Skocz do zawartości
Nerwica.com

Syllogomania - patologiczne zbieractwo


Cysia

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że w takich przypadkach potrzebna jest pomoc psychiatry. Na oddziałach psychiatrycznych są również takie osoby. Znam przypadek, gdzie taką osobę leczono właśnie w szpitalu. Zbierała wszystko, na oddziale kładąc się do łóżka włożyła w swoje ubrania śmieci ze śmietnika. Taka osoba nie jest w stanie sobie sama pomóc, a zapewne wyrzucanie wszystko takiej osobie może skończyć się jeszcze gorzej. Potrzebne są leki i diagnoza przez psychiatrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuję wątek. pytanie jest takie. co jest lepsze jeśli osoba reaguje agresją jak się ruszy jej poskładane bezsensownie rzeczy ( bo tak ma leżć, bo ja wtedy wiem że to tu jest) i śmieci które generują bałagan - samemu sprzątanie i trudno, niech se wrzeszczy

czy sprzątanie z nią wspólne i NO MASZ PATRZ NIE MA TU NIC WAŻNEGO (strach przed wyurzucaniem tłumaczy jakimiś wkur******cymi mnie na maksa "niech sobie leży" i "bo ja się boję że wyrzuci się coś ważnego"

 

postawiłam ultimatum że ma przejrzeć i pozbierać poskładańce i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy do maja, jak nie zrobię to siłą ja. dobre to rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×