Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Depresja a mowa/wzrok/słuch/smak

Wiadomości w tym temacie: 33

Strona 2 z 3  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Reklama

Autor

Depresja a mowa/wzrok/słuch/smak

Depresja a wzrok
Post 12 maja 2007, 15:30 

Od: 08 maja 2007, 21:05
chodzi o to, że jak jestem zdołowany, to jakoś tak mi przychodzi, że mówię ogólnie szybciej i nie umiem mówić wolniej, znacznie wzrasta mi to tempo i staje się takie jakby wyrzucanie slów... i jeszcze dziwi mnie to, że jakby pojawia mi sę taka blokada fonetyczna, że nie potrafię powtórzyć ze słuchu dobrze, np. sekwencji określonych nic nie znaczących dźwięków. tzn. potrafię częściowo, ale zdarza mi się zaplątać i pomylić, a gdy mam nastrój normalny, to bez problemu potrafię to powtórzyć... ??

Czy mieliście coś takiego z depresją, że pogarszał wam się wzrok bez leków? bo u mnie, jeszcze przed braniem asentry, parę dni może, zaczęło się coś takiego, jaky powiększanie źrenic, tzn. raziło mnie światło i to tak przychodziło spontanicznie i znikało chwilami po jakimś czasie, jakby taka fala, podnosiło się we mnie napięie i czułem już że to przychodzi ale to było powiązane z tym wzrokiem i wtedy włąsnie miałem tez problemy z mowa tez... co wiec uwazacie o tych oczach? macie podobne przypadki? gdy ustawalo to z oczami, to mowa tez byla dobra...

Depresja a mowa/wzrok/słuch/smak
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 12 maja 2007, 15:34 
Przyjaciel forum

Od: 02 gru 2006, 21:18
Wiem,że ludzie z problemami psych.często mają problemy z oczami ogólnie,częste łzawienia,słabsze widzenie,powiększone źrenice,nawet podatność na zapalenie spojówek.I żadne leczenie nie jest w stanie tego wyeliminować całkowicie,ale tak jak piszesz-im lepsze samopoczucie,tym mniejsze kłopoty z organizmem.

______
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))

Post 12 maja 2007, 16:14 

nawet leczenie psychologiczne? nie ustanie to, jeśli będę brać leki, tak, jak to robię?> a mowa?

Post 12 maja 2007, 21:45 

Od: 11 kwi 2007, 17:37
przeciwnik masz takie objawy jak po zazyciu amfetaminy :P :P
Oczy jak 5 zlotowki,swiatlowstret itd :P :P

Czasem sie jakam..Ale sporadycznie...Poniewaz unikam rozmow z ludzmi jakam sie do scian w domu...Gorzej jest z koncentracja i nauka...Mozg mi chyba wyparowal..Nic juz nie robie...Siedze w jednym miejscu i tylko sie doluje...

______
Chodźcie do mnie chmury...
Wstańcie jako złowrogi sztorm by rozedrzeć ich na strzępy
Niech osłona nocy zrodzi świadków i zniszczy tych
którzy się oprą, by mnie nie skrzywdzili...
Pozwól krwi, we mnie wezbrać
zapewniając wieczne piękno.

Post 12 maja 2007, 23:07 

lol, to co ja mam zrobić? czy to normalne? nic nie biorę, tylko asentrę...

Ja sie nie jakam, tylko jakby zacinam, tzn. ze jakies to tempo jest szybsze, ale to automatycznie, bo mysle szybciej i nie moge przestac, a jak normalnie, to wtedy mowie wolniej i jest dobrze... nie wiem co jest ze mna... psychoterapeuta mowil, ze to stres, ale czy to normalne...

Post 13 maja 2007, 00:15 
niebieski kwiat i kolce

Od: 23 cze 2006, 17:41
Hmm,ja biorę Stimuloton (to samo co Asentra),czasem "dziwnie widzę -fakt,źrenice...ano ,niestety aczkolwiek przestałam zwracac uwagę..
Stosuję starazolin ,aczkolwiek bez konsultacji z lekarzem ,to jest to samo co Visine,tyle że polski odpowiednik (połowę tańszy).
Tego czy wzrok mi się pogorszył niestety niewiem ,niebadałam ..
Pozdrawiam

______
Płyń mój bluesie,płyń...

Post 19 maja 2007, 16:58 

Od: 12 maja 2007, 15:53
Hejka!

Tak jak czytam sobie Wasze wypowiedzi :)...od tygodnia biore Seronil i kilka dni temu zauważłam, że język mi sie placze...może takie poczatki czasem się zdarzają.

Jednak przyszłam zapytać sie o wzrok...ostatnio mi się dośc pogorszył, a w ulotce napisali, że może mi sie jeszcze bardziej pogorszyć...w środe mam badanie i nie wiem czy coś mówic okuliście o Seronilu, czy to badanie będzie efektywne?

Jak bardzo wzrok może się pogarszac....polepszać(?), podczas brania leków?

______
Żyć, nie-umierać!

Post 19 maja 2007, 17:14 

Od: 05 maja 2007, 22:18
Jakiś wielkich pogorszeń wzroku raczej nie powinno być. Ja u siebie takowych przynajmniej nie widzę. Jedynie problemy z ostrością przy otwieraniu oczu, lub przesuwania wzroku z daleka na blisko. Słyszałam kiedyś coś o zwiększonym ryzyku zachorowania na jaskrę. Ponoć. Okuliście w sumie można wspomnieć o Seronilu. Może rozchwieje Twoje wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie.

Post 19 maja 2007, 22:46 

Dzięki! :)

______
Żyć, nie-umierać!

Post 28 maja 2007, 00:30 

Od: 13 sty 2007, 10:09
pogorszenie wzroku moze występować na początku zazywania leków. plątanie języka też. Poźniej powinno przejść, jesli nie- proponuję zapytać lekarza. A tak w ogóle to depresja spowalnia ciało i umysł. Ja od czasu depresji jestem spowolniona. Teraz jest lepiej, ale i tak często nie potrafię powiedzieć tego co chcę. A kiedyś nie miałam z tym najmniejszych problemów. Baaaardzo mnie to denerwuję, rozmawiam z kimś i nagle sie zawieszam, brakuje mi słów, ucieka wątek. Czasem czuję się jak tępa lala. Ale wiem przecież, że w środku jestem taka jak kiedyś i za jakiś czas wrócę do siebie. Czego sobie i Wam wszystkim zyczę ;) !!!!!!1

______
"To jest szczęśliwy dzień. Bo otworzyłam oczy, poruszyłam ręką, bo mam coś do zrobienia i mogę mówić..."

Post 28 maja 2007, 10:27 

Kurcze...mi lekarz stwierdził -0,25...niby niewiele,jednak widze mgłe z daleka...myslicie, że lecząc się może być gorzej?...bo tak się zastanawiam czy już wykupywac okulary czy jeszcze się wstrzymać ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:28 am ]
A czy lecząc się zauważyliście, że częsciej chorujecie na gardło?

______
Żyć, nie-umierać!

Post 11 cze 2007, 23:43 

Od: 07 wrz 2006, 00:25
Ja także mam zaburzenia mowy w czasie depresji, do tego stopnia, że poszukiwano u mnie miastenii. Pomaga mi na to przełamanie porannej niechęci do jedzenia i spożycie kalorycznego śniadania oraz unikanie nadmiaru kofeiny.

Post 25 mar 2008, 23:19 

Od: 11 mar 2008, 12:45
Także mam problemy z mową/wymową. Tzn. mam wrażenie, że język mi sztywnieje, czasami mówię za szybko, czasami niewyraźnie, nie mogę się wysłowić, jąkam się itp. Co by mogło pomóc? A logopeda?
Może jestem introwertyczką? Może mam fobie społeczną? Nie mam pojęcia, ale to na pewno ma coś wspólnego ze stresem.

______
Mentalny trup, zgnilizna duszy, wielki krater w piersi zamiast serca - i tylko wystawia zęby żeber w ostatniej próbie obrony...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |