Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś obejrzałem Hallam Foe. Dobry, ale nie powalający.

 

Niegrzeczny dziadek Freud wymyślił kiedyś, że wszyscy kilkuletni chłopcy odczuwają pociąg do swoich mamuś, zaś ojców traktują jako wrogów i potencjalnych rywali. Jak pokazuje przypadek tytułowego bohatera filmu "Hallam Foe", pozbycie się kompleksu Edypa nie jest wcale takie proste. Grany przez Jamiego Bella (pamiętny "Billy Elliot") nastolatek wciąż nie może zapomnieć o rodzicielce, która jakiś czas temu popełniła samobójstwo. Czy aby na pewno? A jeśli ktoś jej pomógł w opuszczeniu ziemskiego padołu? Na przykład seksowna, acz wiedźmowata macocha (Forlani), która najchętniej pozbyłaby się Hallama i położyła łapy na majątku jego ojca, architekta? Chłopak prowadzi prywatne śledztwo, ale zanim zdąży dojść do jakichś konstruktywnych wniosków, kontrolę przejmą nad nim hormony.  Jak wiadomo, droga od nienawiści do pożądania w wieku 17 lat nie jest wcale taka długa – przelotne zbliżenie z macochą zmusi bohatera do odejścia z rodzinnego domu i rozpoczęcia życia na własny rachunek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione seriale to:

1. Star -Trek Następne pokolenie i Star -Trek DS9(staja komiczna),

2. Gwiezdne wrota SG1 i Gwiezdne wrota:Atlantyda,

3. Californication,

4. Star - Trek - klasyczny,

5. M*A*S*H

6. Allo, allo.

7. Ucieczka w kosmos.

Z polskich w miare regularnie oglądam

Na dobre i na złe- z tym,że polskie seriale to jednak odrębnie klasyfikuję bo to inna liga, bez obrazy,ale jednak.

To tyle odemine dziękuje raczej niezmienne od lat a dobre seriale to w ogóle rzadkość.

Jeszcze dodam Gra o tron(świetnie zrobiony serial, świetni aktorzy i ta dbałość o szczegóły) i Świat według Kiepskich - zawsze mnie to śmieszyło chociaż ludzie krytykują i Polskie drogi a z nowszych polskich Czas honoru, teraz naprawdę już koniec. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie cool to serial "skrzydla"

tu tez popieram Przystanek Alaska

Świat według Bundych

a z polskich LABIRYNT

no i oczywiscie ZWIERZYNIEC

no i nie moge nie wspomniec o SONDA p.Kurek i p.Kamiński

Zrob to sam z p.Adamem Słodowym

oraz w soboty zawsze czekalem na NOCNE KINO

 

no i jeszcze jakbym pomyslal to napewno cos by przyszlo do glowy...... to były czasy..ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola* nie ma takich programów.......? myslisz? hmm

 

Wydaje mi sie ze kazda epoka przypisana jest odpowiedniemu pokoleniu, my mowimy o naszych wspomnieniach (co nie?)

 

Natomiast terazniejszosc pisze dzisiaj inna historie !!!

 

Oni dzisiaj mowia ze to byl kosmos - a co dla nich bedzie kosmosem.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" dziewczyna z tatuażem" . Widziałam szwedzką i z 2012 roku. Obie rewelacyjne 10/1 0dla mnie

Ja widziałem tylko szwedzką i to całkiem niedawno. Obejrzenie tej najnowszej odłożyłem na później. Obawiam się bowiem, że znając treść filmu mógłby być on nieciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Drzwi obok" i "Kieł" obejrzane. Warto było, choć nie każdemu te filmy mogą przypaść do gustu. Przestrzegam przed nimi wszystkich przyzwyczajonych do amerykańskich popłuczyn.

 

Ja wczoraj miałem powtórkę z "Pogorzelisko". To jeden z lepszych moim zdaniem filmów ostatnich lat z fabułą osadzoną w znanych mi skądinąd plenerach Libanu o łańcuchu nienawiści, bezsensie wojny i przewrotności życia.

 

A jeśli mowa już o nienawiści to polecam Nienawiść http://www.filmweb.pl/film/Nienawi%C5%9B%C4%87-1995-8106 Film równie wartościowy i chyba łatwiejszy do przełknięcia przez ludzi młodych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Nienawiść
Obejrzałem, dobry, mocny film :!:

Jutro celuję w "Pogorzelisko"

 

A przed chwilą skończyłem oglądać to :arrow:http://www.youtube.com/watch?v=d385BcPfdvI - historia o polskim podziemiu podczas II wojny światowej, walczących głównie za pomocą muzyki, zarąbiste przyśpiewki, tak mnie wkręciło, że playlistę sobie zrobiłem w winampie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×