Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Olsztyn]


Gość tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich nerwicowców z Olsztyna i okolic:)

Bardzo się cieszę, że powstał taki wątek, ponieważ myślę, że ten problem dotyczy bardzo wielu osób, natomiast w Polsce odpowiednia pomoc - praktycznie nie istnieje (poza szpitalami psychiatrycznymi i psychotropami!!!). Uważam, że najważniejszym problemem w zorganizowaniu się jest przede wszystkim nieufność, lęk przed ośmieszeniem się, zdemaskowaniem lub strach, że ktoś może w niecny sposób wykorzystać naszą słabość. Każdy przypadek jest też inny, każdy ma przecież inne potrzeby i każdy z nas jest w różnym wieku. Trudno mi sobie wyobrazić, że mogłabym swobodnie rozmawiać z 18-latkiem mając 32 lata. Oczywiście nie mam nic przeciwko spotkaniu się wszystkich razem np. na wspólny wyjazd rowerowy, ale nie ukrywam, że łatwiej byłoby mi rozmawiać z osobami w podobnym wieku do mojego i z podobnymi problemami. Niedawno przyznałam przed samą sobą, że mam nerwicę lękową, jestem DDA, nie lubię swojej pracy (frustruje mnie), mam ataki lęku, które niestety zakończyły się 3 razy pogotowiem, nie chcę przyjmować żadnych leków (poza melisą:)), chcę się uporać z tym z pomocą terapeuty, szukam fajnych dodatkowych zajęć (bo poza pracą nie mam nic dla siebie). Nie mam depresji, też myślę o wyjeździe do Zamku w Mosznej, bardzo lubię ludzi (ale wielu swoich znajomych utraciłam, bo na wiele miesięcy zamknęłam się w sobie i unikałam towarzystwa). Nie chcę się użalać nad sobą, nie chcę rozmawiać o dołujących tematach, nie chcę narzekania, chcę poznać fajnych ludzi, którzy podobnie jak ja budzą się rano z ogromnym uczuciem strachu i lęku, który trwa przez cały dzień i sieje spustoszenie w organizmie... mój e-mail: anonim32xxx@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Ja również jestem z Olsztyna, mam 21 lat. Od 2-3 lat cierpię na depresję. Byłam na pierwszej wizycie u psychologa, a teraz czeka mnie terapia.

Jeśli ktoś chciałby pogadać, zapraszam na PW.

 

PS. Olsztyniacy, życie ! Niech ten wątek się rozkręci, a może będzie nam raźniej !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olsztyniacy kochani, jak zdrowko?

 

Wiecie co, myslalam o tych grupowych spotkaniach tylko to wcale nie jest takie łatwe i oczywiste jak nam sie wydaje. Ciezko jest zwolac tak od reki grupe (powiedzmy wprost) obcych sobie ludzi na spotkanie przy pogaduchach o nerwicy. Przynajmniej mi sie tak wydaje, ze czulabym sie troche niezrecznie :roll: ale zgadzam sie, zeby rozbujać troche ten watek i dzieki temu- poznac sie lepiej poczatkowo wirtualnie. Mysle, ze ulatwi nam to zorganizowanie jakiegos wspolnego wypadu.

 

Trzeba nam tylko wykrzesac troche checi ;)

 

Tak przy okazji- czy ktos z Was wyjezdzal juz do jakiegos osrodka terapeutycznego w Polsce? Ja jade do Mosznej i troche trzese portkami. Kilka tygodni poza moim codziennym zyciem i to taaak daleko od domu.. eh eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chodziłem do pana Jacka Dolińskiego. Od dłuzszego czasu juz nie muszę chodzić i jest wszystko w porządku. Dobry psycholog to podstawa. Na szczęście omineły mnie leki ale gdybym musiał to też poszukałbym dobrego lekarza psychiatre. W internecie mozna znaleźc dużo przydatnych informacji. Pozdrawiam wszystkich TRZYMAJCIE SIĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim,

OnaHela, jesli chodzi o psychiatrę kobietę to polecam dr Barbarę Bieniecką ( ale ona psychoterapii nie prowadzi) Psychoteriapie prowadzi np. psycholog kliniczny Teresa Milewska Gidzgier ( mi pomaga), ona przyjmuje na placu Bema w starej kamienicy, przyjmuja tam tez inne psycholożki czy psychoterapeutki i wiem ze jest tam tez psychoterapia .

a moze ktos chetny na spotkanie w olsztynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×