydzien nie zadziała, będę musiała to zrobić. Jak myslicie, po jakim czasie mozna odczuć pozytywne działanie paroksetyny?Obawiam się ,że znowu mogę mieć wycięty miesiąc z życiorysu, a chciałam urlop w tym roku wykorzystać jak dawniej( w dobrych czasach) na jakis egzotyczny wyjazd, buuuuu.

Aha ,jeszcze raz namawiam wszystkich na pływanie, mnie przez ostatni tydzień tylko basen pozwala przetrwać w jako takim ludzkim stanie( co dziennie godzina pływania)... Pozdrawiam Wszystkich i trzymajmy się , mimo wszytko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ravciu, rozumiem,że lekarz zwiększył Ci wenlę do 150 mg dziennie.Kiedy masz zamiar spróbować tej dawki? Pytam, bo nadal nie wiem ,czy przed zmianą na paroksetynę nie spróbowac 150 wenli ,choćby po to ,żeby miec pewnosć,że to lek nie dla mnie. Daj znac gdybys spróbował 150.W ogóle pisz co u Ciebie i snij jak najwięcej,tego Ci życzę;).

Madzialenko,nasza zbierznośc lekowa jest dość niezwykła( tez przez parę lat na fluo czułąm się super), pozwól więc że będę Cię traktowąc jak duchową siostrę:). Równiez od paru dni mam duży dół , znowu czuję się kiepsko, nie mam co prawda derealizacji( może minimalnie) , ale ogólnie czuję spadek nastroju,jakiś ogromny pesymizm i brak energii. Madzialenko, czyTy na wenli czułaś się w ogóle bardzo dobrze? Czy szybko na Ciebie zadziałała? Ja , jak wspominałam, poczułam poprawę po jakiś miesiącach i nigdy nie było super jak na bioxetinie. Jednak boję się zmiany leku, ale jeśli zwiększona dawka wenli przez tydzien nie zadziała, będę musiała to zrobić. Jak myslicie, po jakim czasie mozna odczuć pozytywne działanie paroksetyny?Obawiam się ,że znowu mogę mieć wycięty miesiąc z życiorysu, a chciałam urlop w tym roku wykorzystać jak dawniej( w dobrych czasach) na jakis egzotyczny wyjazd, buuuuu.

Aha ,jeszcze raz namawiam wszystkich na pływanie, mnie przez ostatni tydzień tylko basen pozwala przetrwać w jako takim ludzkim stanie( co dziennie godzina pływania)... Pozdrawiam Wszystkich i trzymajmy się , mimo wszytko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shinobi, a po jakim mniej więcej czasie zwiększyłeś do 150? Czy odczułeś skutki uboczne na 150, a jeśli tak to jak długo trwały? Ja wczoraj zwiększyłam 75 mg o 37, 5 mg. Czuję sie jakos dziwnie, trochę oszołomiona, trochę senna, ale nie wiem czy to nie autosugestia, bo cały czas wsłuchuję się w siebie.Faktem jest jednak, że znów mam bardzo rozszerzone źrenice, jak przy początkach 75 mg wenli. Wynika z tego ,że coś tam w organizmie drgnęło, ciekawa jestem tylko w którą stronę to pójdzie (kiedys próbowałam przez kilka dni 150 mg wenli, ale byłam jak pijana i szybko się wycofałam do 75).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shinobi,dzięki za expresową odpowiedź:). Bardzo szybko zwiększyłeś dawke, moze ja faktycznie za długo byłam na 75 mg, skoro nie było pełnej poprawy. Cóz, zobaczymy jak teraz zadziała na mnie zwiększenie wenli .... A jak długo jesteś na 225 mg? Czujesz się zupełnie ok? Pozdrawiam i pomyslności:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy można stosować Rozeniec górski (rhadiola rossea),inaczej Arktyczny Korzeń w dawce 450mg doba razem z wenla 225mg??? Rhadiola działa podobno w jakiś sposób na serotoninę boje się zespołu serotoninowego.

 

Proszę o odpowiedzi ,bo nie ukrywam trochę się boje ewentualnego zs.

Biorę rhadiole na pobudzenie psycho-fizyczne , koncentracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, hej fajny pomysl, ja bym cos z checia wziela na pobudzenie fizyczne zebym nie przesypiala 12h na dobe. ale masz racje co do tej serotoniny. jesli rzeczywiscie podnosi to raczej nie przesadzaj i idz do lekarza. pozdro

ps. bralas juz to i czuc, ze zwieksza humor itd????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84Hmm.... ja ostatnimi czasy łykam Arktyczny korzeń, nie wiem jaka dawka bo wyrzuciłam opakowanie :/ no i biorę mniej wenli bo 150mg. Biorę dwie tabletki, kilka razy czułam mrowienie w mózgu jak na początku brania wenli. Zaraz poszukam w internecie tego korzenia co mam sama jestem ciekawa ile to mg.

 

Jedna tabletka mojego korzenia ma 225mg. Więc biorę 450mg. Czuję się dobrze. Korzeń dostałam w prezencie i zaczęłam go brać kiedy zaszłam na najniższa dawka fluanxolu. Czułam się okropnie, teraz dobrze. W sumie to ciekawa jestem czy to zasługa korzenia czy tego, że mój organizm już zaakceptował tak niską dawkę leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, z naturalnych brałam guarane nic nie dało,ale w tabl,zen-szen też nic nie dal Dopiero ten Korzeń mnie ruszył (pewnie to placebo bo 4 dzień biorę,czuje takie pobudzenie,chęć żeby np.poczytac książkę czy wogole coszrobic,ale to pewnie placebo ,mam trudności z zaśnięciem i bardziej płytki sen.Wcześniej nie miałam siły żeby robić cokolwiek,pierwszy suplement ,który coś dal,poprawy humoru nie odczułam,a tu klops z ta serotonina :( Czytałam na innym forum o zespole serotoninowym po samym korzeniu bez antydepow i się przestraszyłam

No nic na razie zaryzykuje na własną rękę będę brać,a potem zapytam lekarzayy

 

-- 15 lip 2012, 10:22 --

 

Guzik długo bierzesz korzeń dzięki za wypowiedz skoro Tobie nic nie jest to sprobuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim, bralam suplement w ktorym jest rozeniec gorski, magnez, lecytyna sojowa, orzeszki cola i wit B6 - mozna kupic bez recepty np. Humavit Nervo-Var, na opakowaniu pisze ze trzeba brac minimum 2 miesiace zeby byl jakis efekt. Slabo to na mnie dzialalo, byc moze dlatego, ze za systematyczna nie bylam w tym przedsiewzieciu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83, dzięki podałam niedokładny link właśnie miałam poprawić.

Ile wenli bierzesz i ile Rhadioli- pomaga Ci? Pocieszylas mnie ,ze to łączenie nie jest aż takie niebezpieczne.

 

-- 15 lip 2012, 11:18 --

 

Amon_Rah, przepraszam ,ale chodzi mi o łączenie wenli z tym suplementem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×