Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

sen123, zazdroszcze, ze hydro na Ciebie dziala...

ja po hydroksyzynie mam tylko napad glodu i meeega sennosc...

 

ile mg paro bierzesz? poczekaj jeszcze!

ludzie! nie oczekujcie odrazu super efektow, ten lek musi sie rozkrecic- u jednych trwa to miesiac, u drugich dwa... trzeba byc cierpliwym, bo ciagle zmienianie lekow czy dawki tylko da Wam coraz to nowe uboki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sen123,

Mam bardzo podobe objawy i co prawda nie próbowałem hydro ale babcia ma Atarax więc może sprobuje kiedyś na własną rękę, dzis przy wyjsciu i na początku spotkania przez około godzinę okropnie mnie bolał brzuch z stresu przed biegunka, ale jakoś dałem radę i obyło sie bez benzo które i tak miałem w kieszeni w dawce 2x6mg bromazepamu. Podobnie jak Mili częściej noszę przy sobie niż biorę, ale są sytuację, że mógłbym to jeść kilka razy na dzień - z oczywistych powodów tego nie robię. Ja biore paro juz też trzy tygodnie i też średnio czuje działanie w takich sytuacjach, uspokoilo mi tylko ataki paniki i lęki związane z sercem ale nic poza tym. Dawki nie zwiekszam bo mnie zamula, trzeba jeszcze poczekać może się rozkręci w końcu bo na razie nie czuję żadnej pewności siebie w takich sytuacjach, a kastracja jest ogromna mimo wszystko dam jeszcze czas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z łączeniem hydroksyzyny i paroksetyny sprawa wygląda ? Bo hydro chyba nasila działanie SSRI i nie można niestety jeździć po nim autem co dodatkowo wyklucza ze społeczeństwa. Ciekawe jest to , że jest też przeciwskazana dla ludzi z zaburzeniami pracy serca , a przy nerwicy to nie nowość. No ale to tylko ulotka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milli,

Zwiększałem powoli, ale od 2 tyg biorę 20 mg, chcę czekać, ale jestem ciekawy czy to pomoże, bo trochę się już męczę, schudłem strasznie z 8 kg przez miesiąc... Bo jak nie to może coś innego mi pomoże, wcześniej brałem mirzaten, który działał swietnie przez pół roku i później wszystkie objawy powróciły...

Wg czy po tym parogenie się tyje? Bo lekarz mi tak powiedział i nieukrywam, że bardzo na to liczę, bo jestem wychudzony, ale po 3 tyg raczej jeszcze schudłem niż przytyłem...

Tictac,

Można łączyć, tak mi lekarz powiedział, ogólnie na początku hydro mnie nie usypiało, ale ostatnio muszę się zdrzemnąć po nim trochę, ale doraźnie pomaga, czuję się wtedy taki opanowany...

A i nie przejmuj się tym libido, na początku po paro byłem strasznie napalony i wszystko było git, po dwóch tygodniach mnie wykastrowało i to bardzo, mimo to dalej jestem strasznie napalony, ale trzeba to wytrzymać dla zdrowia, nie myśl o tym, zajmij się innymi rzeczami, jak o tym nie myślisz to ochota przechodzi, gorzej dla mnie jak jestem w związku i druga połowa jeszcze nie wie, że mnie wykastrowało... Głupio mi powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie pomaga bo działa również na nudności , u mnie generalnie nudności nie ma , raczej wszystko dzieję sie na dole skurcze brzucha i biegunki ze stresu, ścisk taki nie mocny ale długotrwały czasem nawet poza domem jest kłucie, a oczywiście po spotkaniu lub w drodze do domu wszystko mija. Ja po paroksetynie też schudłam początkowo, brak apetytu rano no i uboki dawały po kościach. Paro biorę rano więc większy apetyt jest po południu i wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z łączeniem hydroksyzyny i paroksetyny sprawa wygląda ? Bo hydro chyba nasila działanie SSRI i nie można niestety jeździć po nim autem co dodatkowo wyklucza ze społeczeństwa. Ciekawe jest to , że jest też przeciwskazana dla ludzi z zaburzeniami pracy serca , a przy nerwicy to nie nowość. No ale to tylko ulotka...

niczego nie nasila, jednego zetnie z nóg a na drugiego nie zadziała, ja po hydro jestem nieprzytomny do następnego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna zarwana nocka, zmiana dawki w paro i brak nikotyny i już wszystko się jebie, dziś wróciłem na dawkę 15 mg , ale mam nerwe okropną bez papierosów i już łapie się za benzo ale muszę jakoś to przeczekać. Dodatkowo objadalem się w nocy bez końca i dziś od rana sram żarem. Do dupy dzień, czuje się jak w pierwszy dzień jak zacząłem brać paro. :why: Czy kogoś na paro bardziej ciągnęło do nikotyny czy sobie to wmawiam ?

 

Ja palę zdecydowanie więcej.ale tylko wtedy gdy gorzej się czuję. Paro nie ma z tym nic wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie paro coś działa , ale potrzebuje czegoś do poprawy nastroju , motywacji do działania, nie cieszę się życiem i dalej boje wychodzić jest lepiej, bo czuje się spokojniejszy i opanowany ale tylko w domu. Potrzebuje czegoś da mi pewien błysk pozytywny w oku , coś przez co będzie mnie garnąć do ludzi , przestane się zamartwiać i denerwować , dalej mam jeszcze duży stres przed spotkaniami z ludźmi , często boli mnie żołądek , jutro mam wyjazd i boje sie czuje się nie pewnie. Co byście dorzucili do paro ? Jak się czujecie bo coś cicho tutaj.

 

Obecnie biorę 20 mg już 25 dni , wszystkie uboki zniknęły łącznie z zawrotami i bólem głowy zostało tylko libido ale na razie muszę ruszyć z domu wiec to sprawa drugorzędna. Poczekać jeszcze , może zwiększyć dawkę ?

 

Pale sporo fajek niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie paro coś działa , ale potrzebuje czegoś do poprawy nastroju , motywacji do działania, nie cieszę się życiem i dalej boje wychodzić jest lepiej, bo czuje się spokojniejszy i opanowany ale tylko w domu. Potrzebuje czegoś da mi pewien błysk pozytywny w oku , coś przez co będzie mnie garnąć do ludzi , przestane się zamartwiać i denerwować , dalej mam jeszcze duży stres przed spotkaniami z ludźmi , często boli mnie żołądek , jutro mam wyjazd i boje sie czuje się nie pewnie. Co byście dorzucili do paro ? Jak się czujecie bo coś cicho tutaj.

 

Obecnie biorę 20 mg już 25 dni , wszystkie uboki zniknęły łącznie z zawrotami i bólem głowy zostało tylko libido ale na razie muszę ruszyć z domu wiec to sprawa drugorzędna. Poczekać jeszcze , może zwiększyć dawkę ?

 

Pale sporo fajek niestety :(

 

 

nie zwiększaj 20stki , 20stka to dobra standardowa dawka , długo na tej dawce jechałem . dobra kosa . max brałem 40.

 

z dorzutki to wellbutrin na motywacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to nie zmieniam juz dawek biorę 20 mg czekam jeszcze może się rozkręci jeszcze bo liczę na to. Jak działają leki które hamują zwrotny wychwyt dopaminy ? Potrzebuje radości kurde :D

 

Panie wybaczą za tą dyskryminację w pierwszym poście :)

 

-- Wt mar 29, 2016 7:08 pm --

 

Proszę o odzew użytkownika który bierze tutaj do paro , sulpiryd ( poprawia nastrój, działa dobrze na zespól jelita drażliwego ) i mianseryne . Chcialbym żeby napisał na co został sulpi i mianse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem dużo pozytywnych opini Sulpirydu na IBS czyli zespól jelita drażliwego - w skrócie sraczka z nerwów, bóle brzucha , skurcze itd. A slupi po jakim czasie działa jaką bierzesz dawkę ? Bo on inaczej działa w małych dawkach i inaczej w większych.

 

Na co bierzesz Sulpi i mianseryne Ashton ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małych dawkach do 100mg działa na dopaminę. Biorę 50mg rano i 50mg popołudniu. Działanie praktycznie od pierwszego dnia.

Na dopaminę i jelito razem nie ma nic lepszego.

Nie kosi Ci libido, w końcu to neurolep...

 

 

dokładnie , dodatkowo 2x prolaktyny i z SSRI i z sulpi . ja tam z dala od tego, z moim poziomem i tak wysokim prolaktyny już od samej fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie. Dość długiej :)

 

Kicha straszna, bo biorę 40mg paro i 15mg mirtazapiny i rano (po 3 latach zażywania takich dawek) nie mogę się dobudzić. Nic mi się nie chce. Mogłabym przeleżeć cały dzień. Jestem po rozmowie z psychiatrą. Z mirty nie chcę zejść, bo bez niej nie zasnę. Więc zaproponowała mi zejście z paro i wejście na wenlę (Effectin) :(

no i co Wy na to? Przechodził ktoś z paro na wenlę? Jak było? Lepiej , bez zmian, gorzej? Ja to się trochę boję tej dopaminy - że będę chodzić jak nakręcona. Moja psychiatra jest przekonana, że jak ma mi coś pomóc zamiast paro, to właśnie Effectin. Powiedziałam Jej ostatnio, że przez to zamulenie pojawiły się z powrotem zawroty głowy - i znowu klops, bo wenla podobno może mi te zawroty pogorszyć. Jednym słowem - jestem w ciemnej dupie, bo już nic nie wiem! A funkcjonować tak jak dziś, nie mam ochoty.

Ktoś, coś? Pomoże, doradzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martiszon, dopaminy? Wenlafaksyna to przede wszystkim serotonina i noradrenalina. W polaczeniu z mirta (w wysokich dawkach) daje CRF, czyli powinno byc lepiej w kwestii pobudzenia. Pamietaj tylko, by schodzic powoli z paro.

 

PannaNatalia, jezeli nie bierzesz obu dwoch lekow w horrendalnych dawkach, to jak najbardziej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martiszon, dopaminy? Wenlafaksyna to przede wszystkim serotonina i noradrenalina. W polaczeniu z mirta (w wysokich dawkach) daje CRF, czyli powinno byc lepiej w kwestii pobudzenia. Pamietaj tylko, by schodzic powoli z paro. quote]

 

 

Oczywiście noradrenalinę miałam na myśli :] Cóż to jest CRF? Niestety nie jest lepiej - to połączenie po długim okresie brania, okropnie mnie zamuliło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×