Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

mmmmz

Patrykowi chodziło o moje dziwne sny. Wiadomo, że myśli samobójcze są od choroby.

 

Przepraszam, nie doczytałam, czy też nie zrozumiałam.

 

A jeśli chodzi o sny, to również mam czasem dziwne i bardzo realistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos klopoty z mysleniem po tym leku?? jakby mysli zablokowane, gorzej jest cos przemyslec zaplanowac w glowie?? równiez pustka w glowie?? apatia itp.??

Mam juz /cenzura/ dosc tych leków :evil::time:

 

 

ja tak mam chociaż nie biore leków dłuższy czas, także to może być też objaw choroby a nie skutek uboczny leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doopamina, Biore pod uwage, ze to moze byc tez od depresji, ale na innych lekach nie mialem czegos takiego az tak mocno, tym bardziej, ze w ulotce jest mozliwosc wystapienia klopotów z mysleniem, cos czuje ze trzeba sie pozegnac z ssri, bo te leki juz nic dobrego nie wniosa u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29 ja mam problemy z pamięcią. Mam tak, że pamiętam tylko sytuację i muszę chwilę się zastanowić nad dalszymi jej szczegółami itd. Częściej mi się też zapomina o drobnostkach. Zaczęłam sobie robić notatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85 myśle że to jakaś interakcja z paroksetyną, bądź reakcja nadwrażliwości na lek, bo nigdy ani na tym leku ani na fluoksetynie nie występowały żadne reakcje alergiczne. Dawno nie brałem fluoksetyny, wczoraj pierwsza dawka 5 mg i po godzinie potliwość, pobudzenie, niepokój, pozniej ból głowy a pozniej efekt antydepresyjny :D i ogólnie więcej energi, spoko stan. A rano szczególnie w okolicach nadgarstków, kostek zaczerwienienia i spuchnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos klopoty z mysleniem po tym leku?? jakby mysli zablokowane, gorzej jest cos przemyslec zaplanowac w glowie?? równiez pustka w glowie?? apatia itp.??

Mam juz /cenzura/ dosc tych leków :evil::time:

 

Po jakimś miesiącu na fluo byłam już częściowo "wyprana" z uczuć, emocji. Nie całkowicie ale jednak znacznie. Z tym, że mi to odpowiadało, bo się koszmarnie wszystkim przejmuję, przemyślam i różne histerie i płaczki tylko wszystko znacznie utrudniały ;) Gorzej z pamięcią - mam genialną pamięć, a przy fluo po kilkanaście razy dziennie zastanawiałam się po co wstałam z fotela albo po co otworzyłam tę, a nie inną stronę internetową. Tu akurat był mały koszmarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 mg paroksetyny i 2 mg fluoksetyny dzisiaj, minimalne dawki, leki antyalergiczne pomogły na wysypke, tym razem skutkow ubocznych nie poczułem, lecz stymulacje receptorów, przynajmniej na troche czuje większy poziom serotoniny niż na paroksetynie 60 mg solo, i ogólnie tak jakoś rześko bardziej i spokojniej. 20 mg paroksetyny i 5 mg fluoksetyny to chyba jakoś za dużo było, lęk, niepokój na początku i pobudzenie pozniej zmieniające sie w odczuwalny zbyt dobry nastrój, wczoraj nie brałem fluoksetyny na czas wysypki i zmniejszyłem paroksetyne do 10 mg na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne na Seronilu, że nie wiem czy coś mi się śniło czy było na prawdę? Takie drobiazgi. Na przykład byłam pewna, że moja mama, która ma do mojego mieszkania klucze, przyszła w niedzielę o 8 rano. Ja jeszcze chyba spałam, chociaż wydawało mi się, że nie śpię. Słyszałam otwieranie drzwi z klucza, zamykanie drzwi, nabieranie wody w czajnik i jej wstawianie na kuchenkę. Podniosłam się, wyszłam z pokoju, ale nikogo w domu nie było. Mąż mnie uspokaja, że to tylko realistyczny sen, ale ja się zaczynam bać, że fiksuję jeszcze bardziej.

Sytuacja z dzisiaj : Mąż wyłączał pocztę głosową w swoim telefonie. Ja mówię, że mu się to nie udało, bo mi się ostatnio włączyła, a po chwili zaczęłam się zastanawiać czy jego poczta głosowa włączyła mi się na prawdę, czy to mi się tylko śniło. Musieliśmy sprawdzić i tym razem okazało się, że rzeczywiście jest jeszcze ta poczta głosowa.

Jestem pewna, że coś mężowi mówiłam, a okazuje się, że wcale nic nie mówiłam.

Słyszę na przykład w nocy, że dziecko mnie woła. Wstaję, sprawdzam, córka śpi. Może przez sen mnie wołała? Pocieszam się.

Zaczynam się gubić w tym wszystkim, jestem tym przerażona. Czy to przez fluo czy może Xanax?

Czy jakaś dodatkowa choroba psychiczna zaczyna mi się objawiać? Jakieś urojenia?

Na dzień dzisiejszy mam diagnozę: epizod depresyjny, zaburzenia lękowe, somatyczne, nerwicowe.

A może to przez zwiększanie dawki Seronilu?

POMOCY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę za to jakieś inne benzo? Są jeszcze leki na uspokojenie, nie benzodiazepiny? Oprócz hydro, bo ona mi nic nie daje.

 

Np. elenium ktore ja bralem, albo tiapridal ktore biore teraz. I zapewne jest tego masa lekow na uspokojenie ktore nie sa benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Np. elenium ktore ja bralem, albo tiapridal ktore biore teraz. I zapewne jest tego masa lekow na uspokojenie ktore nie sa benzo.

laden z tego co doczytałam, to Elenium jest pochodną benzo. Jak coś to Tiapridal, bo to neuroleptyk. Tylko on jest na zachowania agresywne, czy zadziała u mnie na lęki i ataki nerwicy?

Muszę iść do lekarza.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×