Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale z poteznym kolataniem serca (cierpie na czestoskurcz nadkomorowy) ogromnym lękiem i cisnieniem w glowie i jestem bardzo spocona. Oprocz tego w ciagu dnia jestem jakby nieobecna i bardzo senna - akurat ten objaw czy bolaca glowa jest niczym w porownaniu z tym atakiem ktory ma miejsce w nocy .. Boje sie ze tego ktoregos razu nie wytrzymam :(

 

-- 07 lip 2016, 16:03 --

 

A jakie Ty masz skutki uboczne ? Kolatanie serca rowniez sie pojawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ósmy dzień na dawce 50mg. Właściwie uboków prawie nie mam (!) Jedynie zaraz po przebudzeniu lekka derealizacja i trzęsawka, ale po godzinie/dwóch już jest w porządku i normalnie funkcjonuję. W porównaniu do tego, co przechodziłem w początkach paro, to jak ukąszenie komara.

 

Kasia1111, ja kołatania serca nie mam, ale tętno trochę podwyższone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale z poteznym kolataniem serca (cierpie na czestoskurcz nadkomorowy) ogromnym lękiem i cisnieniem w glowie i jestem bardzo spocona. Oprocz tego w ciagu dnia jestem jakby nieobecna i bardzo senna - akurat ten objaw czy bolaca glowa jest niczym w porownaniu z tym atakiem ktory ma miejsce w nocy .. Boje sie ze tego ktoregos razu nie wytrzymam :(

 

-- 07 lip 2016, 16:03 --

 

A jakie Ty masz skutki uboczne ? Kolatanie serca rowniez sie pojawia ?

No to już są konkretne skutki oboczne!, ja pisałem tak ogólnie, nie biorę aktualnie leków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale z poteznym kolataniem serca (cierpie na czestoskurcz nadkomorowy) ogromnym lękiem i cisnieniem w glowie i jestem bardzo spocona. Oprocz tego w ciagu dnia jestem jakby nieobecna i bardzo senna - akurat ten objaw czy bolaca glowa jest niczym w porownaniu z tym atakiem ktory ma miejsce w nocy .. Boje sie ze tego ktoregos razu nie wytrzymam :(

 

-- 07 lip 2016, 16:03 --

 

A jakie Ty masz skutki uboczne ? Kolatanie serca rowniez sie pojawia ?

 

Ja też jestem nieco odrealniony. A ma ktoś uczucie jakby nogi były z gumy (takie sprężyste) i głowa też jak z gumy? Biorę już prawie 2 tygodnie 50 mg. Miał ktoś tiki na tym leku? Twarz mi się wykręcała dziś w grymasie wiele razy- tak gwałtownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mug, szkoda, że tak się stało. Dałeś na chwilę nadzieję, że 50-tka daje radę, a tu doopa. Pisz czy będzie poprawa po powrocie na wyższe dawki.

 

Tak jak obiecałem piszę: Z 50 mg wszedłem na 150 mg i poprawa była znaczna już po tygodniu. Przez pierwsze 3-4 dni po wejściu na 150 mg nerwica szalała w pełnej krasie, aż tu po 7 dniach niespodzianka. Leki, depersonalizacja, derealizacja i obsesyjne myśli zlikwidowane w 90 %. Podobnie jak libido :-|

 

Nadal uważam Santalinę (Sertagen) za bardzo pomocny lek. Jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych.

 

Trzy dni temu zdarzyła się sytuacja, która zawsze nakręca u mnie nerwicę i natręctwa myślowe. Jednak będąc na 150 mg przechodzę to znacznie, znacznie łagodniej. Czuje się trochę gorzej, ale postanowiłem przeczekać jeszcze tydzień. Funkcjonuję mimo wszystko normalnie i nawet się tym nie przejmuję za bardzo. Ogólnie ok. Jeśli nie będzie poprawy na 100% to za 2 tygodnie zwiększam do 200 mg, tak jak parę m-cy temu.

 

Nie poddawajcie się w walce. Każdy "szit" kiedyś przechodzi.

 

A co do libido to mam taką obserwację: Zawsze po zmniejszeniu Sertagenu do 50 mg, albo przy planowym odstawieniu libido wraca po ok tygodniu-dwóch. I to ze zdwojoną siłą. Orgazmy takie, że normalnie odpływam. Ochota za seks 2 razy w tygodniu. Dodam, że mam 35 lat. To 3 epizod przyjmowania Sertagenu.

 

Także dodam Panom otuchy mówiąc, że nie ma co wkręcać sobie PSSD (tak jak sam to robiłem sobie wcześniej). Wiem, że coś takiego istnieje, ale myślę, że na tak masowe przepisywanie SSRI to rzecz naprawdę bardzo bardzo rzadka. Nie łamcie się ! :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mug, szkoda, że tak się stało. Dałeś na chwilę nadzieję, że 50-tka daje radę, a tu doopa. Pisz czy będzie poprawa po powrocie na wyższe dawki.

 

Tak jak obiecałem piszę: Z 50 mg wszedłem na 150 mg i poprawa była znaczna już po tygodniu. Przez pierwsze 3-4 dni po wejściu na 150 mg nerwica szalała w pełnej krasie, aż tu po 7 dniach niespodzianka. Leki, depersonalizacja, derealizacja i obsesyjne myśli zlikwidowane w 90 %. Podobnie jak libido :-|

 

Nadal uważam Santalinę (Sertagen) za bardzo pomocny lek. Jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych.

 

Trzy dni temu zdarzyła się sytuacja, która zawsze nakręca u mnie nerwicę i natręctwa myślowe. Jednak będąc na 150 mg przechodzę to znacznie, znacznie łagodniej. Czuje się trochę gorzej, ale postanowiłem przeczekać jeszcze tydzień. Funkcjonuję mimo wszystko normalnie i nawet się tym nie przejmuję za bardzo. Ogólnie ok. Jeśli nie będzie poprawy na 100% to za 2 tygodnie zwiększam do 200 mg, tak jak parę m-cy temu.

 

Nie poddawajcie się w walce. Każdy "szit" kiedyś przechodzi.

 

A co do libido to mam taką obserwację: Zawsze po zmniejszeniu Sertagenu do 50 mg, albo przy planowym odstawieniu libido wraca po ok tygodniu-dwóch. I to ze zdwojoną siłą. Orgazmy takie, że normalnie odpływam. Ochota za seks 2 razy w tygodniu. Dodam, że mam 35 lat. To 3 epizod przyjmowania Sertagenu.

 

Także dodam Panom otuchy mówiąc, że nie ma co wkręcać sobie PSSD (tak jak sam to robiłem sobie wcześniej). Wiem, że coś takiego istnieje, ale myślę, że na tak masowe przepisywanie SSRI to rzecz naprawdę bardzo bardzo rzadka. Nie łamcie się ! :smile:[/qu

SUPER :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zwiekszylam dawke na 25mg i bylam nastawiona na mega objawy a tu wcale nie jest tak zle troche spiaca czuje lekki niepokoj mdlosci troche ustaly ale totalnie nic mi sie nie chce. Moglabym lezec tylko. Czy jak bie mam takich skutkow ubocznych teraz to juz sie nie pojawia raczej wieksze? Jak wy mieliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zwiekszylam dawke na 25mg i bylam nastawiona na mega objawy a tu wcale nie jest tak zle troche spiaca czuje lekki niepokoj mdlosci troche ustaly ale totalnie nic mi sie nie chce. Moglabym lezec tylko. Czy jak bie mam takich skutkow ubocznych teraz to juz sie nie pojawia raczej wieksze? Jak wy mieliscie?
Pojawia się, ale nie od razu, po dwóch, trzech dniach, ale nie muszą być już tak silne, skoro zaczęłaś od małej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 150 mg od dwóch dni występuje jakiś dziwny zjazd. Zupełnie jakby lek przestawał działać. Pojawił się niepokój, czasem jakieś lęki. Wcześniej nigdy tak nie było. Na dawce 150 mg "lecę" już 12 dzień.

 

Miał ktoś kiedyś coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zwiekszylam dawke na 25mg i bylam nastawiona na mega objawy a tu wcale nie jest tak zle troche spiaca czuje lekki niepokoj mdlosci troche ustaly ale totalnie nic mi sie nie chce. Moglabym lezec tylko. Czy jak bie mam takich skutkow ubocznych teraz to juz sie nie pojawia raczej wieksze? Jak wy mieliscie?
Pojawia się, ale nie od razu, po dwóch, trzech dniach, ale nie muszą być już tak silne, skoro zaczęłaś od małej dawki.

Mam takie fale zlego samopoczucia i dobrego 2 razy mialam pieczenie ciala. Ja zaczynalam od cwiatki przez 3 dni dzis weszłam na pol.

 

-- 10 lip 2016, 21:58 --

 

Jak liczyc dlugosc leczenia od pelnej dawki 50 czy od mniejszej. Ja zaczynalam od cwiartki to juz to liczyc czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis 3 dzien polowki aposerty i niestety objawy uboczne wystapily mam nasilenie nerwicy drzenia poeczenie ciala slabosc nie wiem co robic dalej brac? Wspomagam sie zomirenem boje sie ze nie wytrzymam. Dzwonilam do lekarza i powiedzial ze do tygodnia powinno sie uspokoic i minac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko sie pochwalilam ze lepiej. Wczoraj fajny dzien a dzis znow ataki od rana. Dzis mam lekarza ale on mi pewnie tak nic nie poradzi kaze zwiekszyc pewnie i czekac. Mam doła a jeszcze musze sie malym dzieckiem zajmowac bo mąż w pracy.

 

-- 13 lip 2016, 14:17 --

 

Czy to mozliwe ze skutki uboczne raz sa a raz nie? Moze ta nasilona nerwica to nie od lekow tylko ogolnie mnie meczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o szybką odpowiedz

Brałem wyciąg dziurawca swanson 4 tabletki dziennie,niestety mineły 3 tygodnie a lęki nie ustępują,pewnie nie ma tam hupercyny

Mam zamiar brać setaloft w małej dawce 50 mg 25 mg przez pierwszy tydzień a potem 50 ile powinienem zrobić przerwy od dziurawca żebym nie dostał zespołu serotoninowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o szybką odpowiedz

Brałem wyciąg dziurawca swanson 4 tabletki dziennie,niestety mineły 3 tygodnie a lęki nie ustępują,pewnie nie ma tam hupercyny

Mam zamiar brać setaloft w małej dawce 50 mg 25 mg przez pierwszy tydzień a potem 50 ile powinienem zrobić przerwy od dziurawca żebym nie dostał zespołu serotoninowego ?

Okres półtrwania hiperycyny jest długi i wynosi 24–40 godzin, ja bym zrobił dobę przerwy, jeśli się boisz dla pewności możesz zrobić dwa dni przerwy, nie jest łatwo o zs, ja łączyłem różne leki nawet dwa silne ssri i nie doświadczyłem zs, a dziurawiec to raczej słabizna w porównaniu do ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o szybką odpowiedz

Brałem wyciąg dziurawca swanson 4 tabletki dziennie,niestety mineły 3 tygodnie a lęki nie ustępują,pewnie nie ma tam hupercyny

Mam zamiar brać setaloft w małej dawce 50 mg 25 mg przez pierwszy tydzień a potem 50 ile powinienem zrobić przerwy od dziurawca żebym nie dostał zespołu serotoninowego ?

Okres półtrwania hiperycyny jest długi i wynosi 24–40 godzin, ja bym zrobił dobę przerwy, jeśli się boisz dla pewności możesz zrobić dwa dni przerwy, nie jest łatwo o zs, ja łączyłem różne leki nawet dwa silne ssri i nie doświadczyłem zs, a dziurawiec to raczej słabizna w porównaniu do ssri.

 

Dzięki za odpowiedź,wiesz może czy przy ssri mogę jeść bilobin ?

 

-- 14 lip 2016, 13:27 --

 

Jeszcze chciałem się zapytać jaka najlepsza pora żeby brać lek na noc czy rano czy to bez znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy branie alprazolamu 2xdziennie 0.25mg do czasu zadzialania sertraliny nie uzalezni mnie?

 

-- 15 lip 2016, 19:43 --

 

Prosił bym o szybką odpowiedz

Brałem wyciąg dziurawca swanson 4 tabletki dziennie,niestety mineły 3 tygodnie a lęki nie ustępują,pewnie nie ma tam hupercyny

Mam zamiar brać setaloft w małej dawce 50 mg 25 mg przez pierwszy tydzień a potem 50 ile powinienem zrobić przerwy od dziurawca żebym nie dostał zespołu serotoninowego ?

Okres półtrwania hiperycyny jest długi i wynosi 24–40 godzin, ja bym zrobił dobę przerwy, jeśli się boisz dla pewności możesz zrobić dwa dni przerwy, nie jest łatwo o zs, ja łączyłem różne leki nawet dwa silne ssri i nie doświadczyłem zs, a dziurawiec to raczej słabizna w porównaniu do ssri.

 

Dzięki za odpowiedź,wiesz może czy przy ssri mogę jeść bilobin ?

 

-- 14 lip 2016, 13:27 --

 

Jeszcze chciałem się zapytać jaka najlepsza pora żeby brać lek na noc czy rano czy to bez znaczenia ?

Wydaje mi sie ze bez znaczenia bralam kiedys i tak i tak i nie ma roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×