Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kabiny NO GRAVITY a depresja


Boniu

Rekomendowane odpowiedzi

W Pod poznanskich Plewiskach powstal osrodek, ktory używa kabin no gravity w swoich sesjach. Kabiny te pomagają ludziom z depresją, przemęczonym, itd... strasznie prosta i fajna sprawa, kladziesz się na wodzie, relaksujesz a kabina robi swoje. Mialem problemy i próbowałem różnych rzeczy wlącznie z tabletkami, aż trafiłem do tego miejsca i po kilku razach chodzę uśmiechnięty, niesamowita sprawa :) Jesli, ktos byłby zainteresowany szczegółami to śmiało piszcie, chętnie się podziele wrażeniami :)

pozdrowienia kochani...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja też nie wierzę że to wyleczy depresje, ale faktem jest że i depresja i nerwica wykańcza psychicznie i wtedy siły do życia i dalszego leczenia słabną, więc warto zrobić coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach relaksacji sama bym się wbiła do takiej kabiny....tylko nie wiem czy moja klaustrofobia byłaby też tak wniebowzięta :mrgreen:

Zaś w TO nigdy nie uwierzę:

mialem problemy i próbowałem różnych rzeczy włącznie z tabletkami, aż trafiłem do tego miejsca i po kilku razach chodzę uśmiechnięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że tutaj większość osób uważa że to co nie jest psychoterapią lub psychotropami to ściema:)Tymczasem jest wiele rzeczy które można zrobić żeby poczuć się lepiej i ani leki ani terapia tego nie zrobi. Przykładowo ja jestem ogromną zwolenniczką naturalnych preparatów wspomagających organizm- nazwy nie podaje bo nie chce robić reklamy. W każdym razie lekarze o nich na ogół nie mówią(mnie wspomniał tylko jeden) a ja dzięki nim po załamaniu psychicznym szybko wróciłam na uczelnie i całkiem nieźle się czuję. Żeby była jasność nie neguje konwencjonalnych metod leczenia(sama z nich korzystam), ale nie można uważać że wszystko(bo czasami faktycznie zdarza się coś ewidentnie głupiego) co nimi nie jest jest ściemą która ma na celu wyciąganie z ludzi kasy i oszukiwanie innych. Zresztą a propo tematu wątku są już kraje gdzie na oddziałach psychiatrycznych stosuje się metody podobne do tych o których pisze kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie co do tego że jest to "genialny" lek na depresje czy nerwice nie wierze.

Mam w domu urządzenie SITA, początkowo miało mi służyć do nauki języków ale jakoś nie dotarłem do tego poziomu chyba :P , ale muszę przyznać że relaksuje znakomicie. Człowiek po 30 minutach czuje się jakby obudził się ze snu (zdrowego dobrego snu, nie tego czegoś co jest podczas choroby i trudno nazwać to snem), wszystkie mięśnie rozluźnione i taki chwilowy stan.... nie mam słów żeby to opisać po prostu fajny, ale jak widać przed chorobą mnie to nie uchroniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden poczuje ulgę przebywając w takiej kabinie inny odczuje poprawę słuchając świergotu ptaków-czy oznacza to ze świergot ptaków jest dobrym sposobem na depresje??? przymyśl swoje rewelacje jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celineczka3, absolutnie uważam, że trzeba próbować wszystkiego co się da - nie zaniedbując jednocześnie metod konwencjonalnych. Z tym, ze te choroby wynikają z nieradzenia sobie z rzeczywistością z przyczyn różnych i relaksacja relaksacją ale jeszcze nikt swoich problemów emocjonalnych tak nie rozwiązał bo do tego trzeba pracy, pracy, pracy nad sobą a nie zalegania i słuchania szumu fal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani jedna kabinę ma doktor psychologii w Bydgoszczy i używa jej do pracy z pacjantami ma świetne wyniki, można w każdej chwili do niego zadzwonic i zapytac, a drugie miejsce to Poznań z tego co wiem to nie ma w innych miejscach w Polsce juz niestety :(

 

Na świecie od dawna używa się kabin do pomocy w leczeniu stanów depresyjnych, na świecie jest pełno miejsc gdzie mozna skorzystac z kabin.

 

Co do działania to bardzo chętnie odpowiem, robiono badania nie jedno krotnie. Mierzono ilosc uderzen serca na minutę w spoczynku, ciśnienie krwi oraz poziom hormonów wytwarzanych na skutek oddziaływania stresu takich jak adrenalina czy kortyzol... Robiono to przed wejściem do kabin i po zakonczonej sesji.

 

Otórz kochani po ok 12 sesjach w kabinach tętno u badanych osób było niższe, ciśnienie krwi się obniżyło, poziom skorelowanych ze stresem substancji tak jak kortyzol, adrenalina... obnizyl sie a do tego efekty utrzymywały się przez kilka mięsięcy po zakończeniu sesji.

 

Ja wam moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia jak jest, mialem depresje i nigdy wiecej zadnych pigułek, ktore dzialaja miesiac a potem mecz sie sam... :)

To zaden marketnig kochani, tylko się cieszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pomogą Ci spojrzeć na to wszystko z dystansu, pamiętaj, że zbyt duży poziom stresu bardzo męczy człowieka. Kiedy oddziaływuje na nas stres, organizm pracuje na wyższych obrotach czujemy sie gorzej i gorzej po dluzszym jego dzialaniu... Kabiny pomagają się zresetować, przywracają organizm do poziomu równowagi. Oczywiscie jesli masz w zyciu sytuacje, ktora bezpośednio oddziaływuje na Ciebie to musisz sobie z nią poradzić. Kabiny mogę Tobie pomóc w tym aby Twój wlasny organizm Tobie w tym nie przeszkadzal. Abyś czuła się normalnie adekwatnie do sytuacji. Abyś kiedy cos robisz nie ciągneła za sobą cieżaru...

Sluchaj nie chce się publicznie zwierzać ale wiem co mowie, moja sytuacja nie wyglądala najlepiej, dzis jakbym Wam opowiedzial co sie dzialo ze mną i jakie mialem probemy to nie jestem pewien czy byście mi uwierzyli, ponieważ jestem jak nowy :)

Ale mnie chwytacie za język... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boniu, depresja nie odpowiada ze stres,,,,,depresja jest wynikiem zmian w mozgu,,,i na to zadna kabina nie pomoze. Moze nie miales depresji bo watpie zeby Ciebie od tego uchronila kabina, owszem jezeli to jest wspomaganie ok, ale na pewno nie jest metoda ktora WYLECZY,,,dlatego dla mnie bzdura calkowita.

Dodatkowo pogrzebalam w google NIE MA ZADNYCH BADAN NA TO ZE KABINY TE LECZA DEPRESJE, a boniu na kilku forach dotyczacych depresji to pisze :roll::D pewnie mu placa za to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agusia depresja może powstać na skutek wyczerpania psychicznego właśnie w wyniku stresu. I choć omawiana metoda nie wyleczy przyczyny takiej reakcji to pomoze odzyskac organizmowi po prostu sily co wspomaga proces wyleczenia o czym wspomina tutaj caly czas kolega. Zreszta powtarzam to nie są metody zdjęte z księżyce. Są stosowane w wielu krajach w szpitalach psychiatrycznych.A że zyjemy w troche zacofanym kraju to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda leczenia może być zastosowana w przypadku pewnych grup osób, np. u osób z uszkodzeniem kręgów szyjnych, depresją, oraz długotrwałą traumą. Można zaobserwować, że połączenie metody ‘floatingu’ z tradycyjna terapią jest skuteczne. Obecnie zmierzamy do bioregulacji przepływu krwi w naczyniach włoskowatych, asymilacji tlenu we krwi, oraz analizy jak oddziałuje to na reakcje ciała”, mówi Sven-Ake Bood.

 

Marek Protasewicz | Źródło: sciencedaily.com

No wlasnie czyli zastosowanie tego z tradycjna terapia jest skuteczne .....czyli jako metoda wspomagania ok.

 

Celineczkaowszem,a ale stres jest tylko jednym z wyznacznikow, do tego jeszcze sa uwarunkowania srodowiskowe, zmiany w mozgu itd....i to wszystko sie na siebie naklada. Dlatego jako metoda wspomagajaca ok, ale nie jako metoda zastepujaca stosowana tradycjna terapie farmakologiczna i psychoterapie. Poza tym taka jedna sesja w kabinie kosztuje 70 zł -to ja juz bym wolala te pieniadze na psychoterapute wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę żeby osoba z depresją miala zmiany w mózgu. Mój lekarz przynajmniej uparcie twierdzi że takowych nie posiadam a mam za soba załamanie psychiczne.A co do tego że jest to metoda wspomagająca to każdy się z tym zgadza bo logika podpowiada że siedzeniem w wodzie depresji sie nie wyleczy, ale z drugiej strony siedzeniem i gadaniem godzinami o swoich problemach i braniem psychotropów też wszystkiego się nie zmieni, jak człowiek jest spięty i wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja jest to sytuacja z jaka trzeba sobie poradzic, jesli ktos Tobie mowi, ze jestes chory i masz zmiany w mozgu to powiedz mu, ze zmiany w mozgu to masz nawet jak sie nowych ulic uczysz, bo powstaja nowe polaczenia miedzy neuronami.

 

Na świecie coraz częsciej stosuje się wlasnie taka terapię, w Polsce temat jest nowy i powoli wchodzi ale my jestesmy troche do tylu. Jest wiele badan na temat. Jest książka The Book of Floating: Exploring the Private Sea Michael Hutchison, w ktorej autor zebral i opisal pozytywne skutki floatingu...

 

Napisalem tego posta, poniewaz pomyslalem, ze byc moze warto porozmawiac, ze cos takiego jest. Jesli temat jest dla was interesujący to szukajcie czytajcie i jesli macie jakies pytania do praktyka to wam opisze co i jak wyglada z mojego punktu widzenia.

 

Kabina to coś więcej niż siedzenie w wodzie, poniewaz tam chodzi o ograniczoną stymulację srodowiskową czyli w skrocie: nie czujesz gravitacji, temperatura roztworu dopasowana jest do temperatury skory, jest cicho i nic nie widac, jest bardzo przyjemnie. Dzięki temu organizm może się zrestartować i przejsc w stan rownowagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Boniu bym chętnie spróbowała takiej terapi ale troche za daleko do Poznania jak dla mnie,ale zobaczymy może kiedyś... mam jeszcze jedno pytanie ile potrzeba takich sesji żeby osiągnąc jakieś efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×