Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy mozna pozbyc sie diagnozy z kartoteki


tutenchamon

Rekomendowane odpowiedzi

tutenchamon, i co z tego, przeciez ludzie chodza do x lekarzy, jakby tej osobie co wpisuje pesel miały sie wyswietlac wszytskie wizyty i choroby to jakby zaczał czytac to by dostał oczoplasu. Ja pamietam jak kiedys wprowadzili ksiazeczki zdrowia, i zapisywali a pozniej to upadlo haha, bo wszyscy mieli tego dosc, pacjenci bo to nosli bezsensownie, a lekarze bo musieli wpisywac a nikt i tak tego nie czytał. Naprawde dla lekarza to jest obojetny jaki masz status bo wystarczy sobe poczytac ile luzi korzysta z pomocy psychiatry, psychiatra w aktualnych czasach to jak stomatolog, internista i na zadnym lekarzu wrazenia nie robi, wiec nie ma powodu zeby chodzic z transparentem z Twoimi danymi i to oglaszac. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest to, o czym pisałam w temacie do eksperta. Jak ktoś się leczył psychiatrycznie i ta informacja wyjdzie na jaw, to automatycznie każde zachowanie takiego kogoś jest społecznie klasyfikowane wg etykietki wariata. Jak się zachowuje poprawnie - O widać leczenie działa, a zrobi coś nie tak, jak wg społecznych konwenansów powinien to :No przecież to jest świr. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anke, lekarz medycyny pracy, badając zdolność do pracy, nawet jeśli nie ma prawa sprawdzić wszelkiej dokumentacji pacjenta , to ma prawo zapytać pacjenta o epizody psychologiczno- psychiatryczne w życiu, zwłaszcza jeśli stanowisko pracy wymaga zdrowia psychicznego. Owszem pacjent może to zataić, ale wtedy to jest przestępstwo wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i jeśli sprawa wyjdzie na jaw, to nie dość, że takiemu pacjentowi grozi utrata pracy, to jeszcze do trzech lat paki.

Art. 272.

Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Chociaż z drugiej strony wydaje mi się, że zdrowie psychiczne ma większe znaczenie przy samym ubieganiu się o dane stanowisko pracy, niż przy kontynuowaniu, przykładowo wielu czynnych policjantów, specjalnie chodzi do psychologa, żeby w razie jakiś problemów w pracy, mieć pewne fory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutenchamon chyba mam podobne wrażenie, że większość osób nie rozumie o czym ty piszesz. Nie wiem czy w rejestrze uzyskuje się informacje o wyzdrowieniu, chociaż możliwe że tak. Najlepiej jak zapytasz lekarza. Ale wydaje mi się, że lekarz czy psychiatra mogą wydać takie oświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×