Skocz do zawartości
Nerwica.com

laserowa korekta wzroku


Gość Brid

Rekomendowane odpowiedzi

miał ktoś może ten zabieg ?

okulary przeszkadzają mi w aktywnym spędzaniu czasu, a na soczewki mam już za suche oczy,

jest to obecnie zabieg wykonywany rutynowo, ale zastanawiam się jak później będzie z czytaniem, czy też co będzie np za 15 lat z moimi oczami...

 

miał ktoś może coś takiego, albo znajomy znajomego?

jakieś opinie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brid, Znajomy miał, z racji tego że jest kierownikiem budowy, generalnie inżynierem pracuje na zewnątrz - okulary mu przeszkadzały. Miał wadę rzędu 2 dioptrie, tylko nie pamiętam czy na plusie czy na minusie. Sam zabieg nie bolał nic, później mówił, ze troszkę zapuchnięte oczka i lekko bolą - ale bez szaleństwa. Przez jakiś czas, chyba około 2 tygodnie nosił specjalne okulary przyciemniane z takimi "dziurkami" żeby ćwiczyć wzrok. Jest 2 lata po zabiegu - i wszystko ok.

 

-- Pt mar 04, 2011 12:13 pm --

 

Ja też mam ....-1 i astygmatyzm ale okulary swoje lubię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna_Modliszka, ja mam -3,75 więc delikatna różnica jest :D

Niby przyzwyczaiłem się do okularów, ale wychodząc wysoko w góry lub na boisku przy piłce, czasami to sprawa problematyczna i uciążliwa ... w końcu raz się żyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, a za co na ma się karać :mrgreen:

Zenonek, pokaż się nam :mrgreen:

Że można fajnie wyglądać - pewnie, tylko czasem, czysto fizycznie, okulary przeszkadzają - zwłaszcza jak ktoś ślepy dość solidnie, to bez okularów ani rusz ;)

 

-- Pt mar 04, 2011 12:41 pm --

 

No ale jest jeszcze alternatywa - soczewki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o okularach ;

 

-park wieczorem chłopak z dziewczyna na ławce .

dziewczyna mówi .

-zdejmij okulary bo mi pończochy zahaczasz

3 minuty później

-załóż okulary bo liżesz ławkę .

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że można fajnie wyglądać - pewnie, tylko czasem, czysto fizycznie, okulary przeszkadzają - zwłaszcza jak ktoś ślepy dość solidnie, to bez okularów ani rusz ;)

 

dokładnie tak. ja bardzo lubię swoje okulary, mam ciekawe oprawki i wszyscy mi mówią, że jest mi lepiej w okularach niż bez. :mrgreen: ALE: mam wadę -7,25 i bez nich niewiele widzę... :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia , Mi tez kolezanki mowia, ze wygladam lepiej w okularach ^^, pomimo, ze bez jak na chlopa tez tragedii ni ma.

 

I tak polubilem swe kularki. :mrgreen:

 

Poza tym soczewy nie sa zdrowe dla oczu. W zasadzie dwoch znajomych okulistow mowilo mi, ze po ledwie kilku miesiacach noszenia szkiel kontakowych mialem juz niezle porysowane oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby przyzwyczaiłem się do okularów, ale wychodząc wysoko w góry lub na boisku przy piłce, czasami to sprawa problematyczna i uciążliwa ... w końcu raz się żyje :D

 

Bez przesady, ja chodziłam po Alpach w okularach i w niczym mi nie przeszkadzały. Fakt, że to było lato.

 

W zimie po prostu chodzę bez okularów jak jestem na zewnątrz, bo mogą zaparować, zaśnieżyć się itp., a najgorzej jest jak wsiadam/wysiadam z autobusu, więc zakładam je w domu i na uczelni, a poza tym nie jest źle. na imprezy, koncerty też często chodzę bez okularów, jak wiem, że sobie poszaleję. Mam -2,75 i -1.75, ale nie widzę jakoś bardzo źle. Soczewki u mnie odpadają, bo mam bardzo wrażliwe oczy, czasem mi łzawią jak jestem zmęczona a w soczewkach to już w ogóle byłaby masakra. Też mam astygmatyzm - soczewki astygmatyczne są niestety dość drogie...

 

Tez kiedyś myślałam o tej laserowej korekcji, ale na razie mam inne wydatki. No i też bym się trochę bała.

 

W każdym razie pisanie, że "okulary utrudniają aktywny tryb życia" to troszkę brzmi jak wymówka... :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soulfly89, w Alpach nie byłem, więc się nie wypowiadam, ale w naszych Polskich Tatrach, parę razy napotkały mnie dość trudne warunki, typu silny deszcze prosto w twarz, wiatr, grad, już nie mówię o tym parowaniu...

pogo na koncercie w okularach też nie jest dla mnie bezpieczne, choć już z tego wyrosłem

 

no i w piłkę od czasu do czasu tez lubię kopnąć, a że to jest sport kontaktowy to w okularach człowiek bardzo uważa na siebie, a w tym sporcie nie o to chodzi.

 

nie uważam że to jest wymówka, bo sport uprawiam dalej, aczkolwiek jak wcześniej chodziłem w soczewkach o wiele łatwiej i przyjemniej możną było różne rzeczy robić. Wymówka byłoby to gdyby całkiem zaprzestał ze względu na okulary.

W moim wypadku bez okularów jestem ślepy jak kret.

 

Wracając do wątku, mój okulista powiedział mi że sam by sobie zabiegu nie zrobił i swoim dzieciom też by nie zrobił. W necie tez znalazłem taką opinie, że okuliści ogólnie nie polecają, więc to nie jest pojedyncza wypowiedź.

 

Też, bym się bał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brid, chłopie to co ja mam powiedzieć przy mojej wadzie -7,25, ślepa jak kret! :lol::pirate::roll: Dlatego okulary to najcenniejsza rzecz jaką posiadam. :pirate:

 

Co do tej laserowej korekty to nie każdy może ją przejść, trzeba zrobić zdaje się serię badań itd. Moja siostra cioteczna bardzo chciała ten zabieg, nawet uzbierała na niego pieniądze, ale jak przyszło do załatwiania to ostatecznie się wycofała chociaż bardzo jej na tym zależało. Ma wadę jakoś tak około -3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim soczewki. :)

Na zmianę z okularami noszę szkła kontaktowe i jestem bardzo zadowolony. Wychodząc gdzieś na miasto, imprezę czy pokopać w piłkę albo ogólnie gdzieś się pokazać - pewniej czuje się w soczewkach. Za to po domu, na wyjścia do sklepu, spacer - noszę okularki. Mam wadę -1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shadow_no. Też swego czasu chodziłam w soczewkach, ale strasznie podrażniają mi oczy :( Najgorzej jest w sezonie pylenia (jestem alergikiem). Dlatego zrezygnowałam z noszenia ich.

 

_asia_. Mam tak samo! -6 --> bez okularów jestem ślepa!

 

Też myślałam kiedyś o laserowej korekcji wzroku, ale bałabym się tego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos piłki nożnej, to był kiedyś w reprezentacji Holandii taki piłkarz z dreadami, który miał wadę wzroku i biegał w takich śmiesznych akularo-goglach :D ale ja tam bym czegoś takiego nie założyła ;)

 

Ja naprawdę z moją wcale nie taką małą wadą nie mam większych problemów z funkcjonowaniem bez okularów, ale oczywiście staram się je nosić, żeby mi się nie pogorszyło. Widocznie dwie osoby nawet z podobną wadą wzroku mogą czuć się/widzieć inaczej. Ja czasem nawet mam wrażenie, że od czasu do czasu chodzenie bez okularów pozwala moim oczom odpocząć, ale nie wiem czy to jest jakoś medycznie udowodnione że tak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wada zależy od samopoczucia, im więcej nerwicy, tym większa wada, kiedy czuję się dobrze, to wada cudownie się zmniejsza, jak jestem zmęczony + dochodzą objawy nerwicy, to wada jest olbrzymia i nawet soczewki mi nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos piłki nożnej, to był kiedyś w reprezentacji Holandii taki piłkarz z dreadami, który miał wadę wzroku i biegał w takich śmiesznych akularo-goglach :D ale ja tam bym czegoś takiego nie założyła ;)

był był Edgar Davids

Ja naprawdę z moją wcale nie taką małą wadą nie mam większych problemów z funkcjonowaniem bez okularów, ale oczywiście staram się je nosić, żeby mi się nie pogorszyło.

nie wiem jaką masz wadę, ale przy krótkowzroczności, bardziej korzystne jest NIE chodzenie w okularach, gdyż wtedy oko bardziej pracuje, a chodząc w okularach, oko już nie pracuje i wada może się bardziej powiększać. Mój okulista zawsze mi zaniżał moce, mówił, że lepiej, nie widzieć super wyraźnie, a żeby oko pracowało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×