Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ardash ja mam to samo..kibel jak tylko otworze oczy((jak bylo gorzej to juz :nad ranem latalam...i sraki jak ty piszesz w roznych kolorach teczy((i kawalki nie strawionego jedzenia.to normlane przy ibs???i klucia raz z lewej raz z prawej..a ostatnio zoladek boli bo po srodku...

 

scooby ja tez mam z jedej str wiekszy brzuch...a mam biegunki a nie zapracie((:

 

ojj dziewczyny jestem tym zmeczona(:bierzecie cos na ibs???

 

Lonia zaden chlonniak...daj spokoj pocilam sie tez cale noce....skora swedziala....l przeszlam to wszystko.....mowie ci,,,,,i nawet wezel na usg by podejrzany,,,,dzieki Bogu juz sladu po nim nie ma...a byl grubo ponad rok((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia a morfologie co 2tyg tez robilam:)mowie ci...tylko spokoj cie uratuje.......straj sie odganiac od siebie zle mysli...mi duzo pomogla muzyka....relaksujaca...taka babeczka tu na forum dala mi linka z fajna muza...ala medytacja....mega wycisza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, to normalne szczegolnie, ze teraz robi sie cieplej, a Ty sie stresujesz i powstaje bledne kolo- nie boj sie- nic Ci nie dolega :*

 

marta80, ja tak mialam z nerwow, codziennie rano ... wiec w duzej mierze to stres...

 

mnie okropnie boli zab madrosci, nie moge szczeki otworzyc.,.. jestem zapisana na usuwanie na czerwiec,ale nie wiem czy w ciazy mi go wyrwa? czym moge sobie pomoc? dentosept? cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziś zastanawiam co lepsze wmawianie sobie konkretnych chorób np. raka, sm, czy innego gówna czy tak jak ja mam choroby X? Osobiście nie czytam o chorobach, nie szukam objawów w sieci choć na początku nerwicy tak robiłem ja po prostu ciągle uważam, że jestem na coś chory badania tego nie wykazują a somatyka nie może być z nerwicy :/ Ciągłe niedowierzanie i tkwienie w przekonaniu że na pewno jestem chory. Jeszcze dodatkowo się średnio czuję bo od synka się zaraziłem (głowa pęka, gardło boli).

Co do toalety ja często w nocy sikam i to też ponoć lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,że mnie pocieszacie, jakos tak lżej sie robi na duszy , ale czasem to ja juz naprawde mometami wydaje mi sie ze jestem smiertelnie chora:( ze przeciez dretwienie rak w nocy to moze nie od nerwicy?? i tez tak mam ze boje sie szukam gdzie niepotrzeba i powinnam robic co rusz to nowe badania.....Boje sie znowu ze sie w nocy spoce, juz sporo objawów mi minęlo, jak wczesniej bolal mnie kregosłup albo straszie bolala mnie szyja tak teraz nic, mialam jakies kłucia w szyi obojczykach pachwinach i teraz tez juz nic , za to teraz caly czas martwie sie tymi potami:( :why: idzie zwariowac:(

Milii89- z tego co wiem wciazy spokojnie mozna wyrywac zeby, chociaz ja nie wyrywałam ale duuuuzo moich zjaomych wyrywalo. Ja teraz tez mialam z miesiac temu jazdy z zebem mądrosci tak mnie napierdzielał ze cała połowa twarzy i glowy mnie bolala, nie chciałam tego wyrywac tylko uratowac bo nie mam juz obok tej 8 zeba 7 i chcialam uniknac szpary wiec kanalowo zaczela mi leczyc ale do bai mi wyleczyła kaalowo tz zatrula i zab jest martwy ale nie wypełiła mi kaalow bo kurde ta 8 to jak studnia bez dna i krzywe korzeie ma bo robiłam rtg i widac bylo ze kanaly prawie nie wypełnione, ciezko sie bylo dostac, zobaczymy jak dalej bezie sie trzymac podjerzewam ze da o sobie znac znów i wtedy wyrwania nie unikne, a te 8 sa przerypane bo sa gleboko iz tylu;/ i wyrwanie ich to ponoc koszmar/Póki co ratuj sie dentoseptem, gdzies czytałąm ze jak sie gozdziki gryzie to pomaga, ewetualnie jak bardzo cie bedzie bolalo to paracetamol mozesz brac spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia te poty masz na pewno z nerwów różnie organizm reaguje na stres leki swoją drogą ale objawy tak szybko nie miną. Ja już 10 dni biorę leki a objawy nerwicy wciąż mam. Teraz dopadło mnie chyba najgorzej ze wszystkich możliwych . Też mam gorsze i lepsze dni raz jest mniej tych drgań mięśni a raz więcej I gdzieś z tyłu głowy mam to SLA ale lęk chyba powoli zaczyna działać bo już parę dni nie miałam ataku paniki. A po takim ataku to cała drzalam w środku i te mięśnie jeszcze mocniej. Chociaż wciąż myślę tak jak wy ze jestem na nie chora. Ja nerwicę mam kilkanaście lat więc myśląc racjonalnie objawy somatyczne nie miną tak szybko. Po paru dniach brania leków. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać. I leczyć się przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie tu nie było. Widzę że chloniak znowu na tapecie. Kochani moja przyjaciółka w czwartek usłyszała diagnozę chloniak. Zaraz pewnie będą pytania jakie były objawy. Powiem tak skoro morfologia jest ok to jesteście zdrowi i nie macie tej choroby. Jej morfologia była całkiem do kitu. Niby ob 30 ale cała reszta zła. Samo podniesione ob m niczym nie świadczy jeśli wszystko inne jest w normie. Poza tym miała wysypke ale ona wyglądała jakby jej ktoś żelazko do szyi przyłożył jak ogień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, jak masz kanaly niewypelnione to idz do dentysty niech zrobi z tym porzadek bo takie niewypelnione do konca korzenie moga dawac duzo objawow ...boli itp ...

juz lepiej chyba wyrwac albo pojsc do dobrego dentysty... ogolnie ja nie jestem za kanalowym ...

mam wizyte w czerwcu odnosnie usuniecia tego zeba moze jakos dam rade... pech chcial ze bylam z tym zebem u lekarza w lutym ale na fundusz dopiero w czerwcu miejsce na usuniecie a prywatnie to tutaj prawie 200 funtow wiec poczekam... ten zab juz mi dotyka policzka od wewnatrz bo on tak z boku dziasla boli... jak chodzilam do dentysty z bolem pod okiem to mmowili ze to nie od zebow tylko od zatok a tu pare miesiecy pozniej wyrosl zab... ehh..

ziewac nie moge, jak sie usmiecham tez go czuje ...masakra :/

ale dostalam dzisiaj zestaw reczniczkow dla bobaska, kocyk grzechotke i misia i jakos mi sie nastroj poprawil- moja corcia co chwile podciaga mi bluzke do gory i grzechocze grzechotka bo mowi ze bobasek to lubi:)

 

malenstwo31, bardzo mi przykro z powodu kolezanki mam nadzieje, ze z tego wyjdzie...

te wszystkie choroby sa okrutne i niesprawiedliwe :((

tyle potrafimy wynalezc stworzyc, a wobec tylu chorob nadal jestesmy bezradni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo duzo sily dla twojej przyjaciolki. Trzymam kciuki, zeby z tego wyszla i dokopala temu p*********u rakowi!!

 

Mili super, ze nastroj juz lepszy :) Co do zeba to procz dentoseptu nic mi do glowy nie przychodzi. Ja od rosnacego zeba madrosci to az goraczkowalam. Do tego spuchniete i bolace dziaslo. Tez plukalam wtedy dento. lub szalwia.

 

Lonia uspokoj sie, jestes zdrowa. To nerwica.

 

marta ja jak mam jakies jazdy i sie stresuje to juz o 4 rano potrafie witac sie z kibelkiem ;) Nerwy powoduja, ze nasz uklad trawienny pracuje zbyt szybko, stad niestrawione resztki w stolcu.

Ja jakos nic na to nie biore. Przywyklam do tych rewolucji zoladkowo-jelitowych. Popijam herbatki ziolowe: rumianek np. i unikam cebuli bo zauwazylam, ze mi nie sluzy.

Powiem ci , ze ja miesiacami zmagalam z dyskomfortem w okolicach zoladka.Mialam uczucie jakby mi sie wezel zaciskal na zoladku. Potem samo jakos ustapilo. Teraz zdarza sie, ale raczej szybko przechodzi. Za to jesienia i wczesna wiosna lubi mi dokuczac nadkwasota :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jjeku duuzo zdrowia dla przyjaciólki:( niech sie mocno trzyma.... a miała bardzo zła ta morfologie czxy niewielkie wartosci?? bo ja kurde cąły czas mysle o tych moich leukocytach co norma do 10 aja miała, 11,6 :( i neutrofile do7 a ja miałam 9 ;/ niby wszyscy lekarze i pielegiarki mówiły ze to ze stanu zapalenego i z epo atybiotyku i to nie jest wcale niepokojace bo wtedy byłam zta krtania i gardłem;/ ale kuurde boje sie dalej:( dlatego chce szybko zrobic znów morfologie.

Milii89- wiem własie ztym zebem to przerabane, ale no narazie jakos przestał bolec po tym leczeniu wiec zobaczymy jak długo wytrzyma, narazie nie boli niech siedzi, jeszcze kurde wsadziła mi plombe amalgamatowa a chciałam inna ale ona nawet nie zapytaął tylko wsadziła taka potem ja zagldam i pytam czmeu taka bo taka sie wkłada do trzonowych po trwalsza bo bakteriobójcza ;/ a kurde ja aczytałam sie ze meeega szkodliwa ze rtez ze wyciagnie jej to sie opary udzielaja, na płuca i do układu oddechowego wiec wole narazie jje ie ruszac i tak mi ostatnio spiłowała ją bo była za wysoka a piłowac sie nie powinno bo tez sie udzielaja szkodliwe opary, o zgrozo:(

 

Co do objawów to powiem wam ze od kad biore leki widze ze jest ich mniej biore leki od tygodnia, ajwiekszy kryzys miałam zaraz jak zaczelma brac leki chyab w 3 dniu BOze jak płakałam strasznie cos okropnego sie czułam, a teraz nie mam juz takich napadów paniki bo czasem jak mnie dopadło to potrafiłam sie trzaśc i trzaść odrazu mi goraco było latałam po całym domu jak głupia w ta iw tamta i tylko płakalm ze mam raka na pewno:( teraz juz nie miałam takiego napadu od poniedziałku w sumie, chociaz potrzebuje cos na noc jeszcze brac bo nic mi nie dał na wieczór a w nocy mi juz leki przestaja działacd i tylko sie budze i budze i koszmary mam straszliwe takie ze cała noc sie mi snia;/ dzis mi sie sniło ze mam raka piersi Boze:((( i te poooty mnie budza, moze jak mi da jakas dawke leku jeszcze na noc to jakos sie uspokoje;/ powinnam po tygodniu zwiekszyc dawke SETALOFT , napisąłma mu maila w czwartek a zero odzewu dalej i nie wiem co robic, sama sobie ie zwikesze bo nie wiem o ile i w jakich porach to brac;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, tydzien to bardzo krotko- setaloft dopiero sie zacznie rozkrecac- narazie pierwsze 2-3 tygodnie moze byc nawet pogorszenie- stad te poty w nocy i stres... zobaczysz, ze za tydzien, gora dwa wszystko sie unormuje...

i nie jest tak, ze lek przestaje dzialac, bierzesz go co 24 godziny i jego stezenie w organizmie jest ciagle takie samo, stale... on ciagle dziala... tylko musisz mu dac czas zeby zobaczyc efekty :)

 

polecalabym brac lek rano po sniadaniu, bo biorac wieczorem mozesz miec problemy z zasnieciem... narazie nie zwiekszaj dawki ... poczekaj spokojnie... wiecej nie oznacza, ze zacznie szybciej dzialac, a Ty bedziesz znow miala uboczne skutki...wiec spokojnie poczekaj jeszcze z tydzien... a jaka dawke bierzesz, bo zapomnialam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, mozesz spokojnie wziac 50 mg cale- ten frisium to benzo - zeby uniknac efektow ubocznych, ale 1/4 tabletki to nie wiem nawet czy to odczuwasz i czy jest sens w takiej dawce lykac... i uwazaj zeby Cie nie uzaleznilo. przeczytaj na ulotce ile sie dawkuje w przypadku leku i ja bym go tylko doraznie brala jak sie zle czuje... a setaloft mozesz spokojnie 50mg zaczac brac, ja zaczynalam od 50 mg ..nie martw sie :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum cisza.... chyba to dobry znak? :)))

 

Mnie cos dzis glowa boli :-/ Wczoraj wieczorem zaczal mi sie taki ucisk, i dzisiaj dalej mam (w okolicach czolowych i tak w srodku glowy). I tak dziwnie jakos, zaden tam wielki bol ale taki nieprzyjemny scisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej:)nerw:))wiataj:))

u mnie dalej akcje jelitowe...masakara...znow poranek na kiblu...i a wcz ucisk pod lewym zebrem..wykoncze sie jak nie prawe to lewe..i tak wkolko...

wyniku usg dalej nie ma...a to juz ponad tydz..w czw lekarz....i stres....((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, hej hej :)

Ale zobacz, jak masz te uciski takie 'wedrujace' to chyba dobrze? bo to potwieerdza, ze to nie sa jakies miejscowe zmiany.

Ja za to w sobote, musialam caly dzien byc na nogach (doslownie nawet na chwile nie mialam kiedy usiasc), i wieczorme bolalo mnie wszystko - nogi, plecy itd. I oczywscie zaczal sie stres. Normalny czlowiek, jak ma takie bole po wysilku, to mysli - ok, trzeba odpoczac i tyle. A ja od razu, ze dlaczego mnei tak boli, co mi sie dzieje? itd. heh :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ratunku!! nie spalam dzis prawie wogole, plakalam z bolu... z tego zeba madrosci wychodzi ropa :(((

boli tak, ze w zyciu tak nie bolalo.... i na szyji po tej stronie wezel chlonny mnie boli i urosl taka gulka jest :(( jestem przerazona... ide dzis do dentysty chyba bedzie konieczny antybiotyk... boje sie, bo jestem w ciazy,.. ale chyba ten stan zapalny jest grozniejszy niz ewentualny lek...

masakra... naczytalam sie juz tyle, ze ledwo kontaktuje :(( a boli potwornie...jeszcze w sklepie nie mieli dentoseptu ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, ja niestety kiepsko :( Chociaz lubie.

Chyba mam troche podobnie jak Ty. Po kawie czuje czesto takie pobudzenie, i ogolnie zle sie czuje jakos... a dodatkowo - czasem mi po prostu tez niedobrze (tak w zoladku).

Ale nieraz nie ma tragedii. Dzisiaj np. wypilam taka dosc slabą, i w miare ok.

Ale zawsze boje sie pic, bo nei wiem jak bedzie tym razem :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ci Mili . Miałam taki stan kiedyś w ciąży . Ból jak nie wiem co. Ale są się przeżyć.

Ja dziś fatalny dzień jakiś stresowy i lęki jakby wróciły. Oczywiście cały czas mam te fascynacje. Myślałam że ten lek jakoś zadziałała tu wciąż lęki. I objawy wciąż są. A U was co słychać?? Co taka cisza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bmm, i co poradzil Ci dentysta? dal antybiotyk? ja mam o tyle problem, ze na penicyliny, ktore sa bezpieczne w ciazy mam uczulenie.. zobacze co dzis powie ...

a ile czasu bierzesz leki ? na dzialanie trzeba niestety troche zaczekac, ja biore miesiac paroksetyne i tez do konca leki nie przeszly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×