Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to depresja ciażowa????? Pomocy!!!!!!


malnow1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w 24 tygodniu ciąży od jakiegoś miesiąca pojawiły się u mnie problemy zwiazane z nastrojem oraz koncentracją bardzo często zapominam o róznych rzeczach zupełnie jak bym traciła pamięc.Ciagle jestem przygnębiona , boje sie o wszystkoi o wszystkich jest mi żle nie mam sie czym zająć często płacze z niewiadomego powodu w mojej glowie kumuluje sie miliony róznych dziwnych myśli boje się że może sie to pogłębic...czasami naprawde nie daje rady i zupełnie nie wiem co mi jest czy to tylko zmienne nastrosje towarzyszace ciazy czy moze cos poważniejszego np depresja .Dodam jeszcze ze ciąża nie była planowana moj partner jest starszy o 13 lat nie mieszkamy razem widujemy sie bardzo żadko raz na miesiac ponieważ dzieli nasz 600km a on nie moze być przy mnie ponieważ musi pracować ja mam 21 lat mialam mnustwo planów zwiazanych z dalszym życiem a tu nagle dowiedzialam sie ze jestem w ciazy na poczatku bylo dobrze ale teraz jest coraz gorzej dodam jeszcze ze bardzo jestem zwiazana z moją mamą kocham ja najbardziej na świecie ale niestety rodzice maja długi i mama musiala wyjechac za granice na pare miesiecy i zostałam sama z ojcem czyli praktycznie sama bez żadnej pomocy a przecież jej potrzebuje mam dopiero 21 lat prosze doradzcie co mam robić ciagle czuje sie smutna wszystkich mi szkoda o wszystko i wszystkich bym mogła ryczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malnow1990, Witaj.

Moim zdaniem ten stan wywołuje u Ciebie parę czynników:

- zaskoczenie z powodu nieplanowanej ciąży,

- wyjazd mamy,

- brak wsparcia ze strony przyszłego ojca Waszego dziecka,

- zmiany natrojów, spowodowane stanem jakim jest ciąża.

 

Radziłabym Tobie o skontaktowanie się ze specjalistą, może coś zaradzi.

A Ty nie możesz pojechać do partnera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieżle sie wpakowałaś na własne życzenie i to w tak mlodym wieku :-|:( .

Do specjalisty idż...aczkolwiek to wcale nie musi być depresja...przecież w czasie ciąży no hormony szaleją i takie tam.

No i ta sytuacja z partnerem.....dziecko potrzebuje ojca...Może udało by Ci się pojechać do Niego?...albo nie wiem,matkę do powrotu namówić..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzka nie wchodzi w grę ponieważ on miesza u wujka nie ma tam za bardzo warunków a juz napewno nie dla dziecka może z czasem coś wynajmiemy razem ale to dopiero jak urodzi się mały i troszkę podrośnie narazie muszę być u siebie ponieważ nie mam doswiadczenia w opiece nad dziecmi musi mi ktos pomagać sądzę że moja mama przejmie wszystkie obowiazki zwiazane z opieką nad dzieckiem...całe szczęście już niedługo wraca:)a ja mam zamiar wybrac sie do psychologa napisze jak było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzka nie wchodzi w grę ponieważ on miesza u wujka nie ma tam za bardzo warunków a juz napewno nie dla dziecka

To trochę trudna sytuacja, ze partner nie widzi jak przechodzisz ciążę, że nie ma Go obok Ciebie.

Może niech przeprowadzi się do Ciebie? Poszuka pracy na miejscu.

może z czasem coś wynajmiemy razem ale to dopiero jak urodzi się mały i troszkę podrośnie

Lepiej wcześniej. Z reguły jak się rodzi dziecko jest więcej obowiązków niż myślenie o przeprowadzce.

narazie muszę być u siebie ponieważ nie mam doswiadczenia w opiece nad dziecmi musi mi ktos pomagać sądzę że moja mama przejmie wszystkie obowiazki zwiazane z opieką nad dzieckiem...całe szczęście już niedługo wraca:)

:shock: Powiedz proszę,że zażartowałaś!? Nikt nie ma doświadczenia w byciu matką będąc w pierwszej ciąży.

Myślę, że to raczej sprawa instynktu macierzyńskiego i dojrzałości emocjonalnej.

Mama będzie wychowywała Twoje dziecko? Jestem zaszokowana, powiem szczerze Twoim podejściem.

Dziecko powinno być wychowywane przez matkę i ojca.

a ja mam zamiar wybrac sie do psychologa napisze jak było...

Myślę, że to świetny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam doswiadczenia w opiece nad dziecmi musi mi ktos pomagać sądzę że moja mama przejmie wszystkie obowiazki zwiazane z opieką nad dzieckiem

:shock:

Ty juz nie masz 15 lat, nie przesadzałabym z tym "niemaniem doświadczenia" to twoje dziecko czy twojej mamy ....zamiast matki i ojca bobas będzie wychowywany przez babcię ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Masz dziwne podejście do macierzyństwa..Mam nadzieję że jest to chwilowy kryzys , i stąd takie dyrdymaly piszesz , że mama przejmie obowiązki. Twoja mama , zostanie babcią , a nie poraz kolejny mamą .Nie można tak wykorzystywać innych.Przemyśl to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem przesadziłam z tym że nie dam rady wiadomo mama mi pomoże ale to moje dziecko i wiem że będę musiała się wszystkiego nauczyć myslę że dam rade muszę...mam nadzieje ze go pokocham jak nikogo innego.Byłam dziś u psychiatry bo w recepcji pani stwierdziła że pierwsza wizyta musi odbyć sie u psychiatry a dopiero pozniej on kieruje dalej...jednak mnie nigdzie nie skierował tylko przepisała mi leki (antydepresanty) nazwa coaxil i zdiagnozowała u mnie depresję mam nadzieje że z tego wyjde bo naprawde jest mi bardzo ciezko...i mam też nadzieje że leki nie wpłyną negatynie na zdrowie mojego dziecka .jeśli macie jakies doświadczenie z tym lekiem piszcie bo jakos nie jestem do niego przekonana boje sie ze zaszkodzi zamiast pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek nie był stosowany u kobiet w ciąży. Nie ma gwarancji, że nie zaszkodzi Twojemu dziecku. Nie bierz go i poszukaj psychologa. Tu fragment z ulotki:

 

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

 

Brak danych dotyczących stosowania leku Coaxil u kobiet w ciąży. Z tego względu nie zaleca się podawać tianeptyny kobietom w ciąży.

Nie należy stosować leku Coaxil w okresie karmienia piersią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ja mam zrobić :( jak mam się wyleczyć skoro nie mogę przyjmować leków dzwoniałam do mojego lekarza prowadzacego ciaze ale niestety jest na urlopie .Naprawdę mam poważny problem kto może mi pomóc bo już zaczynam watpic w to że kiedykolwiek uda mi sie z tego wyjsc...

Ten lek nie był stosowany u kobiet w ciąży. Nie ma gwarancji, że nie zaszkodzi Twojemu dziecku. Nie bierz go i poszukaj psychologa. Tu fragment z ulotki:

 

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

 

Brak danych dotyczących stosowania leku Coaxil u kobiet w ciąży. Z tego względu nie zaleca się podawać tianeptyny kobietom w ciąży.

Nie należy stosować leku Coaxil w okresie karmienia piersią.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i mam też nadzieje że leki nie wpłyną negatynie na zdrowie mojego dziecka .jeśli macie jakies doświadczenie z tym lekiem piszcie bo jakos nie jestem do niego przekonana boje sie ze zaszkodzi zamiast pomóc

To chyba jakiś żart!

Dziewczyno, zamiast tych leków, to Ty lepiej śmigaj na terapię!

:hide::hide::hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Absolutnie odradzam branie leku.Ja w obydwu ciążach miałam depresję , na szczęście nie trwała długo ..U Ciebie stawialabym na lęk.Myślę , ze boisz się porodu , przyszlosci , czujesz się samotna , potrzebujesz wsparcia..Kiedy się z tym wszystkim uporasz poczujesz się lepiej.zacznij od terapii.Na depresję sie nie umiera.Poczytaj o tym na Necie.Trzymam za Ciebie kciuki.Pisz jak coś na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam dzis u lekarza ogólnego i powiedział mi że przy moim problemie mniejsze zło bedzię jeśli zacznę się leczyć i będę brała te leki.Ja już sama nie wiem co robić każdy mi daje jakieś rady tylko szkoda że każdy ma coś innego na ten temat do powiedzenia a ja jestem w tak złym stanie że jak mi ktś wkońcu nie pomoże to ja nie wiem co będzie.Mieszkam w małym miasteczku na terapie do psychologa trzeba czekać a ja nie mogę czekać a na prywatną wizytę mnie nie stać dlaczego nikt minie nie rozumie ludzie w moim otoczeniu sa beznadziejni a na dodadet moj stary ma wszystko w dupie i chla!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malnow1990, nie ma się co dziwić, że wpadasz w depresję. Dziecko jednak to nie koniec świata - Ty w tej chwili czujesz się sama jak dziecko, przerażona i bezradna, a sytuacja nie układa się, jak sobie wymarzyłaś - witamy w dorosłym życiu. Jak chcesz zapraszam na PW - też jestem w ciąży, też w ciężkiej sytuacji i też mam depresje z tym związana - ale da się z tym żyć, cieszyć się z rosnącego w Tobie życia i nie widzieć przyszłości tylko w czarnych barwach.

 

Branie psychotropów w czasie ciąży (jak i jakichkolwiek leków) nie jest dobrym pomysłem. To ma wszystko wpływ na rozwój dziecka. Za przeproszeniem ale oprócz leków istnieje też psychoterapia intensywna - to bym polecała, bo leki, to i tak nie rozwiązanie problemu a jak się dzieciak urodzi, to będziesz miała mniej czasu na takową....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gin po badaniu krwi stwierdził, że 1 tabletka magnezu na dobę mi nie zaszkodzi. A to też pomaga na samopoczucie - podobno, bo póki co efektów nie odczuwam.

Nie ma też co się koncentrować wyłącznie na trudnościach i problemach - samotność to straszna sprawa, szczególnie, gdy się jest w tak odmiennym stanie, ale tak naprawdę to już nie jesteś sama :) jest dziecko :) nie wiem z jakiego miasta jesteś - u mnie są nawet mitingi dla kobiet w ciąży, polecam też szkołę rodzenia - tam można też wiele wsparcia dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×