Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Lukasz5676754, ja tez tak mam ale nic mi nie dokucza- moze tak czasem jest ? moze podrazniasz czyms gardlo - a czy to sie uaktywnia w jakiejs konkretnej proze roku?

co do brzucha to moze byc jelito- duzo osob tutaj ma takie bole wlasnie z nerwow...

a badanie moczu ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badanie moczu było ok tzn cos tam jest za gęste lekarka mówila ze to mogą nerki zile pracowac ale znowu inna gadala ze jest ok, z gardłem pierwszy raz tak mam wiec nie wiem. teraz sie najadłem i czuje sie bardzo pełny a czytam tu o rakach jelita żołądka trzustki i tam są takie objawy bardzo sie boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w styczniu tego roku też miałe takie objawy tzn podobne byłem nawet w szpitalu ale pani doktor która tam była stwierdziła że to refluks opierajac sie tylko na padaniu krwi które nic nie wykazało po za tym nie chciałą mnie przyjac do szpitala bo nie ma miejsca i nie widzi potrzeby :( przepisała mi tabletki i powiedziala ze ja ksie to bedzie dłużej utrzymywało to żebym wrócił gdzies za miesiac i ze takie choroby w moim wieku są rzadkie , leki pomogły wiec już nie byłem tam a skierowałą mnie tam lekarka pierwszego kontaktu na gastroskopie i kolonoskopie. ATERAZ ZNOWU TO MAM wiec nie wiem czy to był refluks a może to coś bardziej poważnego. Przed chwilką byłem na kibelku i stolec jest taki luźny z czerwonym czyms to sa kawałki czegos takie pomarańczowe zielone stolec ciemny jak by brązowy załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili u mnie z tym nosem tragedia zapchany a w szczególności prawa dziura. Do tego bóle głowy i prawego oka to od zatok i niedrożnego nosa, dodatkowo tak jakby zapchane podniebienie coś jakby mi ściekało ale nie mogę tego odkszaknac i wypluć. Masakra miałaś podobnie może w swoich problemach z nosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz5676754, a zrobiles ta gastroskopie ? jesli nie, to moze warto zrobic skoro leki na refluks pomogly to cos moze w tym byc .

co do czerwontch kropek itp to nie martw sie moze cos jadles i to poprostu niestrawione resztki ? jak np po buraczkach ;)

moim zdaniem powinienes zglosic sie na gastroskopie i zrobic jeszcze raz badanie moczu- i nie nakrecaj sie :)

 

michalb, mialam tak dosyc dlugo- pomagaly mi krople do nosa ten otrivin ale brany doraznie i jak odetkalo mi dziurki to probowalam je dmuchac, pozniej rozgniatalam czosnek na talerzyk i wdychalam ten zapach nosem- troche to piecze ale pomaga...

dobre sa jeszcze krople homeopatyczne Heel-Euphorbium S - to chyba jedyne homeopatyczne leki ktore na mnie bardzo dobrze podzialaly.

 

zawsze przy problemach z zatokami warto wybrac sie na tomografie- przeswietlenie malo pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam zapisane że jest atypowy, wlasnie nie wiem czemu akurat ten, wydaje mi się ze mam gorsze, kurcze w lipcu się opalalam sporo, ale chyba do tej pory cos by mi bylo przecież to szybko się rozwija, a ob i krew mam ok

ja tez mialam na skierowaniu "znamie atypowe" poszłam do onkologa przed wizytą u chirurga i on powiedział ATYPOWE to nie onzacza RAKOWE! znamię atypowe to znaczy ,że jest troche inne np wieksze niz w literaturze fachowej, może mieć inny oscien poprostu jest inne.

od lipca to by się bardzo zmieniło jakby było to coś złego a skoro wyniki krwi ok to wyrzuc ten stres z głowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, dzieki bardzo , ja juz tu od zmyslow odchodze, moze oni po prostu tak to zapisuja, jakby podejrzewala cos to chyba inaczej by zapisala na skierowaniu co ? Ja nigdy tym sie nie przejmowalam, wiec pewnie od kiedy mam hipochondrie wszystko wyolbrzymiam, i zaraz umieram. Dziekuje Ci , a myslisz ze w krwi juz takie rzeczy by wyszly powazne ? Ostatnio ogladalam w tv ze promieniowanie sloneczne jest grozne w 5 % a np te z solarium az w 50, i jakas dziewczyna opalala sie na solarium 5 razy w tyg po 20 min i dostala raka skory, wiec moje opalanie dwa razy w roku na sloncu nic sie ma do tego :P

ciezko jest sie nie stresowac...a ja wlasnie teraz ogladalam i jest brazowe, nie ma zadnych obwodek i nie uroslo ani nic , moze dotrwam do wtorku

u mnie usuwaja pewnie ze wzgledu na stanik, poza tym dermatolog nie kazala sie martwic, ale kurde wiadomo ze my sobie tylko wierzymy a nie lekarzom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze jesli znamie jest do usuniecia to trzeba jednak byc gotowym na wszystko ponieważ nawet okrągłe znamie moze byc czerniakiem i moze byc on w uśpieniu nawet 8 lat takze nie dziwie sie ze aurelitka panikujesz. Trzeba byc czujnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega walczy z czerniakiem mial pieprzyka cale zycie na ramieniu i niestety draznil go a to na silowni później jeszcze go zaklejal i stalo sie .. czerniak jest krolem wsrod nowotworów dlatego zawsze trzeba by czujnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, to znow ja. Bole po lewej stronie sa mniejsze, ale nadal sa. Poza tym ta lewa strona brzucha jest napuchnieta ;( obawiam sie, ze to miesak :( i ze jest w miesniach, dlateto nie czuje zadnej guli, a jedynie jest opuchlizna ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie Aurelitka, na pewno nic z tym znamionem nie jest nie tak, mój szwagier miał usuwane teraz w grudniu i tez lekarz mu nagadał ze trzeba usunac bo jest podejrzane ale nic nie wyszło w histopacie i jest ok a miał takie wieeelkie to znamie i brazowe ciemne strasznie.

Co do mojego samopoczucia to nie wiem sama, raz lepiej raz gorzej w sumie zadnych bólów juz nie odczuwam ale jeszcze mam wilgoc w uszach rano to mnie niepokoi i to pykanie;/ 3 noce spałam pod inna kołdra nie z piór i do tego w długich spodniach i sie nie spociłam juz ani troche, zobaczymy jak dalej, mysle jeszcze poduszke zmienic na jakas antyalergiczna. otoczeie zauwaza poprawe, mąż mówił ze od jakiegos tygodnia jestem "normalniejsza" od srody biore wiecej setaloftu i wydaje mi sie ze ta wieksza dawka lepije na mnie działa. w srode mam wizyta u psychiatry zobaczymy co mi powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia ciesze sie, ze u ciebie lepiej :) tak trzymac :great::great:

 

Scooby jaki znow miesak?? No co ty dziewczyno :D:D

 

Krwiozercza_Mysz blagam cie nie pisz o takich strasznych przypadkach :uklon::uklon: Ja wiem, ze chcesz dobrze, ale nam to naprawde nie pomaga :(:( Ja po przeczytaniu tego postu o twoim koledze mialam atak paniki i musialam sie naszprycowac lekami :(:( Teraz siedze i rycze :why::why::why:

Wydaje mi sie, ze wiekszosci osob na tym forum takie historie nic nie daja, a tylko niepotrzebnie nakrecaja.

Kochani, ograniczmy sie moze do tego co nas samych meczy i trapi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także super, wchodzę tutaj żeby się uspokoić i akurat przed zaśnięciem super ekstra stres mam, także dziękuje Wam wszystkim, ale już nie będe zaglądała na to forum, bo to mi wcale jednak nie pomaga, i teraz ja powinnam wziąć jakieś uspokajacze, bo serce mi wali jak oszlałe , maleństwo mnie uspokoiła a tu bęc i znowu, specjalnie nic nie czytałam w necie, ale widać mogę sobie żyć jednak z czerniakiem tyle lat, chociaż takich znamion mam pewnie a 15 jeszcze, także pewnie już niedługo mogiła...

bardzo dziękuje wszystkim, którzy tutaj mnie pocieszali, ale ostatni raz piszę na tym forum, i tak od lipca żyje w ciagłym stresie, wiec nie chce go sobie dodawać jeszcze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tym tokiem rozumowania moja mama i ciocia też już dawno powinny leżeć w grobie, bo mają mnóstwo znamion jak ja, okragle i nieokrągle, wystające, różnokolorowe, tak samo moja współlokatorka, która teraz siedzi obok w pokoju, miała pieprzyk do usunięcia, ale nie poszła, ale dalej moze miec czerniaka w uśpieniu, chyba jej muszę o tym powiedzieć ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry wam wszystkim! dawno mnie tutaj nie było, weszłam razkilka dni temu i o to efektm- k*rwa mać (przepraszam, ale nie mogę sie powstrzymać) - boli mnie nad obojczykami, boli mnie pod pachami, mam powiekszony wezly pachwinowe (chyba z rok, ale wczesniej mialam to w dupie), boli mnie szyja i ciagle mysle albo o raku pluc albo o chloniaku. poza tym znowu oglądam moj pieprzyk ktory mam obserwowac o ktorym juz wczesniej zapomnialam. a było tak dobrze!!!!!!!

 

Krwiożercza mysz weź sie ogarnij!

 

Aurelitka nie wchodz tutaj, wyjdzie Ci to na dobre, na pewno CI nic nie dolega. ja tez mam pieprzyk, roznokolorowy, dwoch lekarzy to ogladalo i nic, mam tylko obserwowac. na prawde nie wchodz tutaj, mnie nie bylo kilknascie dni i bylo super, weszlam i masakra, bo ludzie nie maja co robic tylko pisac o przypadkach raka, gratulacje!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sluchajcie... troche was nie rozumiem. Watek jest o hipochondrii i o chorobach przypisywanych sobie.

To jest wrecz oczywiste, ze wchodzac tu, niestety narazamy się na czytanie o roznych chorobach (co raczej czesto moze pogorszyc stan).

No niestety, tak to wyglada. Najlepsza opcja w tej sytuacji to nie wchodzic na fora, nie czytac nic i tyle - to jest najzdrowsze. Kazdy wchodzi na wlasna odpowiedzialnosc :) :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie jesli chodzi o bole z lewej strony. ojciej mojego szwagra wyladowal w piatek na pogotowiu z 40 st goraczka, okropnym blem, drgawkami i zoltymi bialkami oczu, mial badanie krwi, nieciekawe wyniki, mial usg - cos wyszlo, ale niewiadomo co, potem tomograf brzucha - jakies plamy na trzustce, pobrany wcyinek, badanie i diagnoza - KAMIENIE W WORECZKU ZOLCIOWYM! a cala rodzina i lekarze bali sie ze to rak. bol byl okropny, nie do zniesienia, takaze rak to naprawde diagnoza ostateczna, jest milion innych schorzen o o wiele gorszych objawach, ktore sie po prostu leczy!

 

i takie rzeczy powinno sie tutaj pisac, a nie - kiedy, kto i na jakiego, trudno wykrywalnego raka umarl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×