Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

mam film i napisy, moze dam na FTP i ci ktorzy chca obejrzec dadza znac przez PW

 

a Film jest rewelacyjny, jeden z lepszych jaki kiedykolwiek widzialem w 2012 wyjdzie remake z hilary swank ale czy holywood moze dorownac? watpie :(

 

ten tez jest ciekawy, MR 73

 

http://www.filmweb.pl/film/MR+73-2008-395890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiesz o Elly? to dramat obyczajowy Asghara Farhadi. Wybrałem go ze względu na nazwisko reżysera. Dziś idę bowiem do kina na głośne Rozstanie tegoż reżysera i chciałem się z grubsza przekonać co mnie czeka. Nie zawiodłem się. Bardzo ciekawa fabuła, dobra gra aktorska, must see dla wszystkich, którzy chcieliby poznać układy damsko-męskie w Iranie, skonfrontować je z krążącymi mitami i kolejny dowód na to, że mimo niskiego budżetu można nakręcić naprawdę dobry i wartościowy film. Jak dla mnie 8-9/10

 

-- 13 lis 2011, 09:12 --

 

Co wiesz o Elly?

http://chomikuj.pl/gregory206/FORUM

hasło: nerwica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee, pozwoliłam sobie wejść na Twojego chomika... ile ty masz filmów.... :uklon:

Zaprosiłam i wysłałam PW, żebyś mi nie umknął ;)

 

 

Jakiś czas temu oglądałam XXY:

http://www.filmweb.pl/Xxy

Warto go obejrzeć, po to, by skonfrontować własne wyobrażenia, poglądy z rzeczywistością.

Lubię odważne tematy ujęte w sposób otwarty, bezkompromisowy. Tylko wtedy wydaje mi się to "prawdziwe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w kinie na Rozstaniu. To w pewnym sensie powtórka z Co wiesz o Elly? i to co napisałem wcześniej o jednym filmie pasuje idealnie do drugiego. Ten sam schemat, te same dylematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś może Młyn i krzyż Lecha Majewskiego? Jakie wrażenia? Warto się wybrać do kina?

 

-- 20 lis 2011, 18:49 --

 

Zieloni rzeźnicy - duński komediodramat z Mikkelsenem i Lie Kaas. Jak na komedię to trochę mało śmieszny, a na dramat za mało poważny. Mikkelsen w roli niezdarnego psychopaty jak zwykle genialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś może Młyn i krzyż Lecha Majewskiego? Jakie wrażenia? Warto się wybrać do kina?

 

Bardzo ładny, jeżeli ktoś umie docenić technologię CGI i zachwycić się takim obrazem, jeżeli nie to będzie się nudzić. Mimo to polecam zobaczyć i samemu ocenić. Tylko nie porównujcie tego do innych filmów, zrobionych w bardziej konwencjonalny sposób, to jest pewnego rodzaju eksperyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taxi Driver - Martina Scorsese

Bardzo polecam. Film stary z 1976 roku

Kolejny jego film (jeden z moich ulubionych) - Bringin' out the dead w podobnym klimacie, ale nakręcony półtorej dekady później.

Pierwszy z młodym Robertem De Niro, drugi z Nicolasem Cage'm. Obydwa rozgrywają się w Nowym Yorku pierwszy opowiada jak wskazuje tytuł o taksówkarzu, drugi o kierowcy ambulansu.

Uwielbiam ten klimat i muzykę z filmów Scorsese. Widziałem jeszcze jeden jego film. Gangi Nowego Yorku, też bardzo mi się podobał, choć to już coś innego.

Bardzo dobry reżyser.

 

-- 24 lis 2011, 12:14 --

 

I chciałbym polecić jeszcze jeden film, który widziałem już dawno temu. Tym razem polski, bardzo nietypowy, dziś już takich nie kręcą, ścieżkę dźwiękową do filmu napisał Kazik Staszewski.

Czarne Słońca, mroczny klimat PRL'u, wątki metafizyczne i sci-fi.

Teledysk i piosenka do niego:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś Czekając na Joe (Touching the Void). Wcześniej czytałem książkę na podstawie której powstał film (Joe Simpson - Dotknięcie pustki), więc cała przygoda była mi znana. Film jest dokumentalizowanym dramatem przygodowym o dwójce wspinaczy w peruwiańskich Andach. Polecam zarówno książkę jak i film wszystkim miłośnikom gór i wspinania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makao11, filmy o zaburzeniach:

motywy-chorob-psychicznych-w-kinie-t18374.html

filmy-o-nerwicy-natr-ctw-t5830.html?hilit=filmy

jakie-ogladaliscie-filmy-seriale-gdzie-bohaterowie-mieli-nn-t9930.html?hilit=filmy

filmy-psychologiczne-t14829.html?hilit=filmy

 

-- 26 lis 2011, 22:28 --

 

Obejrzane dzisiaj: Monday/Poniedziałek - komedia kryminalna z 2000 roku

 

Pewien kadrowy budzi się w hotelowym pokoju, zdezorientowany i nieświadomy tego jak się w nim znalazł. Powoli jednak przypomina sobie zdarzenia z poprzedniego dnia: udział w pogrzebie, spotkanie ze swoją irytującą dziewczyną, popijawę w pubie oraz poznanie członka Yakuzy i jego kochanki, którzy dali mu do ręki broń, a następnie... No właśnie, co zdarzyło się potem?

 

Monday jest przede wszystkim absurdalny, śmieszny i posiada niebanalny klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem niemiecki film Nigdzie w Afryce. Film nagrodzony Oscarem 2003 za najlepszy film nieanglojęzyczny. Srodze się zawiodłem. Film miał być o wojnie, Żydach i Afryce, a wyszedł o niczym. Zbyt wiele różnych problemów podjęto i wszystkie potraktowano bardzo powierzchownie. Gdyby nie piękne zdjęcia to czas poświęcony filmowi można by uznać za stracony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee, nie do końca się zgodzę z tym co napisałeś, może dlatego, że nie uważam, że filmy muszą być o czymś. ;) Ma ww. obraz swój urok, choć jak to mawiają, bez opsrania, możliwe, że książka na bazie której to powstało nie była szczególna, nie wiem, nie czytałem.

 

Wczoraj odświeżyłem "A serious man" Coenów, bardzo fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, jeśli lubisz filmy o niczym to polecam Ci znakomity węgierski film Czkawka w reżyserii György Pálfi. Film trudno jest przyporządkować do jakiegokolwiek gatunku, nie ma w filmie dialogów, a mimo wszystko ogląda się go z zapartym tchem i uśmiechem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, nie wiem co rozumiesz przez "bardziej ambitny". Jeśli jest to dla Ciebie równoznaczne z większym wysiłkiem dla intelektu to Czkawka takim filmem nie jest. On jest po prostu inny niż wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×