Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Anno fluoksetyna najmniej z wszystkich ssri zmniejsza u mnie popęd, to ewidentnie. Tzn libido nadal mam dobre na fluo 20 mg, zmniejszyła się tylko wrażliwość na bodźce. Najgorzej z wszystkich na libido działała paroksetyna.

 

BlackOrchidea a ile już bierzesz fluo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna to skuteczny lek, niestety powodowała u mnie bezsenność, tachykardię i myśli samobójcze. Do tego potęgowała natręctwa na maxa.

Ale na napęd i motywację działała naprawdę dobrze.

 

Okres ładowania się leku był okropny. Nie chciałabym jeszcze raz przeżyć czegoś takiego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol :P przeczytałem popęd, hehe na napęd działa tak jak wszystkie SSRI, czyli nasilniej z wszystkich leków (nawet metylofenidat czyli stymulant nie daje takie kopa). Problem w tym, że na razie jest to napęd połączony z niemożnością robienia wielu rzeczy. Tzn mam siłę i energię ale nie mam wogóle ochoty, jestem bardzo zniechęcony. Okropne uczucie i mam nadzieję, że z czasem przejdzie (a jestem już albo dopiero 2 tydzień na fluoksetynie). Napęd+chęci - czy ja tak dużo wymagam? :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Na nerwicę natręctw jednak stosuje się większe dawki. Mi niestety ten lek nie pomógł, ale nie zrażaj się tym, bo wielu ludziom pomógł. Każdy organizm jest inny.

 

To według Ciebie ile mg trzeba brać na nerwicę natręctw??? Ja biore chyba standardową dawkę czyli 20 mg. Ale chyba ten lek jest tylko w jednej dawce, prawda? Chyba tylko go sprzadaja po 20 mg w opakowaniu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wazne pytanie dotyczace stosowania leku seronil. Lekarz mi go przepisal ponownie po pewnej przerwie. Sek w tym ze jednoczesnie od innego lekarza mam zalecone branie leku ginkofar forte. W ulotce seronilu wprawdzie pisze tylko o ryzyku zwiazanym z dziurawcem - o miłorzebie ani slowa, ale wiem że miłorząb zawiera pewne substancje działające jak inhibitory MAO. Czy te leki można bezpiecznie stosować razem? Ktos ma jakies doswiadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sczerze mówiąc nie przypominam sobie zebym zawuazyl jakis zwiazek miedzy stosowaniem seronilu a koszmarami sennymi :).

 

Anna R.> czy moge Cie zapytac jak duze masz dawki miłorzębu i jak dlugo stosujesz go jednocześnie z seronilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BlackOrchidea, ja po lekach miewam bardzo realistyczne i dziwaczne sny ale raczej nie koszmary. Złe sny to pewnie objaw depresji. Mi przy moim pierwszym epizodzie śniło się często, że umiera ktoś z moich bliskich. W ogóle bałem się wtedy, że coś mi się stanie - ulegnę wypadkowi albo zachoruję, ale na szczęście to wszystko przeszło jak leki zaczęły działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.> czy moge Cie zapytac jak duze masz dawki miłorzębu i jak dlugo stosujesz go jednocześnie z seronilem?

 

Biorę Ginkoflav forte firmy Olimp 80 mg i z Seronilem stosuje ok. 3 tygodni. Naprawdę nic złego się nie dzieje. Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego nie powinien być stosowany jednocześnie podczas długoterminowej terapii aspiryną, warfaryną oraz diuretykami tiazydowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu, gdy brałam fluoksetynę miałam bardzo realistyczne sny, szczególnie na początku, do kina nie musiałam chodzić, czasem gdy się budziłam musiałam chwilkę pomyśleć czy to był sen czy jawa, czasem przyjemne sny, czasem mniej....ale koszmary śniły mi się bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani !

 

Dawno mnie nie było , coś w tym jednak jest ,że jak człowiek poczuje się lepiej rzadziej tu zagląda . Ostatnio bardzo reklamowałem niby cudowny mix olanzapiny i fluoksetyny ale się chyba za bardzo rozpędziłem . Minął 50 dzień: rano Bioxetin 20 mg wieczorem Zalasta 2,5 mg - efekt taki , że i owszem wszech-paralizujące lęki ustąpiły i energi więcej ale z samopoczuciem jest różnie . Nawet jakoś mi ciężko to opisać słowami . Jestem jakiś wyprany z emocji , nic mnie nie cieszy ,nic nie smuci , obojętność na maxa . Funkcjonuję niby normalnie tak jak zaprogramowany na harmonogram obowiązków dziennych robot , nie mam motywacji ,nie widzę celów bliższych lub dalszych . Odhaczam przydzielone zadania w ciągu dnia , wstaję następnego i tak mija mi życie . W sumie chyba to z dwojga złego lepszy stan niż przy wcześniejszych objawach depresji , ale ta pustka trochę mnie przeraża . Nie wiem czy to skutek alanzapiny czy fluo . W tym tygodniu za zgodą lekarza robię mały eksperyment i odstawiam wieczorną dawkę zalasty . Zobaczymy ...... ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dave38, ja również czuję się wyprana z emocji, tak jakby ktoś zabrał jakąś część mnie... Bardzo często chce mi się ryczeć, ale te łzy nie płyną. Poza tym na wiele sytuacji reaguję tak dziwnie, jak nie ja. Ostatnio byłam na pogrzebie i tak normalnie strasznie bym płakała, ale tu nic... czułam blokadę... tzn. miałam w sobie ogromny ból i smutek, ale z drugiej strony wydawało mi się, że to dzieje się gdzieś poza mną, że mnie to nie dotyczy... Potem tak te emocje się nagromadziły, że wreszcie wybuchłam płaczem na spotkaniu rodzinnym po pogrzebie. Było mi głupio, bo nikt już nie płakał, nawet najbliższa osoba zmarłego. Czuję, że żyję w jakimś oszustwie, ułudzie, ale ile tak można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×