Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę 60mg, ogólnie na fluo od Nowego Roku. Efekt przeciwdepresyjny minimalny, o tyle, że nie mam myśli samobójczych. Apatia, anhedonia, nic mi się nie chce, złe samopoczucie. Nie robię żadnych planów wakacyjnych ani mnie to w ogóle nie cieszy. Wiem, że fluo się długo rozkręca ale 4 mce, w tym ostatnio na dużej dawce 60mg, powinno dawać jakiś efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odczuwam pobudzenie, ale raczej nieprzyjemne jest niepokój i napiecie.

 

-- 07 maja 2015, 17:30 --

 

Ja dzisiaj poczulem poprawe, dosc konkretna, od ponad 3 lat tak dobrze, sie nie czulem, wiem ze to jeden dzien i nie licze raczej, ze tak bedzie, juz mialem takie dni, ze czulem sie zajebiscie a potem byl dól jeszcze wiekszy, ale przypomnialem sobie jak to jest sie czuc normalnie, szok. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odczuwam pobudzenie, ale raczej nieprzyjemne jest niepokój i napiecie.

 

-- 07 maja 2015, 17:30 --

 

Ja dzisiaj poczulem poprawe, dosc konkretna, od ponad 3 lat tak dobrze, sie nie czulem, wiem ze to jeden dzien i nie licze raczej, ze tak bedzie, juz mialem takie dni, ze czulem sie zajebiscie a potem byl dól jeszcze wiekszy, ale przypomnialem sobie jak to jest sie czuc normalnie, szok. :mrgreen:

 

Ja też mam dzisiaj wyjątkowo dobry dzień. W sensie dobry nastrój. Nie jakiś sztuczny napęd, pobudzenia., tylko po prostu pogodny, fajny nastrój. Ile już męczysz fluo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, Lekarz mi zwiekszyl, nie czulem 20mg za bardzo, na 30 zaczalem odczuwac uboki konkretniejsze, i dzisiaj bylo juz lepiej, zobaczymy co bedzie jutro, mam nadzieje, ze nie bedzie tragedii. :roll:

 

-- 07 maja 2015, 19:11 --

 

aga85, Sadze, ze powinnas dawke zwiekszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, u mnie łącznie na fluo mija właśnie 3 miesiąc. Prawie 2 miesiące na 20 mg gdzie były zalążki poprawy ale ogólnie to słabo. Potem 30mg przez dwa tygodnie, jeden dalej słaby, drugi lepszy - ale potem znowu coś się zjebało. Lekarz kazał zwiększyć do 40 mg i po kilku dniach zaczęło być całkiem ok, a później ponad dwa tygodnie super, dobrze spałem, humor dopisywał, dolegliwości somatyczne prawie ustąpiły - wracałem dawny ja. Wczoraj do południa jeszcze tak było, potem zacząłem odczuwać jakieś nudności znów napięcie, bóle ud i łydek, drżenie. W nocy słaby sen z przerwami i od rana dziś lipka, jakby wszystko wracało - tak z niczego, nagle. Czy to nie może być już dobrze cały czas? Przedwczraj jeszcze byłem u lekarza gdzie powiedziałem, że jest prawie ok, ucieszył się, że fluo u mnie w końcu zaskoczyła, przepisał zapas na 2 miechy. I co teraz? Myślę, że dam tej dawce jeszcze trochę czasu, może to chwilowy powrót dolegliwości. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przechodzilem z esci na fluo po silnych ubocznych esci. 2 dni seronil 10 mg i 3cii 4ty dzien 20 mg powiem wam ze uboczne esci minely odrazu czuje sie spokojniejszy fluoksetyna dziala na mnie tonizująca jak do tej pory i czuje sie wyluzowany. Nie wiem czy mozliwe zeby zaczela dzialac tak szybko ale w koncu to kontynuacja leczenia ssri tylko zmiana substancji aktywnej wiec serotonina nie spada... Zobaczymy jak bedzie dalej nie mam zadnych skutkowy ubocznych może czasem lekko mnie biora mdlosci ale ciezko stwierdzic czy od tego:) I mam troszke dziwne sny. Mam zamiar zwiekszyc za okolo 2-3 tygodnie na 40 mg:) Ponieważ moj psychiatra powiedzial ze jesli leczyc sie fluo to dawka ktora ma dzialac to 40 mg to dawka przeciwlekowa i regulujaca apetyt zmniejszajaca wage co jest u mnie zamierzonym efektem:) Co na to powiecie

 

-- 11 maja 2015, 14:34 --

 

Czy ktos tu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem po wizycie u nowej pani doktor. Seronil zostaje, tylko zwiększam dawkę. Przez dwa tygodnie mam łykać rano 20 mg, a po południu 10 mg. Po tym czasie rano 20 mg i po południu 20 mg. Także wskakuję na 40 mg w dwóch dawkach. Do tego zamiast Hydroxyzyny dostałam Xanax 0,25 mg 3 razy dziennie przez 10 dni i potem powoli schodzić z tej dawki.

Jestem pełna nadziei. Może wreszcie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmmz ja nic na ten temat nie wiem. Będę wiedziała za miesiąc, bo w czerwcu mam badania. Dopóki jest w granicach normy to się nie martw, ale często kontroluj poziom TSH. Może to przypadek, że jest niski.

 

Dzięki za odpowiedź. Generalnie od roku borykam się z guzami w tarczycy, może to one mają jakiś wpływ. Ale zastanawiałam się czy to może też być fluo. bo dokładnie odkąd biorę Seronil, to TSH cały czas spada - pół roku temu było bliżej górnej granicy normy. No nic zobaczymy, jak to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×