Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Celinka ale zmniejszyły się? (efekty uboczne) Ja biorę fluo od 5 dni (po przerwie) i męczy mnie nasilony lęk, nerwowość i depresja. Na plus-lekkie poprawienie nastroju, koncentracji i uwagi.

 

Anno u mnie też nastrój lepszy jest popołudniu i wieczorem - rano gorzej. Podobno tak bywa przy depresji melancholijnej - w sumie dużo mam jej objawów. W tym rodzaju depresji SSRI działają po dłuższym czasie niż w atypowej.

 

U Was nie było nasilenia lęków na początku brania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna nie wywołuje mi lęków, ani ich nie nasila.

 

Miko, ja nie jestem pewna czy mam teraz depresję, bo leki obecnie dostałam na brak motywacji i napędu, lęk napadowy i natręctwa.

Moje samopoczucie jest zależne od przyjmowanej substancji. Na samej sertralinie było w kratkę- raz euforia a raz beznadzieja, do tego lęki przez cały dzień. Trochę to było wkurzające, bo albo latałam jak fryga albo leżałam jak zwłoki. Kilka razy nabralam nadziei, ze bedzie ok, a tu d...

Po dodaniu olanzapiny samopoczucie rano i do południa dobre. Późnym popołudniem i wieczorem, kiedy neuroleptyk przestawał działać, silne lęki. Lekarka kazała mi brać 5-10 mg Zolafrenu, taka ilość na pewno usunęłaby lęki, ale powodowała niestety ataki obżarstwa. Metodą prób i błędów doszłam do dawki 2,5 mg, ale chyba podniosę do pięciu.

 

Seronil- lęków brak, samopoczucie w porządku, ale bez olanzapiny brak tez motywacji. Rano tak sobie, z upływem dnia coraz lepiej, wieczorem i w nocy super. Nie mam żadnych objawów ubocznych oprócz kłopotów w sferze seksualnej. Zastanawiam się zatem, czy nie zrezygnować całkiem z fluo i zostać przy Lerivonie oraz Zolafrenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olanzapina? Ona dobrze motywuje i aktywizuje. Człowiek czuje się taki przystosowany społecznie i obowiązkowy. Trudno ten stan określić, ale robię wtedy to, co do mnie należy i nie wnikam w sens. No i pożycie małżeńskie ok. Wiesz, mój mąż słabo znosi branie przeze mnie leków ograniczających libido. Dlatego szukam czegoś, co by mnie nie hamowało w tym względzie. Neuroleptyki bardzo dobrze na mnie działają, lepiej niż antydepresanty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co olanzapina jest wyjątkowo innym neuroleptykiem, bo ma bardzo silną blokadę 5-ht2c i a - silniejszą nawet niż mianseryna, czy wogóle cokolwiek. Pozatym blokada 5-ht2a plus blokada D2 powoduje uwalnianie dopaminy. Dobrze łączy się też z fluo - jest nawet lek, połączenie obu substancji. Może zmniejsz dawkę fluo a zwiększ olanzapinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mogę zmniejszyć, bo mam Seronil w kapsułkach, a wizyta u lekarza dopiero 17 lutego. Wczoraj wzięłam 5 mg Zolafrenu i dziś jest zauważalnie lepiej. Gdyby ten neuroleptyk mnie usypiał mogłabym sobie chwilowo odpuścić Lerivon. Olanzapina jest jednym z lepszych leków jakie brałam i do tego działa na objawy negatywne już od pierwszej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta blokada może być przecież korzystna.

 

Ja sobie dziś zafundowałam tachykardie i pobyt na ostrym dyżurze po zażyciu kropli od kataru Xylometazolin. Ciśnienie 180/90 i puls 120. Do tego drżenie mięśni i odmienne stany świadomości :roll:

 

Wytelepało mnie porządnie, a od lekarza się dowiedziałam, ze tych kropli nie można stosować z antydepresantami. Może w sezonie grypowym komuś się przyda takie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leczę sie teraz u laryngologa ponieważ używam kropli do nosa xylometazolin od 4 lat..uzależniłam sie od nich bo kropię nos wieczorem ,żeby mi sie lepiej oddychało..wiec nie wiem czemu nie mozna? ja używam..teraz z laryngologiem próbuję odstawic ale na przestrzeeni 4 lat nic a nic mi nie było!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystna w depresji? Chyba tylko w przypadku niektórych leków w małych dawkach. Ale też jako ostateczność. Stosowanie neuroleptyków do leczenia depresji to w większości przypadków sposób firm na ich sprzedaż poza schizofrenią. Sama blokada D2 jeśli miałaby być taka korzystna to wystarczyłoby wzięcie sulpirydu lub amisulpirydu (chociaż ten ostatni blokuje receptory serotoniny 5-ht7, więc nie jest czytym blokerem D2).

 

Jak już pisałem olanzapina ma silny blok 5-ht2a, 5-ht2c co samo w sobie może mieć działanie przeciwlękowe i antydepresyjne.

 

A wiedziałaś o tym: "The most serious adverse effects associated with long-term antipsychotic use are lowered life expectancy, cognitive dysfunction and possibly brain damage.[19][20] A 2009 systematic review of studies of schizophrenia found decreased life expectancy associated with use of antipsychotics and argued that more studies were urgently needed,[21] a call that had already been made when similar results were found in 2006.[22] Continuous use of neuroleptics has been shown to decrease the total brain volume by 10% in macaque monkeys." ?

 

Najbardziej wkurza mnie, że lekarze bardzo szybko przepisują neuroleptyki osobom chorym na depresję, ale o możliwych efektach ubocznych przy długotrwałym stosowaniu nic nie mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przyjmuję Seronil + Hydroksyzyna 4 miesiące. Czy któreś z podanych przeze mnie niżej objawów mogą być skutkami ubocznymi podanych leków?

- wypadanie włosów

- znaczne pogorszenie pamięci (do tego stopnia, że nie pamiętam co mówiłam chwilę wcześniej)

- drżenie głowy i dłoni

- patrzę na zegarek i nie potrafię odczytać która jest godzina... nie wiem jak to nazwać...

 

Mam też kłopoty ze spaniem, ale właśnie dlatego Pani Doktor kazała mi brać Hydroksyzynę. Niestety przestaje ona na mnie działać. Dodatkowo przepisano mi więc Mirzaten, który odstawiłam po dwóch dniach. Owszem spałam po nim jak dziecko, ale czułam się fatalnie: strasznie kręciło mi się w głowie, tak jakbym była pijana, nie mogłam ustać na nogach - mąż prowadził mnie do łazienki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu spróbował odstawić hydro na jakiś czas i zobaczyć czy coś się poprawi w tym względzie. Jeśli nie tzn że problemy te powoduje seronil i nie są to jakieś szczególnie dziwne objawy uboczne przy tego typu lekach - wydaje mi się, że nastąpiło u Ciebie pogorszenie koncentracji i funkcji poznawczych przez blok dopaminy. Co proponuje lekarz? Może dobrze byłoby zmienić na inny SSRI i sprawdzić czy podane objawy wystąpią? (polecam escitalopram) Jeśli wystąpią dobrze by było rozważyć lek z innej grupy - np wellbutrin.

 

Objawy mirtazapiny którą brałaś przez 2 dni zmniejszają się w trakcie brania. Musiałabyś wytrwać dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna , Kasia

 

Witajcie w klubie. Ja tez biore , tyle , ze Sulfarinol przed spaniem do nosa. PRzez dzien jako tako oddycham, ale w przed spaniem stosuje metode , ze naprzemiennie daje krople raz do jednego przewodu, raz do drugiego.

 

W ten sposob nie nastepuje tak silne uzaleznienie, bo jeden przewod odpoczywa przez pewien czas.

 

Polecam stosowac codziennie kilka razy jakas wode morska, Nosolan i Disnemar - troche odblokowuja nos oraz niweluja skutki uboczne kropli.

 

Dodatkowo jest cos takiego : http://www.centrumleczeniazatok.pl/aktualnosci/2009/06/01/laser---remedium-laryngologow-na-uciazliwy-katar-alergiczny.html

 

 

Miko84 Stosowanie neuroleptykow w depresjach jest bardzo korzystne jesli mowimy o depresjach psychogennych w ktorych pacjent za duzo mysli, jest zbyt emocjonalny, wrazliwy. PRzeciez te leki jak zadne inne tlumia nadmierna emocjonalnosc, redukuja natrectwa, obsesje itp To sa kluczowe sprawy w depresjach psychogennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×